2020 m. gegužės 26 d.

 

Energetikos ministerija paskelbė apie didelius išdujinimo rezultatus: pasiektos rekordinės aukštumos

2
Paskelbta: 2019-07-09 07:43 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. lrv.lt
Nuotr. lrv.lt

Palanki situacija tarptautinėse dujų rinkose lemia, kad paskutiniais mėnesiais SGD terminalas veikia efektyviausiai nuo jo veiklos pradžios, pranešė Energetikos ministerija.

„Jau pilnai rezervuoti ir terminalo pajėgumai likusiam dujų metų laikotarpiui. Dujų metai skaičiuojami nuo einamųjų metų spalio 1 d. iki kitų metų rugsėjo 30 d.“, skelbiama pranešime visuomenei „Klaipėdos SGD terminalo pajėgumai pilnai rezervuoti iki dujų metų pabaigos“.

Informuojama, kad „balandžio mėnesį SGD terminale buvo išdujinta apie 1,48 TWh dujų (28,3 proc. daugiau nei tą patį mėnesį prieš metus), gegužę – 1,75 TWh dujų (21 proc. daugiau nei pernai gegužę)“.

Pranešama, kad „dar produktyvesnis terminalui buvo birželis: per jį priimti 2 dideli dujovežiai, atgabenę 278 tūkst. kub. SGD, bei 3 maži dujovežiai, kurie atgabeno 28,5 tūkst. kub. m SGD. Nuo šių metų pradžios Klaipėdos SGD terminalas įvairioms krovos operacijoms atlikti priėmė 23 dujovežius“.

„Klaipėdos SGD terminalo pajėgumų paklausą ir toliau augina palanki situacija tarptautinėse rinkose. Jau keletą mėnesių išdujintos SGD savo kaina nukonkuruoja tolimais magistraliniais vamzdynais importuojamas dujas, tad dujas iš daugelio šaltinių galintys pirkti importuotojai naudojasi galimybe jų įsigyti pigiau tarptautinėse rinkose. Birželį pasiektas terminalo naudojimo pikas ir tai lėmė ženkliai išaugusius išdujinimo rodiklius“, - pasakė Arūnas Molis, SGD ir naftos terminalų operatorės KN (AB „Klaipėdos nafta“) Klaipėdos SGD tarnybos vadovas.

Atskleidžiama, kad „SGD terminalo veiklos apimtys birželį pasiekė rekordines aukštumas: buvo išdujinta ir į gamtinių dujų perdavimo sistemą patiekta apie 2,4 TWh dujų gamtinių dujų – apytiksliai tiek pat, kiek iš viso per pirmąjį vasaros mėnesį buvo suvartota visose trijose Baltijos šalyse“.

„Palyginti, šiemet birželį išdujinimo apimtys buvo beveik 200 proc. didesnės nei pernai birželį, kai buvo išdujinta 0,8 TWh“, - skelbiama pranešime visuomenei.

Primenama, kad „SGD terminalas birželį išdujino 1,5 karto daugiau dujų nei sunaudota Lietuvoje, todėl terminalas birželį dujomis aprūpino ne tik Lietuvą, dalį dujų terminalo naudotojai nukreipė į Inčukalnio saugyklą, taip pat Latvijos bei Estijos vartotojams“.

„Liepos mėnesį SGD terminale planuojama priimti 4 dujovežius: 2 didžiuosius ir 2 mažuosius. Tris liepos savaites gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius AB „Amber Grid“ atliks remonto darbus dujų perdavimo taške iš Baltarusijos į Lietuvą, tad tuo laikotarpiu visų Lietuvos vartotojų dujų poreikis bus tenkinamas tik iš Klaipėdos SGD terminalo.

Liepą į Klaipėdą atvyks ir didžiausias pasaulyje SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivas „Kairos“, kurio 10 proc. frachtavimo sutartyje KN turėtų akcijų nuo rugsėjo 30 d. pagal balandžio pradžioje priimtą susitarimą bus perduota Vokietijos bendrovei „Nauticor“.

Penktąjį kartą į Klaipėdą liepos mėnesį atplauksiantis „Kairos“ laivas atliks SGD perkrovos operaciją iš Klaipėdos SGD terminalo į prie Klaipėdos uosto vartų esančią SGD paskirstymo stotį. Galimybė iš jos bunkeriuoti SGD varomus laivus, krauti nedidelės apimties krovinius į laivus bei autocisternas užtikrina visapusišką SGD logistikos grandinę visame regione ir taip kuriame pridėtinę vertę Lietuvai“, - informuojami Lietuvos gyventojai.

Šaltinis: lrv.lt

Susiję:

Išsinuomotas Lietuvos energetinės nepriklausomybės simbolis vis labiau slegia, o „Achema“ grasina bankrotu   

Kremliaus propaganda trimituoja, kad vėl sušėrė mūsų energetinės nepriklausomybės garantą „Unabhängigkeit“  

Neįvardintas tarpininkas-apgavikas suklaidino Lietuvos valstybę: mūsų „Unabhängigkeit'ui“ įkišo rusiškas dujas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. MASIULIS STENGESI
(2019-07-09 18:52:23)
(31.135.216.69) Parašė:

KAD NEISPIRDOLINTU IS MINISTRU,TAI MAKARONUS KABINA1. miltai
(2019-07-09 10:01:08)
(84.55.9.215) Parašė:

Makaronai ant ausų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai