2022 m. liepos 6 d.
 

 

Deimantiniai, auksiniai, sidabriniai ir gintariniai LLRI pasiūlymai

14
Paskelbta: 2012-07-28 15:31 Autorius: ekspertai.eu

Paskatinti A. Matulevičiaus (jo tekstas su ekspertai.eu ir Ryčio Saladžiaus komentaru ČIA) kviečiame tuos, kas mato prasmę, kritiškai apmąstyti Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) pasiūlymus Drąsos kelio partijai, kuriuos publikavome ČIA. Primename, kad LLRI nuostatos yra sėkmingai įdiegtos valdančiųjų vykdomoje politikoje, be to, tikėtina, kad panašius siūlymus gavo ir kitos antisisteminės jėgos.

Kad padėtų gimti diskusijai, ekspertai.eu skelbia LLRI rėmėjų sąrašą su keliais trumpais komentarais. Juk būtų naivu tikėtis, kad šio instituto specialistai siūlytų ką nors, dėl ko galėtų užsikimšti deimantinio, auksinio, sidabrinio ar gintarinio finansavimo kraneliai.

LLRI Rėmėjų Kolegijos nariai

Deimantiniai nariai:

Koncernas Achemos grupė
Philip Morris Baltic (tabako gaminiai)

Auksiniai nariai:

Eurovaistinė (“Maxima” grupės įmonė)
MG Baltic
Lukoil Baltija (naftos produktai)
Nacionalinė tabako gamintojų asociacija

Sidabriniai nariai:

Baltisches Haus (nekilnojamasis turtas)
Boslita ir Ko (putojančių vynų ir vyno gėrimų gamyba)

City Service (buvusio “Rubikono”, persivadinusio “ICOR”, grupės įmonė)

Dujotekana (dujų tarpininkė, kurią, kaip liudijo Vytauto Pociūno žūties aplinkybes tyrusiai Seimo komisijai buvę Valstybės saugumo departamento darbuotojai, rengtasi paskelbti Rusijos specialiųjų tarnybų priedangos organizacija.)

Invalda (investavimas)

INTER RAO Lietuva (LLRI tinklapyje teigiama, kad tai “nepriklausomas elektros energijos tiekėjas”. Tačiau faktai, aprašyti šių metų pradžioje savaitraštyje “Atgimimas” publikuotame Joanos Lapėnienės straipsnyje, liudija ką kita. Primename šio straipsnio fragmentą apie Rusijos interesams tarnaujantį energetikų klaną, kurio vieni pagrindinių veikėjų - konservatoriaus Ramūno ir liberalcentristo Arvydo Garbaravičių giminės atstovai:

“Šie žmonės buvo gerai informuoti ir, kai Lietuva dar tik derėjosi dėl stojimo į ES, puikiai žinojo, kad Ignalinos atominė bus uždaryta anksčiau. Buvo kuriami planai, kaip pelnytis iš rusiškos elektros importo. „InterRAO JES“ reikėjo atstovo Lietuvoje, rusai buvo nusižiūrėję Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę.

Tuometis „Lietuvos energijos“ Rinkos departamento Elektros prekybos skyriaus vadovas Jonas Garbaravičius ir kaunietis Gintaras Balčiūnas kelis kartus vyko tartis į Maskvą. „InterRAO JES“ vadovui E. Dodui patarinėjo puikiai situaciją išmanantis buvęs „Lietuvos energijos“ vadovas Dangiras Mikalajūnas. Buvo parengtas planas, kaip iš „Kauno energijos“ dukrelės „Adifikos“ užauginti „InterRAO Lietuvą“. 2002 m. projektas startavo: „Adifika“ parduota paslaptingajai „Unitrade Services LLP“ ir tuo metu „Kauno energijos“ Stebėtojų tarybai vadovavusio konservatoriaus Ramūno Garbaravičiaus svainiui G. Balčiūnui.

Energijos realizacijos centru (ERC) perkrikštytai bendrovei kaipmat plačiai atsivėrė visų Ūkio ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų durys. Anuomet šios ministerijos sekretorius Anicetas Ignotas niekaip negalėjo paaiškinti, kodėl taip skubėta ERC išduoti nepriklausomo elektros tiekėjo licenciją. Rinkos naujokę lydėjo sėkmė, su ja „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius R. Juozaitis pasirašė pelningiausias prekybos sutartis. Jas laimino „Lietuvos energijos“ valdyba, vadovaujama akademiko J. Vilemo. Jis – dabar jau Anapilin išėjusio premjero A.Brazausko bičiulis.

2009 metais Energijos realizacijos centras vėl pakeitė iškabą, „InterRAO Lietuva“ tapo visateise Rusijos atstove regione.

Jos kontrolinį akcijų paketą valdo Rusijos „Inter RAO JES“ antrinė įmonė Suomijoje „RAO Nordic OY“, likusią dalį – „Scaent Baltic”.

Pastaruoju metu Ramūnas Garbaravičius kratosi sąsajų su Rusijos energetikais. Tačiau jo svainis G. Balčiūnas, pradžioje valdęs pusę akcijų, yra „Inter RAO Lietuva“ generalinis direktorius. Prieš dešimtmetį vadovavęs „Lietuvos energijos“ prekybos padaliniui R. Garbaravičiaus sūnus Jonas, dabar „Inter RAO Lietuva“ valdybos narys ir „Scaent Baltic“ valdybos pirmininkas. Abu R. Garbaravičiaus sūnūs Jonas ir Saulius – „Scaent Baltic“ bendrasavininkiai. Bendrovės akcijų turi ir buvusio Kauno mero, liberalcentristo Arvydo Garbaravičiaus sūnus Linas. Nuo 2010–ųjų spalio ponas R. Garbaravičius ir jo jaunėlis sūnus Saulius tapo „Scaent Baltic” valdybos nariais.

Prieš dešimtmetį, kai ERC dar tik tvėrėsi, a. a. Vytautas Pociūnas perprato tikruosius Rusijos energetikos monopolininko tikslus nepaleisti Baltijos regiono kontrolės, perimti strategiškai svarbią Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę. Šios darbuotojai 2004 m. prieš LTV kameras sakė, kad jau kuris laikas po Kruonį žvalgosi „Inter RAO“ pirkliai. Šiuos ketinimus pavyko užkardyti, tačiau į kitus a. a. V. Pociūno perspėjimus valdžia nereagavo. Neabejoju, a. a. Vytautas teikė informaciją ir Prezidentūrai.” (Daugiau galima paskaityti ČIA).

Klaipėdos krovinių kompanija "BEGA" (jūrų kroviniai)
Labdaros ir paramos fondas "Viltis-Vikonda" (Kėdainių agurkai)
Lietuvos aludarių gildija
Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacija

Maxima LT (komentarų turbūt nereikia?)

Nemuno vaistinė
Orlen Lietuva (naftos produkta)

Palink (IKI prekybos tinklas; jo darbuotojų interesus gina Irinos Judinos vadovaujama Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga (SAMPRO), bet ji, deja, negali paremti LLRI. SAMPRO tinklapį galite aplankyti ČIA)

Rokiškio pienas
SEB bankas
Skuba (sunkvežimių dalys)
Švyturys-Utenos alus
TEO LT
Ūkio banko investicinė grupė
Vakarų medienos grupė
Vesiga

Vilniaus prekyba (čia tie patys, apie kuriuos jau rašėme, kad komentarų nereikia)

V. Paulius & Associates (logistika)

Gintariniai nariai:

Aviva Lietuva (gyvybės draudimas ir pensijų fondai)
Berlin Chemie Menarini Baltic (farmacija)
Bremena (šilumos tiekimo sistemos)
Coca-Cola HBC Baltics (gėrimai)
Creditinfo Lietuva (šieškojimo agentūrų ir kredito biurų veikla)
Danske bankas (bankų paslaugos)
DFDS Seaways (keleivių aptarnavimas ir pervežimas jūriniais keltais)
Estrella Baltics (traškučiai)
Fegda (kelių ir gatvių tiesimas)
Fortum Joniškio energija (šiluminės energijos gamyba ir tiekimas)
Grigiškės (medienos gaminių ir popieriaus gamyba)
JCDecaux Lietuva (lauko reklama)
Imlitex (chemijos žaliavų, naftos chemijos gaminių, maisto pramonės, pakuotės, bei žemės ūkio žaliavų didmeninė prekyba)
Intersurgical (medicinos kvėpavimo sistemų gamyba)
YIT Kausta (statybos)
Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (FEZ Management)
Krasta Auto (automobilių prekyba)
Kretingos maistas (maitinimo paslaugų teikimas)
Lietuva Statoil (naftos produktai)
Mars Lietuva (maisto gyvūnams gamyba, didmeninė prekyba „Mars, Inc.“ produkcija)
Morita (prekyba apdailos medžiagomis)
MP Pension Funds Baltic (pensijų fondai)
Neste Lietuva (naftos produktai)
Nordic Sugar (cukraus gamyba)
Olifėja (loterijos)
Omnitel (telekomunikacijos)
Putokšnis (PET taros gamyba)
Ryterna (Pramoninių ir garažo vartų gamyba ir prekyba)
Schmitz Cargobull Baltic (puspriekabių gamyba)
SEB Gyvybės draudimas (gyvybės draudimas)
Serpantinas (suvirinimo, oro valymo, vėdinimo ir kondicionavimo įranga)
Siguldos baldai (baldai)
Silberauto (automobilių prekyba)
Sms – Eligita (prekyba maisto žaliavomis ir priedais)
Spaineta (telekomunikacijos)
Spinter tyrimai (rinkos ir viešosios nuomonės tyrimai)

Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla (ta, kurioje Gediminas Kirkilas, kaip viešai skelbta, gavo diplomą nelankydamas paskaitų.)

Terekas (PET gamyba)
Topo grupė (buities technikos ir elektronikos prekyba)
Vilniaus rentinys (statyba)
Vilsota (statybos)
Volfas Engelman (alaus darykla)
Wavin Baltic (plastikinių vamzdžių gamyba)

Originalą galima pamatyti ČIA.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
14. pasirodo
(2012-07-31 20:31:59)
(78.56.179.20) Parašė:

Matulevičius buvo teisus perspėdamas DK dėl LLRI jie jau prasišovė su Gyliui, Brunza ir co13. pradžia
(2012-07-31 10:40:20)
(78.60.70.82) Parašė:

LLRI nuo pat atsiradimo buvo destruktyvi kontora. Ką jis veikia? Kieno interesus gina, tai matome - toks įspūdis, kad jis pašauktas išnaikinti lietuvių tautą. Matyt, taip ir yra. Kiekvienas žodis, kiekvienas veiksmas nukreiptas į tai, kad būtų įteisintas laukinis išnaudojimas, priespauda, panieka dirbančiam žmogui, pačiam darbui. Rezultatus jau matome, nors praėjo tiek nedaug metų12. Laisvos
(2012-07-30 13:32:45)
(90.130.144.2) Parašė:

rinkos instituto klapciukai vykdo nusikalstama politika visos Lietu vos doru zmoniu atzvilgiu-tai setono irankis-nieko svento-miskus iskirsti,parduoti,isvezti,juk lietuvis nuo seno girias brangino,jos juos saugojo,-tai buvo sventa-kad ir poetas Baranauskas,-turi m jo perla "Anyksciu silelis"-cia tik vienas aspektas-lietuviai,bukim budrus -nes perfrazuojant poeta"kur praslinko jo -LLRI seselis-ten zole nustojo zelus"...11. Jonas > Nagliui Puteikiui
(2012-07-30 13:28:58)
(93.203.56.80) Parašė:

Gerbiamas Seimo narį, Jūs, manau, turite patirtį ir pats su tuo susidūrėte, ir tikriausiai suprantate, kad žmonės, kurie turi blogus ketinimus, šiaip neišnyksta. Tie blogi ketinimai, nėra toks dalykas, kaip rūkas. Ir netgi rūkas turi tendencija laikas nuo laiko pasikartoti. Žmonės, kurie yra šituo dalyku užkrėsti, taip pat neatsikarto šitų dalykų taip lengvai. Ten, kur jiems nepasisekė, jie eina kitur, nes pastoviai jaučia poreikį realizuoti savo blogus ketinimus. Koks bebūtų geras filantropas Sorošas, bet tai yra tik kaukė. Panašiai, kaip psichiatras nešioja gydytojo kaukę, taip Sorošas nešioja filantropo kaukę. Už šios Sorošo, kaip filantropo veiklos, egzistuoja jo tikrieji ketinimai. O jie yra susiję su laisvų narkotikų legalizavimu. Jeigu jūs paimsite Olandiją, tai ten Sorošas, per savo statytinius, įtikino parlamentarus legalizuoti lengvus narkotikus. Šiandien gyventojai jau kaukia nuo "narkomanų-turistų" ir Olandijoje tai pavirto į labai rimtą problemą. Tačiau Sorošo planuose buvo tokie dalykai -legalizuoti šituos narkotikus Kazachstane, Rusijoje, Lietuvoje ir kt. postkomunistinėse šalyse. Tam buvo organizuojamos tokios organizacijos, panašiai kaip Atviros Lietuvos fondas, kuriuose darbuodavosi psichiatrai ( tokie kaip D. Puras), įvairūs filosofai, kurie ir privalėdavo pramušti Seime šią idėją. Aš jau nekalbėsiu, koks tai yra pelnas nuo šitų narkotikų. Į Olandiją važiuoja ir lietuviai. Netgi prekybos taškuose dirba lietuviai. Pasidomėkite kiek šitų "vaikų", kuriems dabar po 25 ar 30 metų vartojo marihuaną. Manau, jūs neturite net žalio supratimo apie tai. Šitie žmonės, nėra kvaili. Tai gana inteligentiški žmonės. Bet jie niekada gyvenime nesugebės atlikti sąžiningai nei vieno atsakingo darbo. Bet kuris žmogus, naudojęs antidepresantus, lengvus ar kitokius narkotikus, taip pat ir psichotropinius vaistus, nebegali būti savimi ir jis neįsivaizduoja, kad jo sąmonei yra padaryta nepataisoma žala. Labai gaila, kad jūs nesuprantate, kad visa šita užmaskuotos formos "geradarystė" pareina ne nuo Petro ar nuo Antano, o pareina nuo turtingiausių pasaulyje žmonių, kurių turtai buvo sukrauti iš narkotikų prekybos. Jeigu būtų kitaip, tai jokia Lietuvos ar kitos valstybės vyriausybė neįklimptų į tą galingą kriminalinio pasaulio tinklą. Žmonės neturi jokių problemų ir jie gali išspręsti bet kokią esamą problemą, tame tarpe ir narkotikų problemą. Tačiau jiems šito neleis padaryti, nes tai yra milžiniškos pajamos. Pasidomėkite, kodėl psichiatrai daro viską, kad Lietuvoje nebūtų sprendžiama narkotikų problema? Pasidomėkite, kodėl VSD "kuruoja" šį reikalą ir rūpinasi, kad psichiatrai ir toliau sėkmingai narkotizuotų mūsų visuomenę. Tuo, pavyzdžiui, užsiėmė netgi buvęs VSD direktorius Mečys Laurinkus. Pasidomėkite, kokie pinigai vaikščioja šitoje srityje. Pasidomėkite, kodėl psichiatras Alekna buvo pakviestas į Kubiliaus vyriausybę. Aplamai paėmus, pasidomėkite, kokį vaidmenį mūsų valstybėje vaidina psichiatras. Jeigu jūs pasidomėsite, tai siūlo galai nuves jus prie farmacininkų. O šalia jų jūs pamatysite ir filantropą Sorošą.10. Laikas atsimerkti
(2012-07-30 13:27:48)
(78.60.63.222) Parašė:

Reikia lauk vyti visus sorošistus rusų pavyzdžiu.Jie renka informaciją apie Lietuvos ekonomiką, ją perduoda sorošui ir kitiems šalalams, o tie-gamina krizes, atima visą turtą.reiškia-dirbame veltui, sau-nieko, darbo vaisius suėda jie. Argi nėra Lietuvoje sveiko proto ekonomistų, kaip Latvijos jaunasis ekonomistas.Tačiau visur-tik bankų konsultantai, tie patys LRI, kurie kišami kaip vieninteliai profesionalai .tas nuolatinis melo tarnų voratinklis privedė prie milijardinių skolų.Esw lėšas įsisavina labai konkretūs rykliai, o atsakomybė už skolas-visiems. laikas atsimerkti, įvardinti blogį, o tokius institutus -panaikinti .tai naujos vyriausybės pareiga. Gerb.Puteikiui:paskaitykite apie Sorošo "gerus darbelius" pasaulyje. jo taktika -atimti viską , o po to numesti kaulą -labdaros pavidalu-tai įkalkuliuojama į sąnaudas, nes jo "viskas įskaičiuota"9. ome
(2012-07-30 12:17:11)
(78.58.249.187) Parašė:

Tokie pat institutai sugriove Pietu Amerika, Friedmano laisvosios rinkos apologetai, paskaitykit Naomi Klein "Šoko Doktrina".8. Naglis Puteikis
(2012-07-30 00:32:19)
(193.219.60.1) Parašė:

