2020 m. birželio 3 d.

 

Po ilgos tylos pagaliau atskleista neįtikėtinai paprasta JAV karių nesirotavimo Lietuvoje priežastis: nėra žaidimų aikštelės

39
Paskelbta: 2018-08-20 08:33 Autorius: ekspertai.eu
Karybos specialistas A. Matonis.


Baltijos šalyse JAV karių kuopos buvo rotuotos nuo 2014 metų reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje. Tąkart buvo teigiama, kad JAV kariai čia bus tiek, kiek reikės sustabdyti Rusijos agresiją.Tačiau nors Rusijos agresyvėjimas vis augo, 2017 m. rudenį JAV staiga be jokių komentarų nutraukė nuolatinį sausumos pajėgų karių tris metus vykusį rotavimą Lietuvoje.

Kodėl JAV žengė tokį žingsnį, kai buvo ką tik nugriaudėjusios puolamojo pobūdžio pratybos ZAPAD, kurios dar kartą įrodė, kad su kiekviena diena vis didėja tikimybė, kad Rusija puls Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybę Lietuvą, tąkart nebuvo pranešama.Nieko apie tai negalėjo pasakyti ir Krašto apsaugos ministerijos (KAM) atstovai. KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento direktore Rūta Apeikyte, paprašyta pakomentuoti, kodėl JAV kariai Lietuvoje nesirotuos, labai nustebo.Po 2018 m. pavasarį istorinio urmu įvykusio Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentų susitikimo Vašingtone su Jungtinių Valstijų vadovu Donaldu Trampu (Donald Trump) šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pasakė, kad „net ir vienas JAV karys Lietuvoje yra labai daug“.

„Čia ne tiek svarbu kiek, o svarbu kad būtų nuolatiniu pagrindu, rotaciniu pagrindu visose Baltijos šalyse“, - pabrėžė šalies vadovė.Tačiau kaip ten bebūtų, vienas JAV karys daug ar nedaug, iki šios dienos, nors vis labiau agresyvėjanti Rusija jau pačioje Vakarų Europoje pradėjo vykdyti chemines atakas, Jungtinių valstijų kariai Lietuvoje ir visos Baltijos šalyse nebesirotuoja, o oficialūs mūsų šalies vadovai taip ir nepaaiškino tokio nesirotavimo priežasčių.

Buvo spėliojama, kad Lietuva apmovė amerikiečius ir nesutvarkė teisinės bazės. Todėl pastarieji supratę negražiai apgauti nutarė, kad nebesirotuos ir pasitraukė. Nes LR Konstitucijos 137 straipsnis skelbia: „Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių.“ Norint, kad būtų svetimos valstybės karinės bazės su bent vienu kariu, tereikėjo pataisyti LR Konstitucijos 137 straipsnį, kuriame turi būti parašyta – Lietuvos Respublikos teritorijoje gali būti užsienio valstybių karinės bazės.

Tačiau 2018 m. rugpjūčio 20 d. LRTDELFI laida „Savaitė“ pagaliau informavo, kodėl JAV kariai nebesirotuoja.

Karybos specialistas Aleksandras Matonis, atsakydamas į žurnalistės klausimą, – „bet kodėl tie amerikiečių kariai vis dėlto išvyko, juk grėsmių tai nesumažėjo?“ – atskleidė elementarią šio nesirotavimo priežastį.

„Jų pasitraukimas įvyko dėl to, kad amerikiečiams paprasčiausiai čia nėra kur mankštintis, nėra žaidimų aikštelės. Mūsų poligonai netgi po tos dvejopos plėtros – dabar tiek Ruklos, tiek Pabradės poligonai yra plečiami beveik dvigubai, didinamos ir karinio mokymo teritorijos, ir poligonai, kur gali būti atliekami šaudymai – net ir tada didžiausias Pabradės poligonas galės sau leisti „žaisti“ bataliono dydžio koviniam vienetui. O amerikiečiams tam, kad jų buvimas čia būtų didesnis, jiems reikia daugiau erdvės“, - išaiškino A. Matonis.

Karybos žinovas taip pat nurodė, kad „jeigu kalbėtume apie oro policijos misijos sustiprinimą, būtent Baltijos šalys pasižymi pakankamai neapkrauta oro erdve“.

„Čia yra vietos lakstyti naikintuvams, viršyti garso greitį, mankštintis žymiai daugiau, negu jie tai gali padaryti tradicinėse savo vietose virš Šiaurės jūros, virš Jungtinės Karalystės, virš Vakarų Europos, kur yra labai riboti laikai, oro eismas nepaprastai intensyvus. Čia jie gali daryti ką nori ir mes tam neprieštaraujame“, - informavo A. Matonis.

Visą LRTDELFI laidą, kurioje reikšmingiausiu savaitės įvykiu valstybėje buvo pristatytas nedidelis aktorių chuliganizmas, įgyvendinant vieno kino režisieriaus sumanytą reklaminę vieno renginio kampaniją, vienoje mūsų šalies gyvenvietės bažnyčioje, žiūrėkite čia:

Keli susiję:

Lietuva siekia, kad JAV dažniau pratyboms atsiųstų karių ir oro gynybos sistemų, siekiant atgrasyti Rusiją

Ruošiantis būsimai Rusijos karinei intervencijai, būtina apginkluoti kuo daugiau Lietuvos piliečių   

Labai apmaudu, kad net ir šioje srityje Lietuva kažkokia antrarūšė. Bet nepraraskime vilties   

Nors agresyvi teroristinė Rusija ir kenčia, Lietuva su ja vis labiau didina ekonominį bendradarbiavimą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
39. isgasius
(2019-08-13 19:47:43)
(82.132.247.182) Parašė:

b...kaip paklausai tai atrodo,kad tokiam durnyne sedi...p....rotuotumetes naxer visi seimeriai kartu su oziu sunkonserviu gauja is lt...38. T0mas J. -> Melisai 36
(2019-05-28 11:38:03)
(85.206.112.194) Parašė:

Vargo pisuoklė tu esi, Melisa. Jei uždirbtum tiek kiek giriesi, tu tikrai nesistengtum čia mus, nepažįstamus žmones, mokyti..37. T0mas J.
(2019-05-28 11:32:52)
(85.206.112.194) Parašė:

Rusijos agresija vyksta Ukrainoje, net mums oficialiai viešai teigiama kad stabdoma ji NATO teritorijoje, Lietuvoje. Tai aišku nerimta, bet žemo intelekto piliečiai žiniasklaidos susuktais smegenimis to nesupranta.36. Melissa Anderton
(2019-05-07 14:15:31)
(182.186.239.204) Parašė:

„Google“ šiuo metu moka $ 17,000 iki $ 22,000 per mėnesį namuose. Prie šio darbo prisijungiau prieš 2 mėnesius ir per pirmuosius savo darbo mėnesius uždirbau $ 20,544. Ggaliu pasakyti, kad mano gyvenimas visiškai pagerėjo! galite jį patikrinti >>>>>>>>> cenzūra35. mergu ir snapso rado
(2019-02-16 12:18:34)
(31.135.216.69) Parašė:

nerado zaidimo aiksteles34. ir mergu
(2019-01-31 07:36:47)
(31.135.216.69) Parašė:

juodu nera33. jeigu rusas trepteltu koja
(2019-01-22 07:53:16)
(31.135.216.69) Parašė:

per valanda dingtu ir nato ir smato ,PASKUI AMERIKOSAI VADUOTU,VADUOTU ,VADUOTU,aisku nenoriu tokio scenarijaus bet faktai sako apie ivykius.32. nujo matonis
(2019-01-06 16:57:51)
(77.90.124.209) Parašė:

pasimuilavo,nes su muilu slidziau eina...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras