2019 m. gruodžio 7 d.

 

Energetikos ministerija paaiškino, kodėl nepavyko sumažinti SGD terminalo infrastruktūros išlaikymo kainos

32
Paskelbta: 2019-07-22 11:52 Autorius: ekspertai.euLiepos 1 d. nepriklausomoje Lietuvos žiniasklaidoje buvo paskelbta, kad „Klaipėdos naftos“ akcininkė Energetikos ministerija ir didžiausia smulkioji akcininkė „Achemos grupė“ nerado sprendimo dėl Lietuvos energetinės nepriklausomybės simbolio – Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo veiklos pertvarkos, laivą-saugyklą „Unabhängigkeit“ (angl. „Independence“) perduodant antrinei „Klaipėdos naftos“ bendrovei.

Buvo informuojama, kad „tikimasi aiškumo po savaitės“.

Liepos 19 d. ekspertai.eu kreipėsi į Energetikos ministeriją prašydami suteikti informacijos šiuo klausimu.

„Nuo liepos 1 d. praėjo beveik tris savaitės. Ar atsirado tikėtasis aiškumas, ar jau rastas sprendimas dėl Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo veiklos pertvarkos?“, - paklausė ekspertai.eu.

Energetikos ministerija atsakė, kad „2017 m. kovo mėn. patvirtintame Vyriausybės programos priemonių plane buvo numatyta iki 2019 m. pabaigos įgyvendinti priemones, leidžiančias sumažinti SGD terminalo pastoviąsias eksploatavimo sąnaudas“.

„Energetikos ministerija siekė šį tikslą įgyvendinti net pusmečiu anksčiau nei planuota – jau šių metų liepą sumažinti SGD terminalo infrastruktūros išlaikymo kainą visiems gamtinių dujų vartotojams, įgyvendinant įstatyme numatytas priemones dėl jau prisiimtų terminalo operatoriaus finansinių įsipareigojimų išdėstymo į ilgesnį laikotarpį, tokiu būdu atsižvelgiant į Seimo sprendimą užtikrinti SGD terminalo veiklą iki 2044 m. pabaigos.

Dėl antros pagal dydį „Klaipėdos naftos“ akcininkės bendrovės „Achema“ pateiktos pretenzijos, nuo liepos nebuvo įmanoma sumažinti SGD terminalo infrastruktūros išlaikymo kainą dėl papildomą laiką kainuojančių procedūrinių dalykų.

Tačiau LRV programoje numatytas tikslas nesikeičia ir SGD terminalo infrastruktūros išlaikymo kainą numatyta sumažinti dar šiemet ir tam reikalingi žingsniai yra daromi – derinama valstybės pagalba su Europos Komisija, „Klaipėdos nafta“ atlieka būtinas procedūras.  

Kaštų sumažinimas yra svarbus plačiam ratui Lietuvos namų ūkių ir ūkio subjektų. Pažymėtina, kad „Achemai” tenka ketvirtadalis SGD infrastruktūros išlaikymo kaštų, likę trys ketvirtadaliai tenka likusiems dujų vartotojams, tame tarpe ir šilumos vartotojams tose savivaldybėse, kuriose šilumos gamybai naudojamos dujos“, - sakoma liepos 22 d. Energetikos ministerijos atsiųstame atsakyme.Jeigu ekspertai.eu komentatorių tarpe yra vertėjų iš funkcionierių kalbos į žmonių kalbą, prašome savo žiniomis čia ir pasidalinti. Jei nemokate funkcionierių kalbos, nieko nerašykite.

Susiję:

„Lietuvos energijos tiekimas“: apie kitų bendrovių importuojamas SGD komentuoti negalime  

Energetikos ministerija neturi informacijos, iš kokių valstybių Lietuva perka dujas  

Lietuvos kova su Rusija: perkant dujas iš Rusijos kompanijos, didinama konkurencija Rusijos kompanijai   

Energetikos ministerija paskelbė apie didelius išdujinimo rezultatus: pasiektos rekordinės aukštumos  

Išsinuomotas Lietuvos energetinės nepriklausomybės simbolis vis labiau slegia, o „Achema“ grasina bankrotu   

Kremliaus propaganda trimituoja, kad vėl sušėrė mūsų energetinės nepriklausomybės garantą „Unabhängigkeit“  

Neįvardintas tarpininkas-apgavikas suklaidino Lietuvos valstybę: mūsų „Unabhängigkeit'ui“ įkišo rusiškas dujas


„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
32. D.j.
(2019-07-23 23:43:48)
(84.15.191.201) Parašė:

Gražiai čiulpia..31. Nu jo... seniui šalčiui
(2019-07-23 22:48:05)
(188.69.198.4) Parašė:

Nepavargsi nuo savo š*do.. ? :D Suprantu, kad dabar tau principo reikalas mane sunervinti, bet esi tam per kvailas. Bet Show must go on... kitaip tu jau nebegali.... :D:D:D30. seniui ag rastui:
(2019-07-23 22:44:12)
(86.38.249.181) Parašė:

26. :D29. Senis Šaltis
(2019-07-23 22:36:15)
(88.222.97.16) Parašė:

28. Nu jo... Minedai: "debilas jau net nesuvokia, kad pats prisip*sa prie svetimų kometarų..." --- chaq cha cha pupsikai, nežinau kas tavo šeimoj naujojoj aktyvas kas pasyvas, bet panašu, kad tu esu neaktyvas. ponia šeimos galva Minedai? Nekontroliuoji ar liepia ignoruoti ponia savo, kaip ten rašei: "kad pats prisip*sa prie svetimų kometarų..." --- cha cha cha. Na būk drūtas geniuk tu mūsų su išryškėjusiais paranojos ir čyzos elementais, kurį visi persekioja ir stūkina. Na liberasliam pagoniui ir dar p ederastukui, kaip ir atleistina cha cha cha.28. Nu jo... seniui šalčiui
(2019-07-23 22:30:30)
(188.69.198.4) Parašė:

Ahahaha... debilas jau net nesuvokia, kad pats prisip*sa prie svetimų kometarų... :D Natūralu, nes neprisip*sinėti tu negali, - toks tavo darbas, - kol bendravimas nėra suasmeninamas, tu nieko neištrauksi. Asmeniškai man visą` tą cirką stebint iš šalies, vienu metu ir graudu, ir juokinga. Rašyk toliau kontorai savo sušnerkštas ataskaitas elfuk. Tau gerai gaunasi. :D:D:D27. Senis Šaltis
(2019-07-23 15:44:26)
(88.222.97.16) Parašė:

25. Nu jo... ir 26. to 25. Nu jo... Minedai ir ponia, jūs pastaruoju metu labai vieningai vienu metu rašote komentarus, nukreiptus man. Tai abu tylit, tai rašot. gėjukai čia kada neiškrypaujat? Juokingiausia, kad per klimaksą abu penkiasdešimtmečiai p ederastukai dar ir persekiojimo paranoja susirgo. Tikiuosi po klimakso viskas pareis cha cha cha cha. Ar ne taip GENY Minedai?26. to 25. Nu jo...
(2019-07-23 13:13:53)
(86.38.249.181) Parašė:

Atsakys pavakare. Iki to laiko, prilipus prie monitoriaus, rankioja komentarus, kaip normalus gaidys grūdus. Po kurio laiko iškrypę psichopato "nervai" neatlaikys... Išpuls giedoti savo homofantazijas. Dabar, užsidarius dvokia savo būdoje.25. Nu jo... Seniui šalčiui
(2019-07-23 12:51:05)
(188.69.208.100) Parašė:

Rašai komentarą seksualinėm temom 4 ryto. Poną nedap*stitas kankina ar konoroje nubraukė išmokas... ? :D O šiaip pašol na..ui geny. P*sk rašinėti ataskaitų, apie savo nevykusias provokacijas...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras