2020 m. liepos 6 d.

 

Nors SGD terminalo statybos darbai nebaigti, Seimo pirmininkė padėkojo sėkmingai užbaigus projektą

18
Paskelbta: 2014-12-31 11:31 Autorius: ekspertai.eu
Seimo pirmininkė ir nebaigto terminalo statytojai džiaugiasi „užbaigtu“ projektu ir nupaveiksluotu bei įrėmintu laivo „Independence“ (vokiškai „Unabhängigkeit“) vaizdu. Nuotr. Seimo kanceliarijos


Nors Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos darbai nebaigti ir pažeistas SGD terminalo įstatymas –  20-40 metrų po Kuršių marių dugnu nenutiestas būtinas vamzdis,  metų pabaigoje Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė susitiko su energetikos ministru Roku Masiuliu (buvusiu „Klaipėdos nafta“ vadovu) ir SGD terminalo projektą vykdžiusios ir terminalą eksploatuojančios AB „Klaipėdos nafta“ vadovais bei darbuotojais. Ji padėkojo visiems, prisidėjusiems prie sklandžiai ir laiku įgyvendinto Lietuvai labai svarbaus projekto.

„Klaipėdos nafta“ nuosekliai ir atsakingai įgyvendino vieną svarbiausių Lietuvos energetikos strateginių tikslų ir sėkmingai užbaigė istorinį Suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą. Darnios ir profesionalios komandos pastangomis žengtas lemtingas žingsnis, užtikrinęs mūsų šalies energetinę nepriklausomybę. Tikiu, kad ir toliau, pasitelkdami turimą vertingą patirtį, šie profesionalai dirbs Lietuvai,“ – išaiškino parlamento vadovė.

Suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą įgyvendinusią komandą Seimo Pirmininkė apdovanojo padėkos raštais.

„SGD terminalas – vienas svarbiausių nacionalinį energetinį saugumą užtikrinančių projektų, sukursiantis sąlygas atsirasti gamtinių dujų rinkai Lietuvoje, o valstybei bei jos piliečiams duos ekonominės naudos. Suskystintos gamtinės dujos bus pradėtos dujinti ir tiekti į gamtinių dujų sistemą nuo 2015 m. sausio 1 d.“ – atkreipė dėmesį Seimo pirmininkė.

Nebaigto terminalo statytojai ir Seimo pirmininkė susitikimo metu pasidžiaugė sėkmingai užbaigtu projektu. Nuotr. Seimo kanceliarijos


Nors minėtas vamzdis po Kuršių marių dugnu turėjo būti nutiestas dar rugpjūčio mėnesį, taip neatsitiko.

Premjeras Algirdas Butkevičius dar spalio mėnesį dėl nenutiesto vamzdžio taip pat ragino nesijaudinti.

„Dėl vamzdžio aš galiu visus nuraminti. Jeigu reikia, mes paklosime ir tris vamzdžius. Nesijaudinkite dėl vamzdžio, vamzdis yra jau,“ – tąkart informavo A. Butkevičius.

Vėliau buvo žadėta, kad  iki gruodžio 3 d. po Kuršių mariomis laiku nenutiesta dujotiekio atkarpa bus baigta. Tačiau nebuvo baigta.

Dabartinis „Klaipėdos nafta“ vadovas Mantas Bartuškas gruodžio pradžioje informavo, kad „galbūt vamzdis turėtų būti baigtas iki kitų metų ketvirčio“.

Kiek kainavo Pietų Korėjoje pastatytas laivas „Independence“ (vokiškai „Unabhängigkeit“), neišduodama. Lietuva laivo savininkui – Norvegijos kompanijai „Hoegh LNG“ – už dujų saugyklos nuomą 10 metų iš eilės įsipareigojo mokėti po pusę milijono litų kasdien.

Remiantis panašia logika derėtų padėkoti ir apdovanoti, pavyzdžiui, Nacionalinio stadiono griaučių Vilniuje ant Šeškinės kalno statytojus. Taip, gal stadionas ir ne iki galo pastatytas, tačiau juk negalime teigti, kad ten niekas nestovi, o pinigai – neišnaudoti. Nes Valstybės kontrolė nustatė, kad per šias statybas nežinia kur dingo 60 milijonų litų, o visas šis naujųjų Lietuvos laikų simbolis kainavo per 100 milijonų litų ir jau ne vienerius metus džiugina tiek vilniečių, tiek miesto svečių akis.

Susiję:

Galbūt vamzdis turėtų būti baigtas iki kitų metų ketvirčio, teigia „Klaipėdos naftos“ vadovas

Triumfas: nors vamzdžio dar nėra, pradeda veikti SGD terminalas

Lietuvos išsinuomuotą laivą-saugyklą jau pasiekė pirmosios nepriklausomos dujos!

Pirmieji įspūdžiai apie SGD – tai tikrai ne įspūdis, tai jausmas

Ekonomistas Raimondas Kuodis išreiškė nepatriotišką nuomonę apie atplaukusį laivą

„Nepriklausomybė“ atplaukė dar tuščia, bet dujų kainos mus visus jau džiugina

Mes dar nelabai suprantam šios istorinės dienos reikšmės arba Tikroji dujų terminalo istorija

Nuo galimos Rusijos diversijos SGD apsaugotas deramai

Bus laikinasis Vamzdis

Nuo skandalingos A. Skardžiaus tarnystės Maskvai paviešinimo praėjus dviems mėnesiams, prokuratūra suteikė informacijos

A. Skardžius: „Palietėme tik ledkalnio viršūnę“


 
Komentarai

 
18. visiem ,kas dar
(2015-01-25 16:30:07)
(83.181.129.53) Parašė:

sugeba pamastyti-i diena :500000lt.,o dabar paskaiciuokit kiek m3 duju galima nupirkti uz tuos pinigus is to pacio gazpromo,mokant po 385$ uz 1000m3???? Cia aisku tik pamastymai ,bet....17. QQQQQ
(2015-01-04 13:40:00)
(78.146.88.252) Parašė:

Projektas uzbaigtas.Projektas buvo ne pastatyti terminala,o prasukti makle. :)16. Kaimietis
(2015-01-03 12:20:52)
(5.20.52.103) Parašė:

Jei turi, tai gal ir susikišk tuos vamzdžius į savo seimą...Gal iš ten greičiau dujos pradės tekėti?15. Marija
(2015-01-02 12:42:05)
(90.134.90.224) Parašė:

Jus pasiziurekit i nuotrauka. Grauziniene,atrodo, kaire ranka apsikabinus masiuli. Is to dziaugsmo, uz "uzbaigtus "neuzbaigtus darbus. Bjauri konservu pakalike. Isverstaskiure. Kokia Lietuvos geda sitie valdziagyviai!!14. senis
(2015-01-01 18:11:40)
(213.226.131.133) Parašė:

kol to laivo nenukniso, prezidente turetu pradeti derybas su Rusija del jo perdazymo. Nei sis, nei tas, nepriklausoma LR valstybe, laivas statytas Korejoj, o nudazytas Rusijos valstybes veliavos spalvomis. Prezidente ir taip pamalonina Rusija, skaitydama NM sveikinimus per Piervyj Baltyjskij.13. visai grybauskaites sutvei
(2015-01-01 12:12:58)
(78.62.8.18) Parašė:

linkiu gauti stipru pendeli uz independeli,europendeli ir suzlugdyta referenduma.su sventem12. Dabar
(2014-12-31 19:12:22)
(78.56.67.32) Parašė:

ateina eilė fortumui Vilniuje ir Kaune.Pačiaudėsim kaip klaipėdiečiai11. a,
(2014-12-31 18:38:01)
(141.0.8.140) Parašė:

yra vamzdis upės pakrantėje Vilniuj ir nereikia nervintis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras