2020 m. gegužės 26 d.

 

Lietuvos didvyrio-nacių kolaboranto lentai galėtų būti organizuojamas aukcionas

32
Paskelbta: 2019-08-03 09:09 Autorius: ekspertai.eu
Vienas iš dokumentų, gulėdavusių ant Jono Noreikos-Generolo Vėtros stalo kolaboravimo su naciais metu ir liudijančių apie Lietuvos piliečių masinius žudymus be teismo. Dešinėje – Žmonių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.


Etatiniai Lietuvos gelbėtojai, Žmonių partija, siūlo istorinės atminties klausimus svarstyti aukščiausiu lygiu ir grąžinti memorialinę Lietuvos didvyrio-nacių kolaboranto Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą Vrublevskių bibliotekai.

„Tikram istorinio gijimo procesui, mūsų bendruomenės nuomone, reikalingi ne tik realūs ir įgalinantys spręsti sudėtingus istorinius klausimus instrumentai, bet ir tvirta bei telkianti politinė lyderystė. Ši diskusija negali būti iš naujo pradėta taip, tarsi atminimo lenta Jonui Noreikai nebūtų buvusi nukabinta. Todėl vertindami siūlymus skelbti moratoriumą istorinės atminties objektų naikinimui, turime pastebėti, jog moratoriumas gali būti skelbiamas tik tuo atveju, jei galios ir atgal – Jono Noreikos atminimo lentos nuėmimo sprendimui“, - pareiškė Žmonių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

Žmonių partijos Prezidiumas nusprendė siūlyti Vilniaus miesto savivaldybei perduoti lentą Vrublevskių bibliotekai saugoti ir eksponuoti, o jei miesto valdžia tam nepritartų – Žmonių partija pasirengusi išpirkti memorialinę lentą ir pati grąžinti ją bibliotekai, kuri galėtų toliau lentą naudoti savo nuožiūra.

Galiausiai Žmonių partijos Prezidiumas siūlo istorinės atminties sprendimus svarstyti aukščiausiu politiniu lygiu.

„Kviečiame visuomenę bei suinteresuotas institucijas atvirai, plačiai ir nuoširdžiai diskusijai tiek istorinėmis temomis, kurios iki šiol visuomenėje nesulaukė tinkamo dėmesio, tiek dėl to, kokiu būdu geriausia įamžinti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimą. Visi drauge turime priimti sprendimą ne tik dėl šio atvejo, tačiau ir eilės kitų istorinės atminties klausimų“, - pažymėjo G. Landsbergis.Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos didvyrio-nacių kolaboranto Jono Noreikos-Generolo Vėtros lenta, kuri nelegaliai kabojo Vilniaus centre nuo 1997 m., vėliau buvo išmontuota, tada vėl pakabinta, tada vėl išmontuota – iki šios akimirkos neturi savininko.

Niekas dar neprisipažino, kam ši garsi lenta priklauso. Todėl, jei etatiniai Lietuvos gelbėtojai – Žmonių partija – norėtų šią lentą išsipirkti, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas yra lentos savininkas, kiek tas savininkas norėtų pinigų už lentą ir ar iš viso tas lentos savininkas norėtų tą lentą kažkam parduoti.

Kada tas lentos savininkas atsiras ir jis sutiks ją parduoti, ekspertai.eu taip pat norės pretenduoti įsigyti šią lentą, o kadangi norinčių nusipirkti šią relikviją, kaip jau dabar matosi, yra ne vienas, greičiausiai tektų organizuoti šios lentos aukcioną. 

Jei pavyktų laimėti aukcioną ir lenta atitektų ekspertai.eu, ji būtų pakabinta ne ant Vrublevskių bibliotekos sienos, o kitoje Neries pusėje, kur nors netolies tarybinių Sporto rūmų, kurie pastatyti viduryje labai senų Šnipiškių žydų kapinių.

Tokiu būdu būtų pagerbta Jono Noreikos-Generolo Vėtros ne vien antitarybinio pasipriešinimo, bet ypač – jo antinacistinio pasipriešinimo gyvenimo atkarpa.

Keli susiję:

Nors Vilniaus meras pareiškė, kad lenta pamestinukė priklauso jam ir savivaldybei, to patvirtinančių dokumentų nėra  

LT propaganda po penkių dienų pagaliau sureagavo į informaciją apie Generolo Vėtros veiklą nacių okupacijos metu   

Vytautas Landsbergis išsakė savo kategorišką požiūrį į Jono Noreikos (Generolo Vėtros) veiklą

Iš 1941 m. Šiaulių apskrities viršininko, Lietuvos didvyrio Jono Noreikos (Generolo Vėtros) veiklos barų

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
32. Nu jo...
(2019-08-04 10:43:27)
(188.69.197.190) Parašė:

Cirkas. Žmonių partijos ubagai liko ant ledo ir leidžia putas - nei lentos, nei pinigų, ir nubausti nėra ko. Belieka apeliuoti į Šimašiaus libpedinį verslumą ir siūlyti už sudaužytą Kolaboravimo SimbolY pingus. Ir graudu, ir tuo pat metu juokinga. Išpirks, suklijuos ir atiduos aplinkinių sąmonę nuodyti toliau. Daug gyvenime esumatęs cirkų, bet tokio dar neregėjau. KlAunai. Ypač bus smalsu pasižiūrėti į kurią pusę veiks Suklijuoto Kolaboravimo Simbolio Misterija... :D:D:D:D31. aAlgirdas
(2019-08-04 10:22:19)
(78.56.79.247) Parašė:

dar ir dar kartą peržvelgęs komentarus atradau, kad tik vienas gana tiksliai nurodė, kodėl mūsuose kilo tokia diskusija. Tas komentatorius Darius(16), kuris nurodė KODĖL ir paminėjo KGB su KGB bendravusių ir dirbusių asmenų archyvo uždarymą dar 75 metams. Iki to laiko išgyvenę sugebės taip supainioti sąvokas, kad juoda taps balta ir atvirkščiai. Procesas kaip matome jau vyksta30. Nelaime
(2019-08-04 03:08:55)
(107.77.173.6) Parašė:

Ismeta ka nors lt.vergams,nacikai, naciai ir pliurpe vergai durnai ir ilgai,o,kad kolonijos policajai nacikai trockistai isvijo tarkim apie milij.zmoniu ir plius,kiek ismarino nepriteklius zmoniu,tai EU ekspertams si analize neiveikiama!Pradedu itarti,kad jus mitisai!29.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.28. U-2>26am
(2019-08-03 18:44:23)
(89.116.124.39) Parašė:

renginiai.kasvyksta.lt/60/kaunas/aleksoto-aerodromas27. - 25. senis
(2019-08-03 18:35:02)
(84.46.236.69) Parašė:

Gerbiamas U-2, esu tuo tikras, supranta ir vertina taip pat kaip ir Jūs, aš, absoliuti dauguma normalių Žmonių. Bet reikia kartais "politkorektiškumo" ir čia. Deja, yra kam ši tiesa kelia nenusakomą pyktį. Neminėsiu konkrečiai, bet tai puikiai visiems seniai žinoma.26. -24. U-2
(2019-08-03 18:28:51)
(84.46.236.69) Parašė:

Būtinai :)). Kelintą pradžia? Gal kur nors galima rasti daugiau info?25. senis 19-am U-2
(2019-08-03 18:23:33)
(84.15.176.143) Parašė:

Nemeluok. Lietuvoje nera geju, tik cenzūraastai. Gejai, tie kurie duoda pinigus, cenzūraastai, tus pinigus ima.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras