2019 m. rugpjūčio 25 d.

 

Vytautas Landsbergis išsakė savo kategorišką požiūrį į Jono Noreikos (Generolo Vėtros) veiklą

79
Paskelbta: 2019-04-17 15:09 Autorius: ekspertai.euLNK televizija sureagavo į peripetijas kilusias po nacių kolaboranto Jono Noreikos (Generolo Vėtros) atminimo lentos sudaužymo. Balandžio 16 d. Laidoje „KK2“ reportaže „Generolas Vėtra – didvyris ar žydžudys?“ buvo priminta, kad J. Noreikos anūkė Silvia Foti tyrė savo senelio veiklą ir teigė, kad jis ženkliai prisidėjęs prie Lietuvos piliečių – žydų žudymo.

Reportaže pranešama, kad „S. Foti pasakojimą publikavo kairiųjų pažiūrų portalas „Salon“, „o anūkės pasakojimu aktyviausiai dalinosi prokremliška žiniasklaida“.

Ekspertai.eu atkreipia dėmesį, kad plačiausiai interviu su S. Foti pasakojimais Lietuvoje buvo skelbiama ne kur nors kitur, o daugiausia dėmesio Rusijos pasiekimams ir bėdoms skiriančiame nepriklausomame Žmonių partijos portale delfi.ltLNK reportažė politikos ir kultūros apžvalgininkas Vidmantas Valiušaitis dar kartą pakartojo savo jau ne kartą išsakytą mintį, kad J. Noreika galvojo, kad getai žydams buvo steigiami siekiant jiems pagerinti sąlygas ir būvį, todėl į galvą net negalėjo ateiti, kad su žydais bus blogai elgiamasi.

Reportaže savo žodį tarė ir Žmonių partijos patriarchas, profesorius Vytautas Lansbersgis. Jo pagrindinė mintis – J. Noreika tiesiog dirbo administracinį darbą, todėl dabar prie jo kabinėtis neverta.

„Vokiečių okupacijos laikotarpiu Jonas Noreika dirbo vietinėje administracijoje. O Sovietų okupacijos laikais kiek daug žmonių dirbo vietinėje administracijoje. Teiskim visus, kurie Sovietų sąjungoje buvo oficialiose administracinėse pareigose?“, - ironiškai klausė V. Landsbergis, leisdamas suprasti, kad jokios kalbos apie tokių asmenų teisimus negali būti.

Ekspertai.eu kviečia atkreipti dėmesį į vieną nedidelę, tačiau išraiškingą detalę.

Ignas Urbaitis. Gerardo Bagdonavičiaus šaržas,  1932 m. Šiaulių Aušros muziejus

Iki 1941 m. rugpjūčio 3 d. J. Noreikai tampan Šiaulių apskrities viršininku, šiose pareigose dirbo Lietuvos politinis ir visuomenės veikėjas, teisininkas Ignas Urbaitis.

Jį vokiečių karinis komisaras 1941 m. liepos mėn. buvo paskyręs Šiaulių apskrities viršininku. Tačiau I. Urbaitis dėl humanistinių įsitikinimų negalėdamas pasirašyti kai kurių sprendimų iš pareigų pasitraukė. Į šias pareigas, turėdamas visiškai kitokius „humanistinius“ įsitikinimus ir buvo paskirtas J. Noreika.

I. Urbaitis ir prieš tai – 1926 m. demokratinės valdžios perkeltas į Šiaulių apskrities viršininko pareigas, bet po valstybės perversmo, 1927 m. iš pareigų atleistas. I. Urbaitis bolševikų buvo nužudytas 1952 liepos 15 d. tremtyje Taišeto lageriuose.

Susiję:

LT propaganda po penkių dienų pagaliau sureagavo į informaciją apie Generolo Vėtros veiklą nacių okupacijos metu   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
79. >78. Įdomu
(2019-05-08 19:34:37)
(82.140.130.86) Parašė:

kokius dar dienorascius vatine bezdzione tu? jis 3 metus iki susaudymo buvo kalinamas ir negalejo tureti jokiu dienorasciu idijote tu ...is pradziu vokieciu, o po to kraugeriu isgamu rusu ir zydu, tad net jei butu juos turejes tai jie is jo butu atimti ir pakeisti kaip pakeista buvo ir Sruogos knyga Dievu miskas78. Įdomu
(2019-05-08 15:36:28)
(84.46.252.32) Parašė:

Vėtros anūkė paskelbė senelį žydšaudžiu, perskaičiusi jo dienoraščius. Kokių dar įrodymų reikia, juk dienoraštis-tai tiesiog kaltės pripažinimas sau pačiam ir ateinančiom kartom.77. >74. apuokas>Tomui J.
(2019-04-21 14:58:27)
(82.140.130.86) Parašė:

kaip tu debiloide isivaizduoji kad dabartinis Siauliu meras tiesiog paima ir susaudo visus vatnykus lekstucius atseit zemaicius ir kitus pridurkus? nes pagal tavo psichine liga Siauliu meras yra auksciausia valdzia Siauliuose...76. >74. apuokas>Tomui J.
(2019-04-21 14:56:04)
(82.140.130.86) Parašė:

apuoke durnas, ten ne ataskaita, o informacija, nes susaudyta buvo dar pries 16 dienu kada jis dar net nebuvo apskrities meru75. Akivaizdu
(2019-04-20 00:35:02)
(92.243.166.42) Parašė:

konservatoriai ir kai kurie jų lyderiai „išėjo su velniu (MG Baltic koncernu) obuoliauti“.74. apuokas>Tomui J.
(2019-04-19 22:07:06)
(78.60.12.16) Parašė:

Paziurekit i ataskaita, kuri jam buvo siunciama apie tai kiek zydu yra sunaikinta. Jei jis ne prie ko , tai kam jam ataskaitas siuncia. Jis buvo auksciausia valdzia Siauliu apskrityje ir turejo atsakyti uz viska kas ten vyko. Hitleris irgi asmeniskai nedalyvavo zydu saudyme.73. T0mas J. -> 41.
(2019-04-19 21:25:25)
(85.206.112.194) Parašė:

Taip ir nepateikei Jono Noreikos kaltumo įrodymų, buvau tikras kad nepateiksi. Aš žinau, kad tokių įrodymų nėra, neegzistuoja, nes jeigu jų būtų - tie ĮRODYMAI būtų išviešinti laikraščių ir portalų pirmuose puslapiuose stambių šriftu. Tu sakai: "nei Hitleris, nei Himleris patys irgi nešaudė". - Bet šie žmonės ĮSAKĖ savo pavaldiniams žudyti. Nėra faktų, kad Noreika tai būtų daręs..72. Suskaldyta Lietuva
(2019-04-19 11:59:46)
(78.58.225.231) Parašė:

Prie Smetonos Lietuva buvo suskaldyta.Pramone menka,o valgyti visi norėjo.Kas turejo žemės lopinėlį dirbo patys kiti samde “bernus”,mergas”,dideli ūkiai.Visais laikais visur yra skupiu,gopsu ir kitokio brudo,nes daugeliui mažai turtu bando taupyti samdiniu sąskaita,kad ir šiandiena.Bolsevykai užpuolė šalį pasinaudojo sena taisykle “skaldyk ir ....Nuskriausti ir suklaidinti samdiniai,kad jiems atiteks turtuoliu turtas puole atėjūnams į pagalba,nes išgirdo :”zavodi rabocim,zemlia krestijanam”.Zynom kaip be išeiginių turejo vergo dalia kolchoze krestijanai,rabocije tapo rabami.Senelis pamatęs smetonini skurdą išvyko į Ryga mokytis kalvio amato.Baiges burinių laivu plaukė Amerikon,sunkiai dirbo sugrįžęs pirko valaka derlingos žemės ,pats ją apdirbo,pasistatęs kalve užsiėmė kalvyste.Pasiturinciai gyveno,niekas jo neskundė,nes sutarė su visais ir siberijon jo šeimos ne gabeno.Gobsos niekur nedingo sovietmeciu jie dirbo iki sutemų ,be atostogų ir išeiginių ,skriaudė seimas ,nepirko geros avalynės drabužiu ,prastai maitinosi,bet buvo susitaupę 80 000 rubliu.Galejo didmiestyje nusipirkti modernia irengta vila.Vagnorka jiems už 100rub. davė tuscia vagnorka.Dar vagnorkas keitė į litus 10 vagnorkiu 1litas,po to litus keitė į evrus€ 1/3,5lito. Po isvardintu keitimu turtuolis tapo badadvesiu.Popiergaliu taupyti nevalia ju verte dažnai tampa popieriumi iš ko jie pagaminti.Pvz.cirvonsai ,Stalino rub. chrusciovko rub.vagnorkes,litai ir t.t.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras