2020 m. gegužės 29 d.

 

Z. Vaišvilos ir A. Nako kreipimasis į Seimą ir Respublikos Prezidento rinkimų būsimus dalyvius

79
Paskelbta: 2018-09-26 21:37 Autorius: ekspertai.eu2018 m. rugsėjo 26 d. spaudos konferencijoje Seime „Tarptautinių teismų sprendimų nevykdymas – grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui“ buvo pristatytas Seimui pateiktas signataro Z. Vaišvilos ir buvusio Seimo nario A. Nako siūlymas Seimui keisti Respublikos Prezidento ir Seimo rinkimų įstatymus, kad būtų neatidėliotinai išspręsti galimų sankcijų taikymo Lietuvai dėl tarptautinių įsipareigojimų nevykdymo – Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) 2011 m. sausio 6 d. sprendimo byloje Paksas prieš Lietuvą ir 2014 m. balandžio 29 d. Jungtinių Tautų žmogaus teisių komiteto (JTŽTK) sprendimo mūsų valstybei.

Ekspertai.eu primena – JTŽTK sprendimu, R. Paksui turi būti atstatytos visos politinės teisės nuo 2004 metų balandžio 6 dienos, būtent nuo tada, kada jis buvo nušalintas nuo pareigų. Įvykdyti šiam sprendimui Lietuva, pagal galiojančią tvarką, turėjo 180 dienų – lygiai pusę metų.

Kaip žinoma, nuo JTŽTK sprendimo jau praėjo ne 180 dienų, o ketveri su puse metų, tačiau sprendimo Lietuva net per tiek laiko neįvykdė.

Tiesioginė atsakomybė dėl neįvykdyto JTŽTK sprendimo tenka LR Konstituciniam teismui (apie tai skelbta publikacijoje „Nuo liepos 26 d. jau prabėgo du mėnesiai, tačiau Konstitucinis teismas savo prievolės vis dar nevykdo“).

Savaime suprantama, visa tai sukelia ne tik neigiamas pasekmes Lietuvai tarptautiniuose santykiuose, bet ir diskredituoja Lietuvos valdžios institucijas Lietuvos piliečių akyse, rodo netinkamą pavyzdį, jog galima metų metais nevykdyti teismų sprendimų.

Kokią žalą Lietuva gali patiri nevykdydama tarptautinių įsipareigojimų išsamiai yra papasakojas Teisingumo ministerijos Atstovavimo EŽTT skyriaus vedėjas Donatas Murauskas (apie tai buvo skelbta publikacijoje „Lietuva gali sulaukti labai rimtų pasekmių nevykdydama JTŽTK sprendimo dėl R. Pakso“).

Atsižvelgiant į tai, kas išvardinta aukščiau bei turint omenyje nusikalstamą Konstitucinio teismo neveikimą, spaudos konferencijos metu Z. Vaišvila ir A. Nakas pateikė dar vieną siūlymą, kaip Seimas, be jokio Konstitucinio teismo ir konstitucinių pataisų Seime galėtų išspręsti susidariusią keblią situaciją Lietuvai.

Siūlymas pateiktas atsižvelgiant ir į tai, kad:

• Lietuvos įstatymai nedraudžia R. Paksui dalyvauti Europarlamento rinkimuose;

• dėl vieno atskiro atvejo (EŽTT sprendimo) įgyvendinimo Lietuvos Konstitucijos keitimas yra prieštaraujantis pagrindiniam Konstitucijos reikalavimui – jos stabilumo užtikrinimui;

• LR Seimas neskelbia apkaltos, o VRK leido dalyvauti Respublikos Prezidento rinkimuose Daliai Grybauskaitei, kuri 2009 m. ir 2014 m. pretendentės į kandidatus dalyvauti Prezidento rinkimuose anketose pateikė VRK žinomai melagingus duomenis, kurie vieni kitus paneigia – dėl jos narystės LKP ar TSKP, dėl jos buvimo JAV ir darbo TSRS ambasadoje JAV laikotarpio - 1991 m. ar 1992 m., taip pat dėl oficialaus Rusijos Federacijos patvirtinimo, kad ši informacija apie Dalią Grybauskaitę sudaro Rusijos Federacijos saugomą informaciją, kurią ši valstybė, Lietuvos pripažinta pagrindine grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui, negali pateikti tretiesiems asmenims, o taip pat ši informacija ir šiuo metu sudaro Rusijos Federacijos valstybės paslaptį, kurios ši valstybė negali atskleisti tretiesiems asmenis (ši informacija Seimui pateikta).(Su D. Grybauskaitės anketomis VRK galima susipažinti ČIA)

Taigi mūsų valstybėje rodomas ne tik ydingas pavyzdys Lietuvos piliečiams, kad galima nevykdyti teismo sprendimų, tačiau atvirai ir viešai neigiama tarptautinė teisė, taikomi dvigubi standartai skirtingiems Respublikos Prezidentams.

Akivaizdu – tokia padėtis ne tik diskredituoja Lietuvos Respubliką ir jos tarptautinius įsipareigojimus, bet ir sudaro grėsmę būsimų Respublikos Prezidento ir Seimo rinkimų teisėtumui dėl tarptautinių mūsų valstybės įsipareigojimų sąmoningų ir šiurkščių pažeidimų.

Z. Vaišvilos ir A. Nako inicijuojamomis Respublikos Prezidento rinkimų įstatymo ir Seimo rinkimų įstatymo pataisomis siūloma atsisakyti absoliutaus draudimo apkaltos būdu nuo pareigų nušalintiems asmenims dalyvauti LR Respublikos Prezidento ir LR Seimo rinkimuose, o šią aplinkybę reglamentuoti šiais įstatymais, nustatant tokį reguliavimą, kuris šiuose įstatymuose taikomas asmenims, slapta bendradarbiavusiems su buvusios TSRS specialiosiomis tarnybomis, t.y. privalomą šios informacijos pateikimą VRK, nustatant prievolę VRK šią informaciją viešai skelbti atitinkamo įstatymo nustatyta tvarka.

Z. Vaišvila ir A. Nakas taip pat kreipėsi į visus pretenduojančius būti kandidatais Respublikos Prezidento rinkimuose, kviesdami viešai pasisakyti dėl šios Lietuvos problemos, nes tai yra ne konkurencijos šiuose rinkimuose klausimas, bet Lietuvos valstybės problema.

Spaudos konferencijos fragmentus galima žiūrėti čia:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
79. Apie Šimonytę
(2018-10-22 11:26:42)
(92.243.166.42) Parašė:

Bet va, toks nuodvasa šito nesupranta, ir tai tiesiogiai skatina jo mužikišką įgimtą chamiškumą. O dar liga prisideda. O kur dar patologiškas pavydas visiems ir kiekvienam normaliems, bent kiek sėkmingesniems. Štai ir turim išaugintą šiltnamyje galviją.78. Galvoju
(2018-10-09 01:51:51)
(92.243.166.42) Parašė:

kad P.Y.Z.D.A. Šimonytei Šweiko mėgėjai…77. Daukantinė
(2018-10-05 00:06:01)
(92.243.166.42) Parašė:

"ponia"norėdama apsaugoti savo "dubcę" anot Tapino ,prispaudė ,Žigimantą, atsisakyti pretenzijų į Valstybės vadovo postą, kad šitas "niekšelis" dergtų V.Ušacką, nes didžiulė baimė, praradus įtaką teisėsaugai, medžiaga surinkta Skardžiaus ir perduota gen. prokuratūrai bus pradėta tirti, o kur dar uždirbti pinigai už palūkanas, kai ponia Šimonytė su Kubiliumi paėmė paskolas iš švedų komercinių bankų už ne proporcingas palūkanas, kai paaiškės kas pirko tuos vertybinius popierius ir už kokius procentus, kas iš tikrųjų sužlugdė ir išvogė Snoro banką, gal pagaliau Valstiečiai įveiks šio amžiaus "aferistus"76. Šimonytei ir Nausėdai - NE
(2018-10-04 00:31:49)
(92.243.166.42) Parašė:

Dar Seimo laikinoji tyrimo komisija nustatė, kad tiek I.Šimonytė, tiek M.Majauskas aktyviai dalyvavo Snoro užgrobimo plano ruošime. Tą patvirtino ir liudininkas LB Apsaugos skyriaus viršininkas Vyt.Korsakas, kad keletą mėnesių iki banko Snoras užgrobimo 2011-11-16d., Lietuvos banke ne kartą vyko pasitarimai, kuriuose be V.Vasiliausko, D.Petrausko, M.Leikos ir kitų LB “veikėjų”, planavusių bei organizavusių “operaciją” prieš Snorą, dalyvaudavo ir buvusi Finansų ministrė I.Šimonytė, premjero A.Kubiliaus patarėjas M.Majauskas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas S.Kropas, SEB banko prezidento patarėjas G.Nausėda. Atvykdavo ir “Zolfo Cooper” atstovai su S.Frikliu priešakyje. Ko norėt iš korumpuotų brudų konservatorių?…75. Senis Šaltis
(2018-09-30 18:38:05)
(88.222.97.16) Parašė:

mda.... 46. Danutė > 43 Dzukas (2018-09-27 14:12:50) (188.69.195.81) ---- 47. Nijolė (2018-09-27 14:20:32) (188.69.195.81)74. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2018-09-30 17:01:53)
(98.193.120.238) Parašė:

to "25. Zigmas Vaišvila (2018-09-27 10:49:37) (78.61.243.166) Parašė: Reikia padėkoti sistemos komentatoriui "birkinui"...." *** Įspūdinga, Z.Vaišvila dėkoja "birkinui" ir visiškai nuštilo dėl savo pačio antikonstitucinės veiklos (neveikimo), kuris, o jis tai žino, yra nusikalstama veikla, berods BK-229 str. Žiur. 73 komentarą.73. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2018-09-28 19:38:20)
(98.193.120.238) Parašė:

to "25. Zigmas Vaišvila". Argi sistema yra taip apkiautus, kad nors vienam neįklimpusiam leistų dalyvauti? Abejoju. Tai geriausiai reikia pasiskaityti 2018-09-28 straipsnį "Ką reiškia Zigmo Vaišvilos mosikavimas rankomis?" (ht*tp:/*/ww*w.laisvaslaikrastis.*lt/index.php?option=com_content&view=article&id=7290:ka-reiskia-zigmo-vaisvilos-mosikavimas-rankomis&catid=33&Itemid=141). Būtų malonu, kad sugebėtumėte triuškinančiai atsikirsti, būtų rimtas pokalbis. Tylėjimas būtų Jūsų diskreditacija.72. Danute >Nu jo..66; >68 TŪmasJ.
(2018-09-28 15:28:03)
(188.69.207.195) Parašė:

Atsakau. Tikėjimas į DIEVĄ -- tai yra MEILĖS religija.O kad viena kartą ir visiems laikams pamirštumėte "prieš 600 metų "gėrį"atnešta kalavijų ugnimi pabandykite pamąstyti širdimi ir atleisti už tas negeroves.Tuo labiau, kad jau keli Popiežiai už tai atsiprašė..Visa problema - mūsų ŠIRDYS - virtusios akmenimis, ledo luitais,pilnos pagiežos,tulžės, pykčio, puikybės, godumo, nemeilės artimui.Raktinis žodis pakeisti tai -ATLEIDIMAS.. Ir džiaugiuosi, kad DIEVO ištikima pagalba lydėjo per visą 15 metų tremtį, lydi ir dabar..Taip pat ir proto įdėjo, ir akis atvėrė ir ausys atkimšo ir pripildė širdį - MEILĖS,GERUMO, ATJAUTOS,GAILESTINGUMO ir daug ko, neužtektužų kelių sąsiuvinių išvardinti, už ką DIEVUI būsiu dėkinga iki mirties ir po jos irgi... Todėl kiekv.diena man kūpina gėrio ir grožio, ar tai būtų žmogus šalia ar medis ir gėlė lauke.. Tik veikiant DIEVUI mano gyvenime sugebėjau atleisti ištrėmimą, Mamos ir Tėčio ašaras,visos mūsų šeimos niekinimą Sibire.. O D.Gribauskaitės ir kt.negarbinu, tiesiog visus vadinu vardais, kokius jiems skyrė tėvai bei DIEVAS, tik ne "AMBALAS"ar panašiai.Reikia save labai negerbti, kad žmogų šlykšąiai pravardžiuoti.. Atleiskite, niekam nieko nekišu, kaip rašote...Esu laiminga su savo DIEVU ir JIS man teikia daug džiaugsmo, net kai už lango --sunaikinta ir sutrypta mylima LIETUVA. Bet Dievas duoda ir VILTĮ - tikrai bus kitaip.Žlugo raudonasis teroras ir fašizmas, žlugs ir šita"pseudodemokratija".Tikrai tikiu, JIS sunaikins šitą , dabar jau visuotiniu tapusi blogį, tai tik laiko klausimas...Bet DIEVAS davė žmogui protą, tuo mes ir skiramės nuo gyvulių, ..Dar yra laiko už visą padarytą blogį paprašyti ATLEIDIMO. Gal gi žmogus sustos ir atsipeikės...? Ypač už tą blogį atsakingi valdžioje? VISIEMS DIEVIŠKOS RAMYBĖS IR PALAIMOS...BŪKITE LAIMINGI... MYLIU VISUS, DanutėParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras