2020 m. gegužės 31 d.

 

Labai apmaudu, kad net ir šioje srityje Lietuva kažkokia antrarūšė. Bet nepraraskime vilties

68
Paskelbta: 2017-02-15 12:46 Autorius: Audrius Nakas
Audrius Nakas. Nuotr. E.eu


Daugybė pasaulio valstybių, kurioms Jungtinės Val​s​tijos yra strateginis partneris, savo šalyse leidžia įsikurti JAV karinėms bazėms. Tokių JAV karinių bazių pilna Vakarų Europa, ypač daug JAV karinių bazių Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Italijoje bei kitose išsivysčiusiose šalyse.

Deja, po vakar dienos balsavimo Seime, kai nė vienas Seimo narys nepasisakė už tai, kad Lietuvoje atsirastų nors viena JAV karinė bazė, bent jau aš jaučiu nepilnavertiškumo kompleksą.

Daugelis Europos bei viso pasaulio​ ​valstybių​ didžiuojasi ir džiaugiasi, kad jų šalyse yra įsikūrusios JAV karinės bazės.

Pasaulyje daug kur yra JAV karinės bazės. Deja, Lietuva tuo pasigirti negalėjo, negali ir dar nežinia kiek laiko negalės.


O mes​,​ lietuviai​,​ tuo negalėsime džiaugti​s​ ir didžiuotis. Nes Lietuvoje nebuvo ir, bent jau artimiausiu metu, nebus jokių JAV karinių bazių.

Mes ​su ​JAV dabar teturime tik​ ​paguodos „su­si­ta­ri­m​ą​ dėl ben­dra­dar­bia­vi­mo gy­ny­bos sri­ty­je“​.

Deja, kaip Seime vasario 14 d. pasakė Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, „apie jokias karines bazes ar jų steigimą šiame susitarime nekalbama“.

Labai apmaudu, kad net ir šioje srityje Lietuva kažkokia antrarūšė ir joje negali būti JAV karinės bazės.

Štai, pavyzdžiui, artimiausia mūsų kaimynė Lenkija, jos parlamentas,​ ​dar 2015 metais ratifikavo susitarimą su JAV dėl karinės bazės įkūrimo šalies Šiaurėje.

„Numatoma, kad JAV karinė bazė Redzikowo aerodrome netoli Slupsko miesto turėtų būti įrengta jau 2016 m., o 2018 m. čia turėtų būti dislokuota mobili vidutinio nuotolio raketų SM-3 sistema ir radijo lokacijos radaras“, - nepriklausomas portalas delfi.lt informavo apie Lenkijos pasiekimus.

​Galima tik pavydėti lenkams, kaip ir daugeliui Europos šalių, kuriose yra įsikūrusios JAV karinės bazės.

Gaila, kad ir vėl mums nepasisekė, kad nepavyko įtikinti amerikiečių įkurti mūsų šalyje nors vieną JAV karinę bazę, kad vis dar ne iki galo pasitikima Lietuva.​

Tačiau aš viliuosi, kad anksčiau ar vėliau, gal kitas Seimas pats pasirūpins arba surengs referendumą, kad Lietuvos Konstitucijos 137 straipsnis (šis straipsnis skamba taip – „Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių“) būtų tinkamai pakoreguotas ir Lietuva, kaip didelė dalis pasaulio valstybių galėtų sakyti – taip, mūsų žemėje yra įsikūrusios JAV karinės bazės, todėl jaučiamės saugesni už tuos, kurių teritorijose nėra JAV karinių bazių.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
68. stasys
(2018-11-26 13:32:47)
(37.0.227.128) Parašė:

Tomui ...Jus suklupote ties lauko tualeto apibrėžimu , kas tai yra karinė bazė kaip statinys.. o kas yra laikinas statinys kaip lauko tualetas pav. ? Infrastruktūros statiniai ir zonos paprastai reiškia tam tikras tikslinęs zonas tam momentu naudojamas kitais tikslais , be žemės paskirties tikslinio keitimo . Tai kaip ten Tomai J. ? ar tualetas lauko gali būti Amerikiečiu baze traktuojamas .? Aš manau tie kurie sudarinėjo tas sutartis ne prasčiau nei mes suprato ko reikia vengti kad neužsirauti ant to 137 str. Konstitucijos . O interpretuoti čia vėlgi laukas bulvių, iškišu automatą per lauko tualeto duris ir jau galiu šaukti ..!!67. T0mas J.
(2018-11-26 13:02:26)
(85.206.112.194) Parašė:

Sutarties III.2.: "Siekdama užtikrinti saugą ir saugumą Lietuva, remdama minėtą veiklą ir tikslus, leidžia JAV karinėms pajėgoms kontroliuoti patekimą į infrastruktūros objektus ir zonas, dėl kurių susitariama ir kuriais leista naudotis išimtinai tik JAV karinėms pajėgoms"... - 2011 m. kovo 15 d. Lietuvos Respublikos Konstitucinis teismas nutarimu (Byla Nr. 23/08) DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS TARPTAUTINIŲ OPERACIJŲ, PRATYBŲ IR KITŲ KARINIO BENDRADARBIAVIMO RENGINIŲ ĮSTATYMO konstatavo: „Nagrinėjamos konstitucinės justicijos bylos kontekste pažymėtina, jog Konstitucijos 137 straipsnio nuostata, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti užsienio valstybių karinių bazių, reiškia inter alia tai, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti tokių karinių bazių, kurias valdo ir kontroliuoja užsienio valstybės. Toks draudimas inter alia nereiškia, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti tokių karinių bazių, kurias pagal Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis, inter alia Seimo ratifikuotą kolektyvinės gynybos sutartį, valdo ir kontroliuoja Lietuvos Respublika bendrai (kartu) su valstybėmis sąjungininkėmis.“66. o kokie esminiai skirtumai
(2017-03-29 20:37:16)
(78.62.8.18) Parašė:

to bendradarbiavimo ir nato gaujos buvimo ?65. Klausimas
(2017-02-25 23:52:13)
(37.190.26.194) Parašė:

Ar globalistų plane yra valstybės ir tautos?64. Pamąstymui
(2017-02-22 15:20:38)
(37.190.26.194) Parašė:

Lietuvos prezidentė TSKP-istė aktyvistė gavo Karolio Didžiojo apdovanojimą. Kas tas Karolis? Ogi karalius, Pipino Trumpojo sūnus, popiežiaus draugas, todėl 800 metais paskelbtas Romos imperatoriumi. Šis apdovanojimas (gromata, medalis ir 5000 eurų) skiriamas už ištikimybę globalizmo ir Vakarų imperializmo idėjoms, už imperijos plėtrą. Ši ištikimybė perkama visų pirma už pinigus. D.Grybauskaitė būdama eurokomisare gavo labai gerą atlyginimą. Maža to, kai paliko šį postą, ji 3 metus gaudavo kas mėnesį nemažus pinigus iš Briuselio, iš viso 1 milijoną ir 8 tūkstančius litų. Paaiškinsiu, kam ta kompensacija buvusiems eurokomisarams sugalvota. Aišku iš anksto, kad komisaras yra neeilinis žmogus ir kad jis po komisaro darbo užims kažkokį įtakingą postą. TSKPistė, pavyzdžiui, tapo valstybės prezidente; buvęs eurokomisaras italas Mario Monti - Italijos premjeru, Chrisas Pattenas - Oksfordo universiteto rektoriumi ir t.t. Briuseliui apsimoka turėti galimybę daryti įtaką svarbius postus pasaulyje užimantiems žmonėms, tam ši išmoka ir buvo sugalvota. Kas moka pinigus, tas ir muziką užsako. Net šuo nekanda į tą ranką, kuri jį peni. (Konstitucijos 83 straipsnis: Respublikos Prezidentas negali ... gauti kitokio atlyginimo, išskyrus Respublikos Prezidentui nustatytą atlyginimą ir atlyginimą už kūrybinę veiklą.) Reikia arba surengti apkaltą prezidentei už tai, kad didžiąją pajamų dalį 3 metus gavo iš užsienio, arba, jei teisininkai nuspręs kad tam nėra pagrindo - padaryti Konstitucijoje pakeitimus ir padaryti galą tokioms pajamoms. Labai negerai žiūrisi toks faktas.. Negali būti prezidentas LAISVAS savo sprendimuose, kai pagrindinės jo pajamos - iš užsienio tarnybų.. Tokiu atveju tos užsienio tarnybos negali nedaryti įtakos prezidento sprendimams, o tai yra neleistina.63. Dėdė
(2017-02-20 21:24:57)
(37.190.25.176) Parašė:

Mane tai labai linksmina beretyno silpnapročių pastangos apversti esmę aukštyn kojomis.. :D Užsikruš jie įrodinėdami savo tiesas, nes geriausias saugiklis prieš sveiko proto prievartavimą - loginė analizė + sveikas instinktas, žinant veiksmo-atoveiksmo rezultatą.62. aAlgirdas-54
(2017-02-18 19:52:29)
(78.56.79.247) Parašė:

pone bet kurios šalies buvimas Lietuvoje yra NENORMALUS dalykas.61. ***********
(2017-02-18 19:20:24)
(37.190.25.176) Parašė:

LANDSBERGIO UTĖLĖS IR ŽABA GULINTI PO GRYBU, PAJUTO ŠVIEŽIĄ KRAUJĄ IR PINIGUS KURIUOS GALIMA UŽDIRBTI IŠ KARO...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras