2020 m. liepos 5 d.

 

Išsinuomotas Lietuvos energetinės nepriklausomybės simbolis vis labiau slegia, o „Achema“ grasina bankrotu

29
Paskelbta: 2019-07-02 07:20 Autorius: ekspertai.eu
Vienas iš Rusijos dujų bendrovės „Novatek“ laivo reisų į Klaipėdą, plaukiant užpildyti mūsų energetinės nepriklausomybės simbolio nuo Rusijos, suskystintomis rusiškomis dujomis.


Išsinuomotas (net neišperkamąja nuoma) Lietuvos pasididžiavimas, mūsų energetinės nepriklausomybės garantas bei tobulas Lietuvoje veikiančių sukčių ženklaus pasipelnymo šaltinis „Unabhängigkeit“ (angl. „Independence“), kuris vis dažniau užpildomas rusiškomis dujomis, ir vėl susidūrė su problemomis.

Paaiškėjo, kad didžiausia „Klaipėdos naftos“ akcininkė Energetikos ministerija ir didžiausia smulkioji akcininkė „Achemos grupė“ liepos 1 d. nerado sprendimo dėl Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo veiklos pertvarkos, laivą-saugyklą „Independence“ perduodant antrinei „Klaipėdos naftos“ bendrovei.

Pranešama, kad tikimasi aiškumo po savaitės.

„Achemos grupės“ valdybos pirmininkė Lidija Lubienė teigia, kad ministerija kalba ultimatumais bei grasina didinti terminalo mokestį.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, jog bendrovė pati „kiša pagalius į ratus“ jai naudingam terminalo kaštų mažinimui. Jis pabrėžia, kad apie mokesčių didinimą nekalbama.

„Diskusija neįvyko, klausimai neišspręsti ir jokių komentarų (...). Iš ministro aš išgirdau, jeigu mes nesutinkame su tomis sąlygomis, vadinasi, yra tikimybė mums mokestį dar kartą pakelti. Vadinasi, „Achema“ eina į pilną bankrotą, štai ir visi komentarai“, – liepos 1 d. po susitikimo su ministru sakė L. Lubienė.

Jūsų dėmesiui, kaip visada ta tema labai painaus teksto reportažas, trasnliuotas LRTDEFI liepos 1 d. laidoje „Panorama“.

Reportažo pabaigoje vėl buvo pranešta, kad šį energetinės nepriklausomybės garantą „Unabhängigkeit“ mūsų valstybė bandytų išsipirkti ir taip „greičiau sumažinti terminalo išlaikymo naštą dujų vartotojams“.

Kaip žinoma, valstybė, kuri šį terminalą per ofšorą kažkam labai naudingai nuomojasi labai brangiai, vėl išreiškė norą šitą laivą (liaudyje dar vadinama dujų gelda) išsipirkti iš neįvardintų privačių savininkų. Šis dujų terminalas, kuri Lietuva tik nuomojasi, priskiriamas prie vieno įspūdingesnių prezidentės Dalios Grybauskaitės (visų mūsų Mamos) valdymo epochos aferų.

Tiesa, kol kas nėra jokių garantijų, kad dujų terminalo savininkai norės šį laivą parduoti Lietuvos valstybei, nes nuomoti žymiai labiau apsimoka.

Susiję:

Kremliaus propaganda trimituoja, kad vėl sušėrė mūsų energetinės nepriklausomybės garantą „Unabhängigkeit“  

Neįvardintas tarpininkas-apgavikas suklaidino Lietuvos valstybę: mūsų „Unabhängigkeit'ui“ įkišo rusiškas dujas


„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
29. vil
(2019-07-20 11:38:43)
(95.173.32.57) Parašė:

Būtinai paklausykite A.Klivečkos 20190716 "Sąmokslo teoriją",liūdna darosi28. Ačiu jums labai už jūsu geruma
(2019-07-19 17:45:00)
(80.187.109.68) Parašė:

Mes visa šeima evakavomės iš "durniū laivo" už mūsu nesunaudotas dujas,elektra ,vandeni ,šiluma dasimeskite jūs?Nes kaip žinia kuo mažesnis vartojimas tuo kainos paslaugū aukštyn. Su pagarba!27. Kai prisimenu
(2019-07-19 17:18:45)
(198.96.155.3) Parašė:

kas dalyvavo šitos geldos atidarymę - viskas stoja į savo vietas. Pirmu smuiku grojo Magnolija ir už jos nugaros jankių diplomatai. Kartą neblogai pasišildę pavogdami iš valstybės Mažeikių naftą, dabar sugalvojo dar didesnę aferą, kurioje šildosi daug dalyvių. Tai ir norvegai nuomojantys čiabuviams laivą ir amerikonai, tiekiantys dujas kosmine kaina ir žinoma mūsų politinė viršūnėlė, tikrai ne už dyką sudalyvavusi šioje schemoje. Praėjo 30 metų, o niekas taip ir nepasikeitė. Vieną aferą keičia kita, sugalvojant vis naujus ir skambius pavadinimus. O žmonės bėga iš šios valstybės kur begali.....26. jotvai
(2019-07-19 15:16:19)
(84.46.252.32) Parašė:

Kokią nepriklausomybę išsikovojote? Pirkti rusiškas dujas iš lietuviškos geldos?Taigi pasvajok, kad rusų dujos Lietuvoj nesmirdės...Matosi, kad tamsta esi subingalvis ir mąstyti nesugebi. Anksčiau rusiškas dujas pirkome, bet nereikėjo mokėti už geldos išlaikymą Bermudų firmai. Visi žino, kad Bermudų trikampyje dingsta viskas, visi galai.25. suldu
(2019-07-19 14:53:05)
(82.135.249.117) Parašė:

Isties gerai skabma : lietuvos nepriklausomybes simbolis yra issinuomotas :)24. Ww
(2019-07-02 23:15:16)
(80.215.246.176) Parašė:

As manau tai rusu svajone kad banknotes.jus pasakykite kiek pelningu imoniu dar liko nuo sovietu laiku? Ka jie pastate ta ir sunaikino.23. ////////
(2019-07-02 21:15:38)
(78.61.75.27) Parašė:

kam dirbo visi buve lietuvos valdzioje tik ne savo tautai22. Vytas
(2019-07-02 19:36:38)
(46.249.171.56) Parašė:

Ne tik Lubienės įmonei, bet ir visai Lietuvai su tokia vyriausybe ir jos ministrais gresia bankrotas. Kai pasiklausai ministrų Kukuraičio, Verygos ar Vaičiūno, ar bet kurio kito darosi liūdna ir baugu. Štai Veryga "pridirbo" su kompensuojamais vaistais, tai dabar, norint gauti išrašytų vaistų tenka lankytis bent trijų firmų vaistinėse. Atėjęs į vieną tegausi tik viena iš trijų išrašytų. Sekančių dviejų teks dėlioti kojas kitur, kur papuola, nes vaistinė informaciją duoda tik apie savo firmos vaistines. Dabar Vaičiūnas, vietoj davęs tiesioginį ir nedviprasmišką atsakymą į Lubienės klausimą, kalba aptakiai. Jei Lubienės firma bankrutuos, tai bus smūgis ir Lietuvos ekonomikai. O kas gali paneigti, kad to nesiekiama?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras