2020 m. birželio 7 d.

 

Komentaras Kremlių su Putinu dieną naktį reginčiam komisijos pirmininkui A. Gumuliauskui

37
Paskelbta: 2019-07-30 07:08 Autorius: ekspertai.euSeimo laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas profesorius Arūnas Gumuliauskas išplatino pranešimą visuomenei „Vilniaus mero veiksmus turėtų vertinti teisėsauga“.

Jame sakoma, kad Vilniaus mero ir jo frakcijos iniciatyvos prieš Lietuvos laisvės kovotojų atminimą yra žalingos Lietuvos nacionaliniam saugumui, o paties mero vienašališkais veiksmais turėtų susidomėti teisėsauga.

„Rusijos propagandos tikslas buvo ir lieka Lietuvos laisvės kovas pateikti kaip nusikaltėlių siautėjimą. Pasipriešinimas okupacijai, pagal Kremlių, negalimas, nes nebuvo jokios okupacijos. Tokiame melagingame pasakojime pokario partizanai pristatomi banditais, o 1941-ųjų birželio sukilėliai bei Laikinoji vyriausybė – fašistais ir nacių kolaborantais. Pastarąjį dešimtmetį, Rusijai agresyvėjant prieš kaimynines šalis, tokia propaganda nesiliaudama juodina Juozą Brazaitį, Kazį Škirpą, Joną Noreiką, Antaną Kraujelį, Adolfą Ramanauską ir daugelį kitų. Siekiama diskredituoti patį Birželio sukilimą, tuo pačiu ir Lietuvos pasipriešinimą pirmajai sovietinei okupacijai“, - teigia A. Gumuliauskas.

Politikas pabrėžė, kad  „Kremliui nėra nieko geriau nei pačios Lietuvos politikų pripažinimas, kad Rusija buvo teisi“.

„Gyvenę sovietmečiu gerai žinome, kad tokią pačią istoriją apie tariamus fašistus ir nacius dėstė sovietinė istoriografija. Labai pavojinga tai, jog mūsų pačių politikai ir konkrečiai Vilniaus meras pasidavė šiam melui arba galingoms įtakos grupėms ir dabar priima Kremliaus propagandai naudingus sprendimus. Rusijos žiniasklaida akimirksniu pradėjo liaupsinti K. Škirpos ir J. Noreikos atminimo ženklų panaikinimą. Suprantama, nes Kremliui nėra nieko geriau nei pačios Lietuvos politikų pripažinimas, kad Rusija buvo teisi, o Lietuvos rezistentai – nusikaltėliai. Būtent tokį pripažinimą šiandien Putinui dovanoja Remigijus Šimašius“, - atskleidė A. Gumuliauskas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, jog mero sprendimas dėl J. Noreikos-Vėtros atminimo lentos nuėmimo įvykdytas galimai neteisėtu būdu ir turėtų būti įvertintas teisėsaugos. Be to, tai – dar vienas žingsnis visuomenės bei tautų supriešinimo link.

„Šį pavasarį po Stanislovo Tomo išpuolio Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija paskelbė pareiškimą, kuriame ragino visus su istorinės atminties klausimais susijusius sprendimus priimti tik vadovaujantis ekspertinėmis istorikų išvadomis. Tokias išvadas pirmiausiai teikia tiesiogiai tam įgaliota institucija – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras. Pernai jos išvada J. Noreikos klausimu buvo aiški – J. Noreika su nacių režimu nekolaboravo, žydų žudyme nedalyvavo. Lietuvą reguliariai šmeižiantys asmenys skundė šią išvadą teismui, bet teismas patvirtino jos teisėtumą. Tačiau Vilniaus meras sprendimą priėmė, ignoruodamas ekspertų išvadas, Seimo komisijos poziciją, net neklausdamas Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos sprendimo. Žodžiu, pats vienas. Apie savo sprendimą jis nepranešė Vrublevskių bibliotekos direktoriui, laimei, neįvyko jokia nelaimė sargui pastebėjus naktinius darbus. Galiausiai ir galbūt svarbiausia, Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo 19 straipsnis draudžia nuo paveldinių pastatų nuimti atminimo lentas. Tai galima padaryti tik oficialiu Kultūros paveldo departamento pritarimu. Bet meras pažeidė ir šią nuostatą. Manau, kad situacija yra labai rimta, savivalės mastas stebinantis ir mero veiksmus turėtų įvertinti teisėsaugos institucijos“, - nurodė Seimo komisijos pirmininkas.Šiam, dar vienam kovotojui su Rusijos grėsmėmis, žaliajam valstiečiui A. Gumuliauskui, ekspertai.eu primena publikaciją „Kada pasibaigs nebaudžiamas Lietuvos niekinimas, mažai gerbiami Seimo nariai?“. Perskaitykit, pirmininke, dar kartą šį tekstą ir pabandykite padaryti pranešimą ir šiuo klausimu, nes iki šiol tylite kaip kaliucha Neries upėje prie fekalijų nuotekų vamzdžio, prieš tai ilgus mėnesius niekingai įmitavęs iškiliausių apžmeižtų Lietuvos asmenybių tyrimą.

Ir dar, kovotojau įsiaudrinęs, tamstos teiginys – „Kremliui nėra nieko geriau nei pačios Lietuvos politikų pripažinimas, kad Rusija buvo teisi“ – yra genialiai megztaberetiškai protingas.

Derėtų žinoti, kad pirmiausiai Kremliui nieko nėra geriau, kai Lietuva perka iš Rusijos dujas savo energetinei nepriklausomybei užpildyti ir visokias kitokias gėrybes, Kremliui nieko nėra geriau, kada Lietuvos prekybos apyvarta su Rusija vis didėja. Tas Kremliui tikrai tai tikrai labai patinka.

Todėl dar kartą atkreipiame dėmesį, jei jau negalite visur nekaišioti savo Rusijos, prekybos partnerės Lietuvai Nr. 1: panagrinėkite šia lentelę, pirmininke, jei jau be žodžių „Kremlius“ ir „Putinas“ nei dienos neišgyvenate (čia duomenys švieži, ką tik paskelbti LR Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje):O nešalinti provokatorių prikabinėtų pagarbos ženklų nacių kolaborantams vien todėl, kad Rusija ar kažkas kitas gali būti teisus, nebeatlaiko jokios kritikos.

Ne Kremlius, ne Laisvės statula Niujorke, ne Didžioji kinų siena ar Lietuvos Zoologijos sodas kaltas, kad mūsų valstybėje garbinami asmenys, kolaboravę su naciais. Įsidėmėkite tai, pirmininke, jei nors kruopelę sąžinės dar turite.

Šiuo atveju visiškai nesvarbu, kiek teisi ar neteisi Rusija, Panama ar Latvija – nepripažinti akivaidžios tiesos, vien dėl to, kad kažkas gali būti teisus, parodo neįtikėtiną tokio teiginio autoriaus arba bukumą, arba niekšiškumą. Atleiskite, pirmininke.

Keli susiję:

Kada pasibaigs nebaudžiamas Lietuvos niekinimas, mažai gerbiami Seimo nariai?

Skandalas: per trumpą laiką antrą kartą iš eilės ir vėl išmontuota Lietuvos didvyrio atminimo lenta Vilniuje

Ekspertai.eu steigėjai: žmonės, atsipeikėkit!   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
37. pagarba tam
(2019-07-31 22:45:07)
(78.58.110.126) Parašė:

kas nueme lenta, yra daug nukentejusiu nuo jo, bet bijo.....36. > 34. T0mas J.
(2019-07-31 22:20:07)
(90.90.204.116) Parašė:

Labiausiai tai pagarba tiems kas sutvarke ta siuksle.35. Proletaras
(2019-07-30 23:36:46)
(78.58.185.179) Parašė:

O kodėl LR agitpromas nutyli, kad visa info apie Juozą Brazaitį, Kazį Škirpą, Joną Noreiką, Antaną Kraujelį, Adolfą Ramanauską ir kitus, ateina iš Vakarų. O viska verčia ant Rusijos.34. T0mas J.
(2019-07-30 22:27:08)
(85.206.112.194) Parašė:

Pagarba Jonui Noreikai (Generolui Vėtrai), dėl Lietuvos gyvenusiam, kovojusiam ir mirusiam dėl Lietuvos nepriklausomybės.33. ////////
(2019-07-30 19:57:44)
(78.61.75.27) Parašė:

baisu buvo po antro pasaulinio karo lietuvoj diena ateina vieni nakti ateina kiti o kur detis paprastam dirbanciam zmogui dar yra zmoniu gyvai maciusiu ta baismeti32. ceslovas
(2019-07-30 18:54:46)
(188.69.207.230) Parašė:

Kaip sake rusu komikas G.Chazanovas: ir tarp profesoriu pasitaiko durnu, o Gumuliauskas yra tarp tokiu arba pinigeliai vercia buti tokiuo.31. Untanas
(2019-07-30 18:44:09)
(78.63.218.150) Parašė:

Tegyvuoja žydai komunistai!. Slava!30. žopa
(2019-07-30 17:50:31)
(82.135.226.79) Parašė:

Kas čia per cenzūras trina komentarus?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras