2020 m. vasario 29 d.

 

Prokuratūra apie D. Grybauskaitės „skiepų“ bylą: „Net ir santūrus komentaras ar nežymus detalizavimas sukelia grėsmę“

15
Paskelbta: 2013-12-12 11:10 Autorius: ekspertai.eu
Prokuratūros atstovė E. Martinonienė
Prokuratūros atstovė E. Martinonienė

Ekspertai.eu sulaukė prokuratūros atsakymo į du paprastus klausimus, kuriuos skelbėme publikacijoje „Prezidentės „skiepų“ byla užstrigo mirties taške, reikia ją išjudinti“.

Klausimai skambėjo taip:

1. Lapkričio 14 d. Generalinė prokuratūra pranešė, kad „yra gauti duomenys, kurie leidžia konstatuoti, kaip įslaptinta informacija pateko į žiniasklaidos priemones ir kas iš valstybės tarnautojų tame dalyvavo“. Ar šiems valstybės tarnautojams jau yra pareikšti įtarimai? Jei ne – kodėl?

2. Kokios institucijos buvo informuotos apie tyrimo rezultatus, kad priimtų sprendimus dėl leidimų dirbti su įslaptinta informacija bei galimybės toliau eiti turimas pareigas? Kokius sprendimus šios institucijos priėmė?

Skelbiame prokuratūros atsakymą, kurį atsiuntė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė:

apgailestauju, bet atsakyti į Jūsų pateiktus klausimus išsamiau, nei yra viešai paskelbta, neturime galimybės, nes šiam ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro G. Ivanausko nurodymu kol kas jokia detali informacija apie tebevykstantį ikiteisminį tyrimą neteikiama.

Atsakymai į tikrai svarbius klausimus apie šio tyrimo eigą ir procesinius sprendimus bus pateikti visuomenei, bet tik tuomet, kai tai bus galima padaryti nepakenkiant tyrimo sėkmei, nepažeidžiant teisėtų proceso dalyvių interesų, taip pat ir visuomenės interesui užtikrinti valstybės paslapčių apsaugą.

Prokuroro teigimu, komentuoti tyrimo plačiau ir teikiant informaciją viešai vadovautis kitokiu nei Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme įtvirtintu „būtina žinoti“ principu neleistina, nes tyrimas yra susijęs su įslaptinta informacija, todėl net ir santūrus komentaras ar nežymus detalizavimas sukelia grėsmę, kad šis principas bus pažeistas ir tuo bus padaryta žala valstybei ir jos piliečių interesams.

Todėl prokuroras prašo kantriai sulaukti tyrimo pabaigos ir geranoriškai suprasti  teisėsaugos atsisakymą šiuo metu teikti informaciją kaip pagarbą kiekvieno piliečio teisėms gyventi demokratiškoje, teisinėje ir saugioje valstybėje.Šarūnas Puidokas, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Kaip žmogus, susijęs su teatru, norėčiau nuoširdžiai pasveikinti VSD ir Prezidentūros vadovus: ponia Dalia, pone Gediminai, Jūs esate puikūs komedijų scenaristai. Juk reikia taip sugebėti: iš pradžių visiškai lygioje vietoje išpūsti didžiulį burbulą, sukeliant ant kojų visą teisėsaugą ir žiniasklaidą, o paskui įdarbinti daugybę žmonių to burbulo maskavimo ir likvidavimo darbuose. Prisipažinsiu: nesu suvalkietis, bet man šiek tiek gaila mokesčių mokėtojų pinigų, išleidžiamų šios komedijos aptarnavimui.

O prokuroras, mano galva, yra gana nuoširdus, sakydamas, kad net ir santūrus prezidentės „skiepų“ bylos komentavimas kelia grėsmę. Tik ta grėsmė, manyčiau, kyla ne valstybės paslaptims, o pareigūnams, kurie iš pradžių lyg ir norėjo tą bylą ištirti.

Prisiminkime: iš pradžių, paslaugiai plojant Dainiaus Radzevičiaus vadovaujamam žurnalistų „elitui“, STT pareigūnai buvo iškviesti į Prezidentūrą, gėdinami ir vadinami idiotais žiniasklaidoje. Paskui atliktas bylą kuruojančio prokuroro darbo patikrinimas. Akivaizdu, kad šią bylą ne tik komentuoti, bet ir tirti yra labai nesveika.

Susiję:

D. Ulbinaitei nebereikia leidimo dirbti su slapta informacija

Seimo apsisprendimas dėl apkaltos

VSD ir prezidentės atakos prieš Lietuvą

D. Grybauskaitės „skiepų“ bylos laidotuvės – pernelyg ankstyvas renginys

Prezidentės „skiepų“ byla užstrigo mirties taške, reikia ją išjudinti

Generalinė prokuratūra privalo apklausti prezidentę D. Grybauskaitę

Bylą dėl slaptos informacijos atskleidimo tiriantis prokuroras yra priėmęs VSD palankų sprendimą kitoje rezonansinėje byloje

A. Paulauskas labiau pasitarnautų tiesos paieškoms, jei primintų prokurorams būtinybę apklausti D. Grybauskaitę

Plojimais gėdinti reikėjo ne STT

Sisteminių žurnalistų bendrija daro tai, ką yra geriausiai išmokusi daryti: atlieka paslaugą galią turintiems

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
15. aha
(2013-12-13 07:39:21)
(78.61.121.33) Parašė:

Ale kaip p.Drižius iš karto ir tiksliai įvertino ,,nutekintoją''14. ale kokie brangus
(2013-12-13 02:44:47)
(172.56.12.233) Parašė:

Ulbinaites akiniu remai!!! Kur ji vargse dirbs, jei ja atleis JE, ims dar ir isplepes ka jos veikia uzsidariusios kabinete.Reikes paskiau jai apsauga skirti nuo jos pacios. Ikliuvo abi, vadovaujamos ne itin puikiai parengto skiepytojo scenarijaus. Mata gavo jos , o ne tauta!!! Ajajai, kaip skiepu daktarui nepavyko...13. arklys kuriam nebeaišku
(2013-12-13 00:47:34)
(5.20.146.163) Parašė:

O ar ne tas pats tekintojas darbavosi ir Snoro atveju?12. Klounas
(2013-12-12 20:02:25)
(78.60.214.247) Parašė:

O man ima juokas pan. Ulbinaitė nutekino informaciją , tą pripažino ir Valys ir Grina tik bijojo pasakyt; Prezidentė pati nubaudė Ulbinaitę - atėmė teisę dirbt su slapta informacija, nušluostydama nosį ir Grinai ir Valiui ir visiems: palikdama Ulbinaitę darbe ...nežinau kokiems darbams- gal neslaptiems. Dabar pati Prezidentė skaitys slaptą informaciją ir niekam nerodys. Šiukštu. Čia Lietuva , čia lietūs lyja.11. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2013-12-12 18:50:23)
(69.47.157.235) Parašė:

Man tai atrodo paprasta, kai supranti, kad Lietuva valdo OKUPANTAS - koloborantas! Jie visaip kaip isgali siekia sunaikinti Lietuvos valstybe. Paksas kai isdavinejo paslapti, kad borisovas sekamas... kas ir taip buvo akivaizdu, tai gal buvo apsivyniojes galva tualetiniu popieriumi? O kokiu popieriumi savo galva apsivynioja prezidenturos darbuotojai ir prezidente? Manytina, kad jau panaudotu tualetiniu popieriumi? Nes kito paasikinimo kaip ir nera?10. Nežinau,kokiu būdu ją gali išrinkti?
(2013-12-12 16:45:33)
(81.7.96.104) Parašė:

Socdemai nebalsuos,DP nebalsuos,Tvarkiečiai nebalsuos.100000,balsavę už DK ,nebalsuos.Tik pasenę konservatoriai?Skaičiuokit procentaliai...Niekaip.Klastos?9. Grėsmę
(2013-12-12 16:43:55)
(81.7.96.104) Parašė:

diktatoriui?Juokinga.Kokia baili Lietuva.man gėda už mus pačius.8. "KISENINIAMS"
(2013-12-12 15:56:10)
(86.177.91.227) Parašė:

Jo dirbti jus nemokate, nes toliau sokate pagal Daukanto aikštės dudele !Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras