2020 m. liepos 7 d.

 

V. Janukovyčius Kryme atsisveikino su dalimi apsaugos. Nuotraukos: V. Janukovyčiaus „pilkojo kardinolo” rūmai. Prorusiškos jėgos skelbia Sevastopolį „savivaldžiu miestu”

191
Paskelbta: 2014-02-18 19:02 Autorius: ekspertai.eu

VASARIO 24 d.

13:01 val. Ukrainos pravoslavų cerkvės Donecko ir Mariupolio metropolitas Ilarionas paneigė versiją, kad V. Janukovyčius slapstosi vienuolyne Donecko srityje, pavadinęs tai „visiška nesąmone”.

Vidaus reikalų ministras A. Avakovas pranešė, kad buvęs prezidentas su artimiausia aplinka buvo Charkove, Donecke ir Kryme, o ten dingo. „Vakar prieš vidurnaktį jis buvo trumpam sustojęs privačioje viloje pakeliui į Belbeko oro uostą, kur jau laukėme mes. Surinkęs savo apsaugininkus, jis paklausė, kas jį lydės toliau, o kas pasiliks čia. Dalis pareiškė norą likti čia. Atsisveikindamas su visais, V. Janukovyčius perdavė raštą, kuriuo atsisakė apsaugos. Tada jis su A. Kliujevu ir likusiais apsaugininkais išvažiavo nežinoma kryptimi, atjungęs visas ryšio priemones”, – papasakojo A. Avakovas.

12:39 val. Paskelbtos dar vieno įtakingo Regionų partijos veikėjo, V. Janukovyčiaus pilkuoju kardinolu laikyto Jurijaus Ivaniuščenkos, kuris, anot ukrainiečių žiniasklaidos, kriminaliniame pasaulyje buvo vadinamas „Jurijumi Inokijevskiu”, rūmų nuotraukos:

10:59 val. Iškėlus baudžiamąją bylą dėl masinių taikių piliečių žudynių, paskelbta V. Janukovyčiaus ir kitų atsakingų pareigūnų paieška, – pareiškė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas. Žinios apie V. Janukovyčiaus buvimo vietą prieštaringos. Teigta, esą jis sulaikytas Kryme, bet A. Avakovas šios informacijos nepatvirtino. Partijos „Batkivščina” deputatas Aleksandras Briginecas tvirtina, jog V. Janukovičius slapstosi Maskvos patriarchatui pavaldžiame vienuolyne Donecko srityje. Anksčiau pasieniečiai patvirtino, jog buvęs prezidentas bandė lėktuvu pabėgti į Rusiją. Taip pat skelbta, kad jis pabėgo į Jungtinius Arabų Emyratus.

10:53 val. Europos Sąjunga yra pasirengusi suteikti Ukrainai 20 milijardų eurų finansinę paramą, kai bus sudaryta nauja vyriausybė, – ukrainiečių televizijos „TCH” eteryje pareiškė Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Elmaras Brokas. „Šią paramą būtų galima suteikti nedelsiant, kad Ukraina išvengtų defolto”, – pasakė jis.

10:40 val. Charkove vyksta Maidano mitingas, kurio dalyviai reikalauja Charkovo mero Genadijaus Kerneso ir Charkovo srities gubernatoriaus Michailo Dobkino atsistatydinimo. G. Kernesas ir M. Dobkinas inicijavo vasario 22 d. Charkove įvykusį Regionų partijos narių suvažiavimą, kuriame prorusiškai nusiteikę Krymo ir kai kurių pietinių ir rytinių Ukrainos sričių deputatai pasiskelbė vykdysią valdžią „savo teritorijoje” ir skandavo „Rusija, Rusija”. Vėliau skelbta, jog iš karto po šio G. Kernesas ir M. Dobkinas išvyko į Rusiją, bet jie patys pareiškė šiandien ateisią į darbą.

8:56 val. Paskelbtas vaizdo įrašas iš draustinyje prie Sevastopolio įrenginėjamos sodybos su milžiniškais rūmais, kuri, kaip manoma, priklauso pabėgusio V. Janukovyčiaus sūnui Aleksandrui. Žmonės piktinasi, kad statybų vietoje visiškai suniokotas draustinis su ypač retais medžiais:

8:49 val. Paskelbtas dokumentas, liudijantis, kad buvęs Ukrainos generalinis prokuroras V. Pšonka reikalavo V. Janukovyčiaus mėnesiui įvesti nepaprastąją padėtį. Kur šiuo metu slapstosi šie buvę pareigūnai, kol kas lieka nežinoma.

8:41 val. Karinis Rusijos įsikišimas į Ukrainos vidaus reikalus būtų rimta klaida, –  pareiškė JAV prezidento B. Obamos patarėja nacionalinio saugumo klausimais Siuzan Rais, „NBC” televizijos paprašyta pakomentuoti hipotetinį scenarijų, jei Rusija jėga bandytų paveikti padėtį Ukrainoje sau palankia linkme. 

8:23 val. Pranešama, kad vakar Sevastopolyje surengto prorusiško mitingo dalyviai prie merijos nukabino Ukrainos vėliavą ir pakeitė ją Rusijos vėliava, o meru paskelbė Rusijos pilietį A. Čalyj. Partijos „Rusia vieninga” skyriaus pirmininkas Vladimiras Tiuninas žurnalistams paaiškino, jog Sevastopolis neišeinąs iš Ukrainos sudėties, tik „paprasčiausiai tampa savivaldžiu miestu, nes mano, kad Ukrainoje įvyko valstybinis perversmas”. Anksčiau pranešta, kad partija „Rusų blokas” šiame mieste formuoja „savigynos” būrius. Tinklalapis glavred.info pažymi, kad vakarykščiame mitinge Ukrainos vėliavų visai nebuvo, o jo dalyviai laikė plakatus su užrašais „Putinas – mūsų prezidentas”, „Rusija, mes apleisti, pasiimk mus atgal!”.

8:20 val. Internete paskelbtas dar vienas įrašas, kuriame užfiksuoti žmones koviniais ginklais šaudę milicininkai:

•••••••

VASARIO 23 d.

23:50 val. Iš Kijevo pabėgus Ukrainos generaliniam prokurorui Viktorui Pšonkai, jo name Goreniči kaime rasta išskirtinių retenybių kolekcija – daugybė senovinių ikonų ir paveikslų, pavogtos senovinės Evangelijos, šventųjų relikvijos, Faberžė kiaušiniai ir kt. Prabanga tviskantis buvusio generalinio prokuroro namas nukabinėtas ginklų kolekcijomis, apdovanojimais, Pšonkos ir Janukovyčiaus portretais ir pan. „TCH” televizijos kanalo reportažas:

Viename iš paveikslų buvęs Ukrainos generalinis prokuroras V. Pšonka pavaizduotas kaip Romos imperatoriaus:

23:49 val. Pranešta, kad Sevastopolyje partija „Rusų blokas” formuoja „savigynos” būrius, prie miesto pastatyti prieštankiniai ežiai. Mitinge su Rusijos vėliavomis pareikštas nepasitikėjimas dabartiniu miesto vadovu ir paskelbta, jog kuriama „liaudies taryba”, kuriai vadovauti išrinktas Rusijos pilietis Aleksejus Čalyj. „Mes ginsime savo miestą ir niekam neleisime diktuoti mums sąlygų, tuo labiau nacionalistams”, – pasakė jis. „Rusų bloko” pirmininkas Genadijus Basovas pranešė, kad kuriami „savigynos” būriai.

23:23 val. Rusijos užsienio reikalų ministerija iškvietė savo pasiuntinį Kijeve Michailą Zurabovą į Maskvą konsultacijoms dėl „paaštrėjusios situacijos Ukrainoje”, – skelbiama Rusijos URM tinklalapyje.

Kiek anksčiau pranešta apie Rusijos dūmos komiteto Nepriklausomų valstybių sandraugos reikalams vadovo Leonido Sluckio nepasitenkinimą Ukrainos Aukščiausiosios rados sprendimu atšaukti įstatymą, kuriuo 2012 m. vasarą buvo įteisinta dvikalbystė regionuose, kur nacionalinė mažuma sudaro daugiau nei 10 procentų. L. Sluckis pareiškė, kad Rusija teiks pagalbą rusų šeimoms, „kurios nenori atitrūkti nuo rusų kalbos”, bet jis tikisi, jog „dar galima pakeisti sprendimą ir sugrąžinti rusų kalbai Ukrainoje jos statusą”.

Tuo metu Maskvoje įvykusiame mitinge V. Putino klounu vadinamas politikas Vladimiras Žirinovskis paskelbė renkąs rusų savanorių būrius, kurie padės „broliams” Ukrainoje įvesti tvarką ir užtikrinti konstitucijos vykdymą. „Aš žinau, kad tūkstančiai jaunų vyrų iš visos Rusijos norėtų važiuoti į Charkovą padėti mūsų broliams rusams užtikrinti konstitucijos veikimą ir mūsų piliečių teises”, – teigė odiozinis rusų politikas, neretai farso forma išreiškiantis Kremliaus nuotaikas. Anot jo, Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje yra rengiami „smogikai”. V. Žirinovskis pristatė ir pirmojo savanorių būrio vadą, pasirengusį vykti į Ukrainą įvedinėti „tvarkos”:

13:51 val. Regionų partija, iš kurios po Maidano gynėjų iššaudymo koviniais ginklais masiškai išstoja žmonės, oficialiame savo tinklalapyje paskelbė pareiškimą, kuriuo pasmerkė V. Janukovyčių dėl žmonių aukų ir padėties Ukrainoje, apkaltindama jį valstybės išdavyste. „Mes, Regionų partijos frakcija Aukščiausioje Ukrainos radoje ir mūsų bendrapartiečiai, ryžtingai smerkiame nusikalstamus įsakymus, kurie lėmė žmonių žūtis, tuščią iždą, milžiniškas skolas, gėdą ukrainiečių tautos ir viso pasaulio akyse, dėl kurių mūsų šalis atsidūrė ant prarajos krašto, valstybės suskaldymo ir nacionalinio suvereniteto praradimo grėsmės akivaizdoje. Visi bandymai pakeisti tokią padėtį, perkalbėti prezidentą buvo bergžti. Milijoninė partija iš esmės tapo vienos korumpuotos šeimos įkaite”, – rašoma pareiškime.

13 val. Iki gegužės mėnesį numatytų priešlaikinių Ukrainos prezidento rinkimų šias pareigas laikinai eis Aukščiausiosios rados pirmininkas Aleksandras Turčinovas, – balsų dauguma nusprendė parlamentas.

12:55 val. Aukščiausioji rada nubalsavo už buvusios V. Janukovyčiaus rezidencijos Mežigirje nacionalizavimą.

12:38 val. Ukrainiečiai internete skelbia gausybę vaizdo įrašų ir nuotraukų iš pabėgusio V. Janukovyčiaus rezidencijos, kurios prabanga, sunkiai įsivaizduojama eiliniams piliečiams, jau seniai buvo tapusi Ukrainos valdžios korupcijos ir moralinio degradavimo simboliu. Žemiau skelbiamo filmuko autorius jį palydėjo tokia žinute: 

„Taip 2014 metų vasario 22 dieną atrodo Janukovyčiaus, buvusio Ukrainos prezidento, rezidencija. Ir aš ten buvau, tik alaus midaus negėriau, nes mes žmonės negeriantys. Žiūrėkite, ir Dieve duok jums gyventi taip pat! Šlovė Ukrainai! Amžina atmintis didvyriams! Ačiū Jums, vaikainai, už tai, kad mūsų gyvenime prasidėjo permainos, ir aš, paprastas Ukrainos Pilietis, galėjau patekti ten, kur anksčiau net pelė be leidimo neprasmukdavo...”

Vienas iš televizijos reportažų iš pagrindinio rezidencijos pastato vidaus:

11:51 val. Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Kristina Lagard pareiškė, kad šis fondas yra pasirengęs suteikti paramą Ukrainai. „Ukraina yra TVF narė. Jei ji kreipsis dėl ekonominės ar finansinės paramos, esame pasirengę ją suteikti”, – sakė ji, pridūrusi, kad klausimas būtų svarstomas, kai bus sudarytos naujos valdžios struktūros.

11:39 val. Ar išmokėti Ukrainai žadėtos finansinės paramos dalį, Rusija spręs po to, kai bus suformuota nauja vyriausybė, – pareiškė Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas. Jis pripažino, kad praėjusią savaitę su Ukrainos valdžia buvo tariamasi dėl 2 milijardų dolerių dydžio tikslinės Rusijai skirtos obligacijų emisijos išpirkimo. Anksčiau skelbta, kad šiuos pinigus Rusija pažadėjo skirti kruvino susidorojimo su Maidanu išvakarėse, spėliota, kad tai gali būti susiję.

10:48 val. Dokumentuose, kurie vakar po V. Janukovyčiaus pabėgimo rasti išmesti į Dnepro upę prie buvusios jo rezidencijos Mežigirje, užfiksuotas milijonų švaistymas, kyšiai, taip pat ir teisėjams, mokesčių slėpimas bei kiti nusikaltimai. Dalį šių dokumentų bandyta sudeginti, bet pamačius, kad laiko jau nebeliko, jie sumesti į vandenį prie angaro su jachtomis. Tai vyko prieš pat atvykstant žurnalistams ir Maidano savigynai, nes dalis popierių net nespėjo permirkti. Dauguma jų susiję su Mežigirjės bendrasavininkais, įmone „Tantalit”, kuri priklauso dabar jau buvusiam prezidentūros administracijos vadovui Andrejui Kliujevui, bei labdaros fondu „Ukrainos atgimimas”. Rasta daugybė įrašų apie įplaukas iš „sponsorių”. Viename jų, datuotame 2010 m., užfiksuota, kad iš kažkokio Chaliavino A. S. gauta 12 milijonų JAV dolerių, o ranka prirašyta, jog tai „įplaukos iš investuotojo”. Kituose panašiuose dokumentuose pavardės nenurodytos, bet yra parašai. Rezidencijos statybos dokumentuose įrašytas „kyšis už tenderį”, kurio suma – 32 tūkstančiai 580 grivinų. Aiškėja kai kurių pirkinių rezidencijai kainos. Už medinius dirbinius valgomajam ir arbatos kambariui tarnybiniu rašteliu prašoma sumokėti 1 milijoną 695 tūkstančius 744 eurus, už malūnsparnių angaro vartus, atvežtus iš Vokietijos – 54 164,10 eurus, už santechnikos įrenginius „kultūrinio-sveikatingumo centro administracijos” pastate – 13 256,36 eurus, ir t. t. Be to, narai upėje rado įvariems ginklams skirtų šaudmenų atsargas.

10:27 val. Paskelbtas buvusios V. Janukovyčiaus rezidencijos Mežigirje stebėjimo kamerų vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip jam rengiantis bėgti buvo sunkvežimiais, malūnsparniais ir automobiliais išvežami daiktai:

•••••••

VASARIO 22 d.

23:23 val. paskelbti vaizdo įrašai su J. Tymošenko kalba Maidane:

Kalbėdama Maidane, J. Tymošenko pakvietė žmones nesiskirstyti tol, kol naujoji valdžia bus suformuota tokia, kuria jie tikrai pasitiki. „Jei kas nors jums sakys: galite važiuoti namo, viskas jau nuspręsta, daugiau čia nėra ką veikti – netikėkite. Netikėkite nė vienu žodžiu. Kol nebaigsite savo darbo iki galo, niekas negali išeiti”, – pasakė ji. Kiekvienas, kaltas dėl žmonių gyvybes nusinešusio smurto, turi susilaukti atsakomybės, – pabrėžė prieš kelias valandas išlaisvinta buvusi premjerė. Ji atsiprašė Maidane susirinkusių žmonių už visus politkus, nepaisant to, kokiai partijai jie priklauso. „Noriu pasakyti už visus – politikai buvo neverti jūsų, jūsų kraujo. Noriu padaryti viską, kad pamatytumėt kitokius politkus, valdininkus”, – sakė J. Tymošenko.

23 val. Paskelbta detalių apie nesėkmingą V. Janukovyčiaus mėginimą pabėgti iš Ukrainos. Pasieniečių teigimu, jis buvo privačiame lėktuve, kuris bandė nelegaliai išskristi iš Donecko oro uosto. Kontrolierius, atėjusius tvarkyti reikalingų dokumentų, pasitiko ginkluoti vyrai, pasiūlę kyšį už tai, kad lėktuvui būtų leista išskristi be privalomų formalumų. Kai pasieniečiai atsisakė, prie lėktuvo privažiavo du šarvuoti automobiliai, ir iš orlaivio išlipęs V. Janukovyčius vienu iš jų paliko oro uostą. Kur jis ketino skristi, nežinoma, nes skrydžio dokumentai nebuvo pildomi. Kur jis yra šiuo metu, taip pat nėra žinoma.

22:17 val. Buvęs vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenko bandė lėktuvu išskristi iš Ukrainos, bet Donecko oro uosto pasieniečiai jo neišleido, – pranešė valstybinės sienos apsaugos tarnybos vadovo pavaduotojas Sergejus Astachovas. Anksčiau pranešta, kad taip pat nesėkmingai į Rusiją bandė pabėgti V. Janukovyčius, buvę generalinis prokuroras Viktoras Pšonka ir mokesčių inspekcijos vadovas Aleksandras Klimenko.

21 val. Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė 18 val. duomenis: nuo vasario 18 d. valdžiai panaudojus prieš Maidaną kovinius ginklus, žuvo 82 žmonės. Anksčiau šiandien skebta, kad mirė ir moteris, vasario 19 d. sunkiai sužeista šaudant iš saugumo pastato Chmelnickio mieste. Ligoninėse gydomi 405 žmonės.

20:08 Paskelbtas pirmasis vaizdo įrašas su išlaisvinta J. Tymošanko, kuri jau atskrido į Kijevą:

19:55 val. Internete paskelbtas kraupus vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip snaiperiai šaudo žmones vasario 20 dieną:

19:12 val. V. Janukovyčius bandė išskristi lėktuvu į Rusiją, bet buvo sustabdytas pasieniečių ir dabar slapstosi kažkur Donecko regione, – pasakė Aukščiausiosios rados pirmininkas Aleksandras Turčinovas, pristatydamas šiandien vidaus reikalų ministru paskirtą Arseną Avakovą. Jis pridūrė, kad į Rusiją per sieną Donecko srityje bandė pereiti nušalinti buvęs generalinis prokuroras Viktoras Pšonka ir buvęs mokesčių inspekcijos vadovas Aleksandras Klimenko, bet jiems nepavyko. „Juos pabandė sulaikyti, bet apsauga atsišaudydama atmušė”, – teigė jis.

19 val. Visoje Ukrainoje verčiami šimtai paminklų sovietų režimo sudievintam bolševikų revoliucijos vadui Leninui. Nuotraukos iš Nikolajevo ir Žitomiro:

 

 

 

 

18:31 val. Paskelbtos „Janukovyčiaus brangenybių” iš jo rezidencijos nuotraukos. Dalis jo automobilių kolekcijos:

18:18 val. Charkovo meras Genadijus Kernesas ir Charkovo srities gubernatorius Michailas Dobkinas išvyko į Rusiją, – pranešė laikinai vidaus reikalų ministro pareigas einantis Arsenas Avakovas. G. Kernesas ir M. Dobkinas – šiandien Charkove įvykusio Regionų partijos narių suvažiavimo iniciatoriai. Jame deputatai iš Krymo ir kai kurių pietinių ir rytinių Ukrainos sričių pasiskelbė vykdysią valdžią „savo teritorijoje” ir skandavo „Rusija”.

18 val. Buvusi premjerė Julija Tymošenko išlaisvinta ir iš ligoninės Charkove išvažiavo į Maidaną.

17:32 val. Aukščiausioji rada priėmė nutarimą dėl V. Janukovyčiaus nusišalinimo ir paskyrė išankstinius rinkimus gegužės 25 d.

17:31 val. Aukščiausioji rada paskyrė generolą leitenantą Vladimirą Zamaną, kurį V. Janukovyčius buvo atleidęs iš Ukrainos karo vado pareigų, įgaliotu kontroliuoti gynybos ministeriją. Priimant šį sprendimą panešta, kad V. Zamana atsisakė vykdyti įsakymą panaudoti prieš Maidaną kariuomenę.

16:57 val. Ukrainos gynybos ministerija pareiškė, kad lieka ištikima tautai ir kariuomenė nesileis įtraukiama į politinį konfliktą.

16:19 val. Internete paskelbtas įrašytas V. Janukovyčiaus pasisakymas apie „valstybinį perversmą”, jam panašų į įvykusį „nacistinėje Vokietijoje”. Taip pat jis pareiškė nepasirašinėsiąs parlamento nutarimų, kurių dauguma priimti konstitucine balsų dauguma. Teksto citatos čia. Įrašas:

16:19 val. vaizdo įrašas iš buvusios V. Janukovyčiaus rezidencijos Mežigorije:

15:37 val. Aukščiausiosios rados deputatai skubiai kviečiami į posėdžių salę iš pertraukos, kuri turėjo trukti iki 16 val. Deputatas Viačeslavas Kirilenko teigia, jog V. Janukovyčius pareiškė atsistatydinąs. Šią informaciją patvirtino prezidento atstovas parlamente Jurijus Mirošničenko. Maidanas žinią sutiko saliutu ir šūkiais „pergalė!” Tačiau Regionų partijos deputatė Ana German teigia, jog V. Janukovyčius atsistatydinti neketina ir padarys pareiškimą apie valstybinį perversmą.

14:43 val. Charkove į Maidaną palaikantį mitingą susirinko keliasdešimt tūkstančių žmonių, pasisakančių prieš bet kokius bandymus skaldyti valstybę, – pranešta per televiziją „5 kanalas”.

14 val. Charkove vykstantis valdžios pasikeitimu nepatenkintų Regionų partijos deputatų suvažiavimas priėmė rezoliuciją, jog prisiima užtikrinti „konstitucinę tvarką” ir vykdyti valdžią „savo teritorijoje”. Suvažiavime dalyvauja atstovai iš Ukrainos pietinių ir rytinių sričių (Charkovo, Lugansko, Dnepropetrovsko, Donecko), autonominės Krymo respublikos, Rusijos. Deputatui Kolesničenko surikus „Už draugystę su Rusija! Ekonominę! Dvasinę! Tikėjimo!” sakė pradėjo skanduoti: „Rusija! Rusija!”.

13:53 val. Aukščiausioji rada nubalsavo už sprendimą išlaisvinti iš įkalinimo buvusią premjerę Juliją Tymošenko. Tam reikalinga įstatymo pataisa buvo priimta vakar.

Vidaus reikalų ministru parlamentas paskyrė „Batkivščinos” partijos deputatą Arsenijų Avakovą. Jis pareiškė, kad į ministerijos vadovybę bus įtraukti „Dešiniojo sektoriaus” ir Maidano savigynos atstovai.

13:32 val. Dnepro upėje prie buvusios V. Janukovyčiaus rezidencijos Mežigorje rasti į vandenį išmesti prezidentūros finansiniai dokumentai, pavadinti V. Janukovyčiaus „juodąja buhalterija”.

13:21 val. Charkove vykstančiame valdžios pasikeitimu nepatenkintų Regionų partijos atstovų suvažiavime Charkovo ir Donecko gubernatoriai, taip pat Charkovo meras pareiškė, kad jie pasisako už teritorinį Ukrainos vientisumą, neketina skaldyti valstybės. Suvažiavime dalyvauja 3 777 delegatai iš Ukrainos pietinių ir rytinių sričių (Charkovo, Lugansko, Dnepropetrovsko, Donecko), autonominės Krymo respublikos bei Rusijos.

12:59 val. Aukščiausioji rada priėmė nutarimą dėl kelio separatizmui ir kitiems galimiems pasikėsinimams į Ukrainos teritorinį vientisumą užkirtimo. Parlamentas kategoriškai pasmerkė tokius ketinimus ir pareikalavo, kad į juos nedelsiant reaguotų Ukrainos saugumo tarnyba. Anksčiau skelbta, kad Rusija yra pasirengusi Kryme „ginti” etininius rusus ir savo karines bazes, o Krymo deputatai aiškino prašysią Rusijos „pagalbos”. Nuogąstaujama dėl sprendimų, kuriuos gali priimti Charkove vykstantis Regionų partijos suvažiavimas. Be to, parlamentas išsirinko naują pirmininką, Batkivščinos partijos narį Aleksandrą Turčinovą, kuris pakeitė atsistatydinusį V. Rybaką.

12:32 val. Vidaus reikalų ministerija paskelbė pareiškimą, kad tarnauja tautai ir kviečia piliečius kartu užtikrinti tvarką. „Šią sudėtingą Ukrainos istorijos valandą Ukrainos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai pabrėžia, kad tarnauja išskirtinai tik ukrainiečių tautai ir visiškai palaiko piliečių siekį kuo greičiau įgyvendinti permainas. Lenkiame galvas pagerbdami šviesų žuvusiųjų atminimą. Esame įsitikinę, kad derama pagarba jiems bus tai, kad užkirsime kelią brolžudystės tragedijai ir išsaugosime mūsų valstybės vientisumą”, – rašoma pareiškime.

11:49 val. V. Janukovyčius yra Charkove, kur „susitks su rinkėjais” ir padarys pareiškimą per televiziją, bet nedalyvaus čia vyksiančiame renginyje, kurį opozicija įvardija kaip separatistų suvažiavimą, – žurnalistams teigė Regionų partijos narė Ana German. Anot jos, Charkove yra ir prezidento administracijos vadovas Andrejus Kliujevas.

11:32 val. Charkove 12 val. planuojama pradėti valdžios pasikeitimu nepatenkintų Regionų partijos narių suvažiavimą, kuriame, kaip skelbiama, dalyvaus įvairių lygių valdžios organų deputatai iš rytinių ir pietinių Ukrainos sričių bei Krymo. Ukrainos žiniasklaida šį renginį vadina separatistų suvažiavimu. Anksčiau Krymo deputatai skelbė prašą Rusijos „pagalbos”.

11:21 val. Taip pat, kaip V. Janukovyčius, nežinia kur dingo ir buvęs vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka, kurį Aukščiausioji rada vakar nušalino nuo pareigų.

10:50 val. V. Janukovyčiaus rezidencija Mežigorje nebesaugoma, ten įleidžiami žurnalistai. „Teritorija visiškai tuščia, apsaugininkai sako, kad atėję anksti ryte nerado nė vieno žmogaus. Mes paklausėme, ar jie matė prezidentą, kur jis išvyko ir ar ketina grįžti. Jie atsakė, kad nenori kištis į politiką, bet nieko nematė ir mano, kad prezidentas nebegrįš, nes kažkas paėmė jo asmeninius daiktus” – pranešė televizijos „5 kanalo” žurnalistė, transliavusi reportažą iš anksčiau tik išrinktiesiems žurnalistams prieinamos rezidencijos.

10:31 val. Naktį JAV prezidentas B. Obama paskambino Rusijos prezidentui V. Putinui, kad aptartų situaciją Ukrainoje. V. Putinas „akcentavo darbo su radikalia opozicija, kuri susipriešinimą Ukrainoje eskalavo iki kraštutinai pavojingos ribos, svarbą”, – apie šį pokalbį pranešė Kremliaus spaudos tarnyba. Tuo metu Baltieji rūmai pranešė, kad JAV ir Rusijos prezidentai „apsikeitė nuomonėmis apie būtinybę kuo greičiau įgyvendinti Kijeve pasiektą politinį susitarimą” ir užtikrinti, kad „visos pusės susilaikys nuo tolesnio smurto”.

10:22 val. Aukščiausioje radoje, kur prasidejo posėdis, nėra daugumos Regionų partijos narių, taip pat parlamento pirmininko Vladimiro Rybako ir pirmojo vicepirmininko Igorio Kaletniko. Parlamento pirmininko pavaduotojas Ruslanas Košulinskis pranešė, kad V. Rybakas parašė atsistatydinimo pareiškimą, nurodoma priežastis – liga.

09:35 val. V. Janukovyčius atskrido į Charkovą ir ketina dalyvauti šiandien rengiamame Regionų partijos, kurios „garbės vadovas” yra, suvažiavime –  pranešė „Интерфакс-Украинa”. Anksčiau skelbta, kad jo lėktuvas nusileido oro uoste Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

8:20 val. Maidano komendantas, savigynos vadas, Aukščiausiosios rados deputatas Andrejus Parubij pareiškė, kad sukilėliai visiškai kontroliuoja Kijevą. Savigynos pajėgos saugo prezidentūrą, parlamentą, vyriausybę, kitus valdžios pastatus, – šiąnakt pranešė jis nuo Maidano scenos. Be to, jis paskelbė Maidano poziciją: V. Janukovyčius nebegali būti prezidentu, nauji rinkimai turi būti surengti nedelsiant.

7:45 val. Skelbiama, kad Rusija pasirengusi įvesti kariuomenę į Krymą, neva kad apgintų ten gyvenančius etninius rusus ir savo karines bazes. „Jeigu Ukraina skils, kils karas, ir pirmiausia ji neteks Krymo, nes mes įeisime ir apginsime juos taip pat, kaip padarėme Gruzijoje”, – aukšto Rusijos pareigūno žodžius cituoja „The Financial Times”.

04:30 val. V. Janukovyčiaus lėktuvas nusileido Fudžeiros oro uoste Jungtiniuose Arabų Emyratuose, – pranešė „РБК Украина”. Anksčiau skelbta, kad jis išskrido į Charkovą: tai, kaip teigia svoboda.org, buvo pranešta JAV valstybės departamento spaudos konferencijoje, remiantis Ukrainos užsienio reikalų ministro telefonu suteikta informacija. Vėliau Charkovo oro uostas paneigė, kad jame nusileido prezidento lėktuvas.

•••••••

VASARIO 21 d.

22:29 val. Nuo Maidano scenos V. Kličko atsiprašė žmonių, jei juos įžeidė, kai pasirašius susitarimą paspaudė ranką V. Janukovyčiui. „Patikėkite manimi – man tai nebuvo malonu. Jei ką nors įžeidžiau, atsiprašau. Bet aš dariau viską, kad Ukraina laimėtų. Viską, kas nuo manęs priklauso, kad nebesilietų kraujas, kad šita gauja pasitrauktų”, – pasakė jis. Anksčiau jis įspėjo, kad tolesnis smurtas ir situacijos eskalavimas yra naudingas jėgoms, siekiančioms Ukrainos padalinimo.

22:25 val. Su žuvusiais Maidano gynėjais atsisveikinantys žmonės neleido kalbėti opozicijos lyderiams, norėjusiems pasisakyti apie susitarimą su V. Janukovyčiumi, jie buvo nušvilpti. Negali būti jokių susitarimų su nusikaltėliu, V. Janukovyčius turi atsistatydinti nedelsiant”, – sakė žmonės nuo Maidano scenos. „Dešiniojo sektoriaus” lyderis Dmitrijus Jarošas pareiškė, kad nesudės ginklų, kol V. Janukovyčius neatsistatydins.

18 val. duomenimis, valdžiai lojalios pajėgos per šias dienas nužudė 77 žmones.

17:46 val. skelbiamos žuvusių Maidano gynėjų pavardės su nuotraukomis.

17:28 val. Černovickio nacionalinio universiteto mokslo taryba atėmė iš Rusijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų Sergejaus Lavrovo ir Leonido Kožaros garbės profesorių vardus, taip protestuodama dėl jų vaidmens Ukrainos krizės metu.

16:53 val. Aukščiausioji rada balsavimu sugrąžino 2004 metais veikusią konstituciją su gerokai mažesnėmis prezidento galiomis. Be to, parlamentas priėmė įstatymą, draudžiantį persekioti žmones už dalyvavimą Maidane. Nuo atsakomybės atleisti visi protestų dalyviai, kuriems buvo iškeltos bylos.

16:48 val. Paskelbtas opozicijos ir V. Janukovyčiaus susitarimo dėl krizės sureguliavimo tekstas.

16:37 val. Maidanas neišsiskirstys, kol nebus įvykdyti visi susitarimo punktai, – pasirašius susitarimą su V. Janukovyčiumi, pasakė vienas opozicijos lyderių Arsenijus Jaceniukas.

16:02 val. Trys opozicijos lyderiai ir V. Janukovyčius pasirašė susitarimą dėl politinės situacijos sureguliavimo. Susitarimą patvirtino Prancūzijos, Lenkijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai. Pasirašyme nedalyvavo Rusijos atstovas Lukinas, kuris, kaip anksčiau pranešta, priešinosi susitarimui.

15:30 val. Rusijos finansų minitras Antonas Siluanovas interviu Bloomberg patvirtino, kad Rusija stabdo Ukrainai žadėto kredito dalies, kurios dydis 2 milijardai dolerių, skyrimą. Anksčiau Ukrainos žiniasklaida atkreipė dėmesį, kad šią sumą Rusija pažadėjo skirti prieš pat prasidedant kruviniems įvykiams Kijeve, tai gali būti susiję.

14:21 val. Buvęs Ukrainos Svarbiausios žvalgybos valdybos vadovas Aleksandras Skipalskis pareiškė, kad Kijeve veikia trečioji šalis, provokuojanti tiek jėgos struktūrų atstovus, tiek Maidano gynėjus. Šios trečiosios šalies atstovai, jo įsitikinimu, ir šaudo į žmones. Jis patikslino, kad turi omenyje samdinius. „Tai banditai, kurie už pinigus šaudo į žmones. Saugumui ir milicijai juos reikėtų sulaikyti, bet jie, deja, to nedaro... Aš manau, kad tai samdiniai”, – sakė buvęs žvalgybos vadovas.

14:16 val. Pranešama, kad viešbutyje „Ukraina” sulaikytas dar vienas snaiperis, šiandien, kaip manoma, šaudęs į Maidano gynėjus. Aiškėja, kad jis buvo užsiregistravęs viešbutyje.

13:55 val. Po V. Janukovyčiaus, opozicijos, ES ir Rusijos atstovų derybų pasiektas susitarimas dėl Ukrainos krizės sureguliavimo, kuris turėjo būti parafuotas šiandien 12 val., kol kas nepasirašytas. Apie tai žurnalistams pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis, – rašo pravda.com.ua. Tuo metu Rusijos agentūra „Interfaksas” paskelbė, kad susitarimą atsisakė pasirašyti V. Putino atsiųstas Rusijos atstovas Vladimiras Lukinas. Oficialiai ši informacija dar nepatvirtinta.

12:57 val. paskelbtas prezidento V. Janukovyčiaus kreipimasis, kuriame jis teigia, jog inicijuoja priešlaikinius prezidento rinkimus ir grįžimą prie 2004 metų konstitucijos. Taip pat jis pakvietė pradėti formuoti nacionalinio pasitikėjimo vyriausybę. Rinkimai įvyktų tik metų pabaigoje.

12:39 val. Maidaną saugantys Lvovo milicijos pareigūnai nuo scenos pareiškė, kad tuo atveju, jei į aikštėje susirinkusius protestuotojus bus paleistas bent vienas šūvis, jie duos atkirtį. „Mes ginsime savo tautą, kaip liepia Konstitucija ir mūsų priesaika. Mes čia, kad užkirstume kelią prievartai, kad taikūs protestai už žmonių teises ir laisvę būtų saugūs”, – sakė pulkininkas Vasilijus Krikiavskis.

11:53 val. Aukščiausioje radoje, kur vyksta posėdis, ryte pasirodė kaukėti asmenys su automatais, – apie tai pranešė deputatė Lesia Orobec, dabar paskelbtos ir nuotraukos. Naujausiais duomenimis, šiuo metu automatininkai iš pastato išvesti, bet liko vidaus kariuomenės kareiviai. L. Orobec taip pat pranešė, kad Institutskaja gatvėje tebėra likę snaiperiai. Ginkluoti asmenys įeina į Radą:

11:35 val. Ukrainos vidaus reikalų ministerija teigia, esą „masinių neramumų dalyviai vėl pažeidė paliaubas”, Institutskaja gatvėje neva pradėję šaudyti į milicininkus ir pabandę „prasiveržti link Aukščiausiosios rados”, – pranešė unian.net. Tačiau tariamų įvykių vietoje esantis unian.net korepspondentas teigia, kad situacija rami, jokių šūvių negirdėti. Maidano savigynos atstovai pranešė, kad kiek anksčiau nuo Oktiabarsko rūmų pusės buvo girdėti keli pavieniai šūviai, manoma, kad vėl, kaip ir vakar, šaudė snaiperis.

11:19 val. Iš vakarų Ukrainos į Kijevą saugoti Maidano atvyko apie šimtas milicininkų, tarp jų ir aukšto rango pareigūnai, perėję į sukilėlių pusę, – pranešė unian.net. Dauguma atvykusiųjų su uniformomis, kai kurie civiliniais rūbais. „Visi jie atvyko su savo tarnybiniais ginklais ir veiks taip, kaip numato milicijos įstatymas”, – sakė milicininkus instruktuojantis buvęs vidaus reikalų ministras Jurijus Lucenko. 

10:06 val. Per 48 valandas sugrąžinti 2004 m. konstituciją, kurioje prezidento įgaliojimai buvo siauresni, o šių metų gruodį surengti priešlaikinius prezidento rinkimus, – dėl to, kaip rašo glavred.info, po 9 valandas trukusių derybų susitarė prezidentas V. Janukovyčius ir opocizija. Taip savo facebooko paskyroje teigia jokiai frakcijai nepriklausantis Aukščiausiosios rados deputatas Olegas Liaško.

Prezidento spaudos tarnybos paskelbtame pareiškime rašoma, kad derybose, kuriose dalyvavo V. Janukovyčius, opozicijos lyderiai, ES ir Rusijos atstovai, susitarta parafuoti susitarimą dėl krizės sureguliavimo. Dokumentą ketinama pasirašyti 12 val.

9:51 val. internete paskelbti Maidano gynėjus šaudžiusių snaiperių pokalbiai kariškių radijo ryšiu, iš kurių matyti, kad pagrindinę „šaudyklą” jie buvo įsirengę viešbutyje „Ukraina”:

Anksti ryte pranešta, kad atsistatydino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pavaduotojas, generolas leitenenatas Jurijus Dumanskis. „Vyksta neleistinas kariškių įtraukimas į pilietinį konfliktą. Pasekmė gali būti ir kariškių, ir taikių piliečių žūtys. Negalima leisti, kad tai įvyktų. Tai – mano, kaip piliečio, karininko, vadovo, atsakingo už savo pavaldinius, asmeninė pozicija. Todėl aš atsistatydinu”, – žurnalistams apie savo sprendimą sakė generolas. Ta pati atsistatydinimo priežastis nurodyta ir jo parašytame raporte:

Vasario 21-osios naktis Maidane buvo sąlyginai rami. Žmonės meldžiasi už žuvusiuosius, užsiima organizaciniais Maidano reikalais. Visi įspėti būti atsargūs, nes už barikadų dar gali šaudyti snaiperiai. Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad žuvo 77 žmonės (tai 21 d. 6 val. ryto duomenys).

Naktį žmonės nuvertė paminklus Leninui Žitomire ir keliuose kituose miestuose.

•••••••

Kruvinų vasario 18-20 dienų įvykių Kijeve kroniką rasite čia.

•••••••

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS

„Laisvės radijo” transliacija:

Maidanas, „Espreso TV”:  

Maidanas, Hromadske TV:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
191. stasys
(2014-02-25 07:29:39)
(78.63.67.199) Parašė:

Ne pavogtų pinigų kiekis lemia kiek ta šalis nedemokratiška ir kiek ją galima tapatinti su Afrikos šalimis,(joje beje irgi rastumėte įvairių šalių) visą tai tik korupcijos gairės nusakančios kiek skirtinga viena ar kita šalis, savo vidaus demokratiškais procesais..Rusijos Premjeras iš karto pasakė, jie negali remti šalies vadovo nesugebančio susitvarkyti savų problemų..o ką jie remia ? vis tuos pačius autoritarus, įvairių šalių, su kuriais lengva susitarti.. o susitarti lengva tik todėl kad kitaip nesugebama.O juk galėjo viskas baigtis ir kitaip Ukrainoje ..jei ne vakarų padidintas dėmesys problemai ..ir pastangos padėti rasti dialogą...va čia kom. ARUNAS virkauja apie tai kad Lietuvoje trūksta pilietiškumo ir vienybės, o kas tai yra ? vieniems tai pinigai kitiems tai valdžia,.. bet nėra balso tų kuriems tai butų visuomenės interesai, o jei ir atsiranda ..tai tik per tą patį lovį...KLAUSIMAS TAUTININKAMS (PANKAI, ŠLIUŽUI IR T.T. ) kiek Jūsų planai kandidatuoti į Euro parlamentarus esti susieti su pačios visuomenės interesais atgaivinti pilietiškumą ŠALIES savivaldose,o kaip su prieš tai deklaruotais siekiais ir ar toks skaldymasis protingas.??? Gal šilta vakansija į šilta vietele ..pavirto į ta pasaka ..apie drakoną ir jį užmušti siekusį berniuką,su rytų pasakų motyvais ..? špilkos mielieji visą tai ..tokie procesai turį ilgalaikį procesą ir tik tai gali būti vertinama kaip pilietiškumas su siekių tarnauti visuomenės interesams .Z.VAIŠVILAI .. JUOKĖSI PUODAS KAD KATILAS JUODAS..190. Pikasas
(2014-02-24 20:59:19)
(78.62.86.131) Parašė:

Visi lietuviškų "lopatologų " bandymai dalinti Ukrainą į atskiras teritorijas yra vandens pylimas ant Rusijos imperijos sukamo malūno. Cituoju : "Kalbėdamas apie receptus Ukrainai Z. Norkus pabrėžė, kad vienas iš galimų variantų – Ukrainos transformacija į federacinę ar net konfederacinę valstybę, kokia yra Šveicarija." Šiuo atveju tokius kliedesiukus platinti gali tik Rusijos politikos nežinantis istorikas. Rusijos imperijos pašonėje galimos tik Gruzijos ar Tiraspolio regiono pavyzdžio "federacijos". Tokios agresyviai atplėštos teritorijos kartais pavadinamos netgi nepriklausomomis valstybėmis. Tik tą nepriklausomybę pripažįsta tik pati Rusija, ten laikydama savo kariuomene, saugodama išorės sienas ir turėdama sau pavaldžius valdžios statytinius. Tai , ką pezi koks V.Žirinovskis - esame daug nuogirdų girdėję. Tai jis skaičiuoja, kiek branduolinių bombų "Pribaltikai" prireiktų, tai kumščiais laidos pašnekovą puolą. Tai jo įvaizdžio dalis. Tačiau, ši kartą bandoma pereiti prie konkrečių veiksmų. Ukrainoje "gelbėti rusus", panaudojant Gruzijos "gelbėjimo" scenarijų , gali būti kur kas pavojingiau. Beje, gal pačius rusus dar labiau reiktų gelbėti nuo putiniško režimo. Apie dabartinio "caro" turtus legendos sklando. Galėtų tokie "janukovičiai" su savo aplinka slėptis su savo auksu išdabintomis vilomis. Vakarų žiniasklaidoje pastebėti 40 mlrd dolerių turtų skaičiai gal ne iš piršto laužti. Palyginkim tik vieną smulkmenėlę, paparacių užfiksuotą. Toks JAV prezidentas D.Bušas nešiojo laikrodį, kainuojantį 170 dolerių, o V.Putinui teko įsigyti laikroduką už prezidento metinio dydžio atlygį. Štai kaip Vladimiras moka taupyti. Metus laiko taupė ir tekit... Žinoma, smulkmė tas rankinis laikrodukas su jo turtais ir galiomis. Net ir Žiemos Olimpinėms buvo sutaupyta per 50 mlrd dolerių. Kažin ar kiekvienas eilinis pilietis suvokia tos sumos realų dydį. Ukrainos valdžios standartai, manau ,buvo gerokai kuklesni, tačiau kai šalis grimzdo į visišką ekonominę suirutę, nublanksta tie interjerai, automobilių ir senienų kolekcijos. Gal visa tai pagal tolimesnių rytų buvusias tradicijas - kas turtingas , tas ir galingas. Pasiekia mus ir apie kitų buvusių sovietinių respublikų, esančių taip vadinamoje Vidurinėje Azijoje prezidentų rūmų ištaigą. Tokie "homo sapiens'ai" gal net nežino kokia gyvenimo prasmė Žemėje? Žvelgiant iš kitos pusės, aprašoma situacija ir pateiktas žemėlapis vaizdžiai parodo, kas gali grėsti Ukrainai, jei ji bandys siekti laisvės nuo Šiaurės kaimyno visokeriopos įtakos. Maidaniečiai atsakytų aiškiai: " Tik nereikia mūsų gąsdinti" ("prosto ne naliakati nas"). Taip juos bolševikų - komunistų režimas gąsdino ir terorizavo ilgiau negu lietuvių tautą. Tačiau ukrainiečiai jau kvėptelėjo svaiginančio Laisvės dvelksmo per "oranžinę" revoliuciją". Vėliau dar kartą buvo V.Janukovyčiaus su Maskvos pakalba išmaudyti. Antrą kartą netgi Ukrainos oligarchai neskubėjo prezidentui Maidano perversme padėti. Gal per dideli "otkatai" ir jiems tapo nepriimtini. Ukrainos laukia ilgas kelias per plačias stepes. Laukia atradimai ir klystkeliai, bandymai tą pasirinkimą apspjaudyti ir atgal nusitempti. Viskas pačių Ukrainos piliečių rankose. Kaip dauguma ryžtingai panorės taip ir bus. Ir valdžia tinkamesnę išsirinks ir už savo teises mokės pastovėti. Belieka tik sėkmės jiems tame nelengvame kelyje palinkėti.189. tai
(2014-02-24 19:34:58)
(78.58.178.56) Parašė:

lyginant mūsiškiai - auksiniai, tiesa, auksinį tuliką Adamkus įrengė.188. Arūnas > stasiui
(2014-02-24 19:15:45)
(86.38.156.202) Parašė:

Janukovičius tai pat manė, kad Maidano nebus, todėl taip plačiai gyveno. Taip, Lietuvoje labai trūksta pilietiškumo ir vienybės. Čia pakaktu taikios masinės ilgalaikės akcijos ir tokie kaip tu pridėtumėt į kelnes. Lietuviai ne Ukrainai, bet kantrybė nebegalinė, tad dar pasityčiokit ir tas aidas nespės jūsų net pasiekti. Žinai nuo savęs norėčiau tau tik tiek pasakyti - tik suskis gali tokią didžią Ukrainų tautą, lyginti su Afrikos šalimi.187. ome
(2014-02-24 18:40:10)
(78.60.206.25) Parašė:

Vitrenko: USA And EU, With Ukrainian Terrorists, Establish Nazi Regime http://larouchepac.com/node/29957186. stasys
(2014-02-24 17:08:14)
(78.63.67.199) Parašė:

Apeinant politika,.. visos autoritarinės šalys panašiai spindį, tik ne visada mes ta galime savo akimis pamatyti. Ar tai Ukraina ar tai kokia Afrikos šalis .. visose jose galima pastebėti viena ir tą patį braižą.. kuo jos pačios skurdesnės tuo prabangiau išlavėjęs tų šalių vadukų skonis tai pačiai prabangai ..čia jokia naujiena. Kiekviena šalis save reprezentuoja pagal tai kokiomis vertybėmis yra grista ,..jos vidaus demokratinė politika,..tikroji demokratija visų galimybes bent pabando suvienodinti ..ir dar ..kuo ji didesnė tuo lengviau joje galus pakavot į.. Lietuva savo mažume, visa kaip ant delno...Už tai čia tokio kaip Maidano niekados nebus ..dėl sąlyginiai trumpo kaklo ir puikaus aido.185. Rita
(2014-02-24 11:49:30)
(78.58.190.95) Parašė:

Ateis diena kai musu visi vadukai bus teisiami ir nacionalizuotas ju turtas .Gal kas ir spes pabagti bet ne visi , Negaliu ziureti i tuos nieksus kai jie reklamuojasi televizijoje .Po Garliavos sturmo ,man kaip ir daugeliui Lietuvos zmoniu ,jie visi nieksai ,kartu su prezidente .184. Letas Palmaitis
(2014-02-24 05:20:42)
(78.62.221.179) Parašė:

Įdomu, ar mūsų Valys irgi turi tokį pat nuostabų meninį skonį, kaip Pšonka? Dėl Janukovičiaus pasisakymo neva iš Charkovo šiek tiek abejoju. Tokio rango žmonės turi turėti antrininkų - kažkaip jis ten nelabai panašus ir stovi nuolat vienoje pozoje - ipvnews.com buvo paskelbęs, kad Janukovičiaus lėktuvas pastebėtas Emyratuose ir neva nutupdytas JAV karo bazėje (prieš jo valią). Šis pranešimas nuimtas, matyt, patikėjus nufilmuotu asmeniu. Tuo tarpu iki šiol taip ir nėra aišku, kur tas Janukovičius.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
„Delfi.lt“ redaktorei šmeižto byloje talkina valstybė – už mokesčių mokėtojų pinigus
21 Visa tai atskleidžia netyčia ne tuo adresu išsiųstas laiškas.
Šveicarų istorikas atskleidžia barbariškus JAV ir teroristinės organizacijos CŽV metodus
15 Šiuo metu JAV nuteikinėja Rusiją ir Vokietiją vieną prieš kitą.
Valstybės lyderis Gitanas Nausėda: saugumas ir toliau kainuos – tą turime suprasti ir įsisąmoninti visi
36 Privalome likti uoliais ir nepavargstančiais stipraus transatlantinio ryšio ir jo nepakeičiamumo advokatais