Sorošas su D.Kuoliu, ar Laisvos rinkos institutas su pseudoelitu skatina laukinį kapitalizmą ir žiaurųjį milicionizmą ? Norėčiau keletą pastabų dėl termino "sorošininkai, sorošistai". Spėju, kad tai netyčinė klaida. Nes geri Sorošo darbai yra užmiršti (indėlis į politinių laisvių propagavimą buv. SSRS šalyse), o kitų blogi darbai kažkodėl priskirti jam. Kažkodėl Sorošui priskiriamas jėgos ir pinigų kulto (valdžia ir socialinės gėrybės priklauso tik pseudoelitui) propagavimas, nors jis čia niekuo dėtas. Nes šią misiją - laukinio, žiauraus , socialiai neatskaitingo, socialinę nelygybę didinančio kapitalizmo aršus propaguotojas yra ne Sorošas, o Lietuvos laisvos rinkos institutas. Gal net ne be jo pagalbos ši misija yra priskiriama Sorošui, tuo maskuojant milžiniškus pinigus, kuriuos šis Laisvos rinkos institutas gauna iš LT monopolininkų ir oligarchų tam, kad skleistų jėgos ir pinigų kultą kiek įmanomai plačiau Lietuvos žiniasklaidoje, tuo iš esmės tą žiniasklaidą tvirkinant. Neribojamo, laukinio kapitalizmo, kuris grįstas besaikiu pelno silpnesnių žmonių sąskaita, kurie negali apsiginti nuo peršamos agresijos, naikina kultūra, švietimą, nacionalinę sąmonę, istoriją, tokio kapitalizmo beveik niekur nėra, tik kai kuriose postsovietinėse šalyse, ypač LT. Bet čia ne Sorošo, o savų darbas. Ties savi įsitaisę Laisvos rinkos institute. Sorošas nefundavo Laisvosios rinkos instituto, iš kurio ir sklinda tas laukinio kapitalizmo be ribų ir be saiko virusas, kuris ir Jus ir mane erzina. Tą LLRI, beje, išlaiko būtent LT oligarchai, monopolistai, oligopolininkai ir transnacionalinių korporacijų, pvz. Skandinavijos bankų, filialai Lietuvoje. Sorošas fundavo laisvę nuo SSRS, o ne nuo socialinės atsakomybės, kuo užsiima LLRI. Už tą laisvės propagavimą kai Rusijos vadovybė davė komandą nutraukti užsienio fondų paramą Rusijos nevyriausybinėms organizacijoms, tai vienu metu prasidėjo puolimas vienodais tekstais ant Sorošo finansuojamų įstaigų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje ir Rusijoje. Tai buvo kerštas už POLITINIŲ LAISVIŲ propagavimą Rusijoje. Galima nesutikti dėl Sorošo darbų, ar veiklos vertinimų, bet juk jo įtakos jau senai Lietuvoje nėra. Jis rėmė politines laisves postkomunistinėje erdvėje. O juk galėjo už tuos pinigus, apie kuriuos Jūs rašote, pirkti prabangias jachtas, kuo mėgsta užsiimt kai kurie visų tautybių milijonieriai, bet jis juos investavo į politinių ir pilietinių laisvių plėtrą Rytų Europoje. Kaip matome nepakankamai, nes vis dar bandoma Lietuvoje, nors ji yra ES dalis, suimti, nubausti, pasodinti į kalėjimą už mitingavimus viešose vietose, nors tai garantuoja besąlygiškai (be jokių leidimų) LR Konstitucijos 36 str,. kuris sutampa su Žmogaus teises reglamentuojančių konvencijų ir chartijų atitinkamais straipsniais. O tuo tarpu juodus darbus tęsia libertarų tvirtovė - Laisvos rinkos institutas, bet jų atliekamų blogų dalykų kažkodėl nematome ir apie juos nekalbame. Jei D.Kuolys būtų laukinio kapitalizmo liberalas, tai nebūtų štai taip daręs: kai žmonės buvo policijos žalojami ir nukankinami dar 2006 m. žalojami, pvz. Gintaras Beresnevičius buvo įkištas į policijos automobilio bagažinę ir tol vežiojamas, kol mirė, vienintelis Darius Kuolys bandė našlei padėti ir gerą G.Beresnevičiaus vardą apginti. Tas pats vyko su Vytauto Pociūno žūtimi - tik D.Kuolys bandė apginti jo ir jo našlės gerą vardą. Bet jau buvo pabandęs peticijų neveiksmingumą dėl G.Beresnevičiaus mirties. Todėl D.Kuolys ėmėsi kito metodo - vedė, kvietė žmones į pasipiktinimo, gedulo, atminimo, protesto akcijas (koncertus, piketus, mitingus) bet jo BEVEIK NEIKAS nepalaikė (maksimum iki kelių šimtų žmonių susirinkdavo į tas akcijas), nes bijojo, ypač politikai. Laukinio kapitalizmo liberalai, ypač postkomunistinių šalių, o tuo labiau LT neturi nei atjautos, nei širdies, meldžiasi Laisvosios rinkos institutui, kuris propaguoja laukinį, nereguliuojamos rinkos kapitalizmą, kokio nelabai kur pasaulyje yra. Taigi Darius Kuolys šia prasme - joks ne liberalas. Kitas dalykas, kad vakarietiškoje demokratijoje TIKRI LIBERALAI gina žmonių teises į sveikatą, gyvybę, orią senatvę, orų pragyvenimą, teisę į mitingus ir į saviraišką, teisę būti nemušamam policijoje. Šia prasme liberalų Lietuvoje beveik nėra. D.Kuolys nėra ir joks kosmopolitas, nes kosmopolitai netyrinėja lietuvių viduramžių raštijos ir istorijos, nacionalinės lietuvių sąmonės formavimosi, RESPUBLIKOS ištakų Lietuvoje ir pan., o D.Kuolys tai daro jau kelis dešimtmečius, leidžia knygas, dėsto apie tai studentams.7. anan
(2012-07-29 22:48:18)
(84.240.50.90) Parašė:

kokie vis tik šaunuoliai ekspertai.euParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras