2019 m. vasario 20 d. 

Žurnalistė R. Miliūtė teigia, kad Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iždininkas K. Urba buvo KGB agentas

62
Paskelbta: 2018-06-18 08:55 Autorius: ekspertai.eu
Žurnalistė R. Miliūtė šių metų kovo mėnesį vykusiame konservatorių organizuotame mitinge, kuriame buvo siekiama priešlaikinių Seimo rinkimų. Nuotr. facebook.com
Žurnalistė R. Miliūtė šių metų kovo mėnesį vykusiame konservatorių organizuotame mitinge, kuriame buvo siekiama priešlaikinių Seimo rinkimų. Nuotr. facebook.com

Žurnalistė Rita Miliūtė visuomeniniuose tinkluose pranešė, kad Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) iždininkas Kęstutis Urba buvo KGB agentas.

„Jei kas nors paklaustų, kas yra šitas srutų kanalėlis, kuris, kaip kad ir Sputnik, skelbiasi kalbantis apie tai, ką, esą, nutyli kiti, atsakymas ekrane. Šalia pedofilijos ir „konstitucinių perversmų“ eksperto iš Drąsos kelio Audriaus Nako – „matematikas, sistemų kūrėjas“ Kęstutis Urba. Dar buvo KGB agentas. Tuo pat metu, kai buvo Sąjūdžio iždininkas.

Pagal KGB verbavimo žurnalų duomenis, 1988-aisiais buvo užverbuota 600 žmonių, 1989-aisiais – 400, bet Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras nesieks nustatyti Sąjūdžio metais užverbuotųjų tapatybių, „nes agentai menkai teikė naudingą informaciją“.

Kalbam apie metus, kai KGB ruošėsi susidorojimui, ir aš tikrai norėčiau pasižiūrėti į akis tiems, kas dar kas dieną būdavo su Sąjūdžio žmonėmis, o kartu raportuodavo apie juos kagėbistams. Nes mano, kiekvieną kartą mano reikalas – norėčiau jiems atleisti, ar nebūtinai“, - informavo R. Miliūtė ir paviešino paveiksliuką, kuriame matosi akimirka iš internetinės televizijos laidos „PressJazz pokalbiai“.

Dėl kokių priežasčių valstybinio-komercinio transliuotojo LRT žurnalistė, būdama aukščiausio lygio profesionalė, naudoja tokią keistą, pirmiausia ją pačią žeminančią leksiką, kažką vadindama „srutų kanalėliu“, sunku suprasti.

Jei žurnalistė turi omenyje besikuriantį internetinį kanalą PressJazz, tai jame visada bus siekiama, kad pasisakytų patys įvairiausi žmonės, kurie niekada neturėtų galimybės išsakyti savo nuomonės būtent tose informacinėse priemonėse, kuriose dirba gerbiama žurnalistė.

Dar vienas patikslinimas – PressJazz nesiskelbia, „kaip kad ir Sputnik“, „kalbantis apie tai, ką, esą, nutyli kiti“

„PressJazz iškelia tai, ką nutyli, apie ką kalbėti neturi galimybių arba kalba nenoriai, o kartais tiesiog iškraipo valstybiniai-komerciniai Lietuvos transliuotojai“, - būtent taip PressJazz internetinėje svetainėje nurodoma, kas konkrečiai turima omenyje.

Turbūt nereikia aiškinti, kad pagrindinis valstybinis-komercinis transliuotojas yra LRT-delfi.lt. Net taip vadinamas kurlianskio žiniasklaidos tinklas čia neturimas omeny.

R. Miliūtės paminėtas A. Nakas teigia, kad jis tikrai nėra pedofilijos ekspertas.

„Apie pedofiliją žinau tik tiek, kad tai lytinis sutrikimas, kuri diagnozuoja psiciatrai ar psichologai. Jei pedofilas atlieka kokį nors nederamą seksualinį veiksmą su vaiku, jis gali būti patrauktas ir baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau, jei žurnalistė savo pastebėjime turėjo omenyje pedofilijos ir žudymų istoriją, kuri niekaip nesibaigė iki šios dienos, tai žinoma, galėčiau nemažai papasakoti, ką žinau ar kas su tuo susiję. Bėda tame, kad R. Miliūtei, tose informacinėse priemonėse kur ji dirba, tokiomis temomis nėra leidžiama kalbėti“, - teigia A. Nakas.

Taip pat A. Nakas teigia nesuprantąs, kokius „konstitucinius perversmus“ omenyje turėjo R. Miliūtė.

„Nežinau nė vieno Konstitucinio perversmo Lietuvoje. Žinau tik daugkartinius Lietuvos Konstitucijos trypimo ir niekinimo atvejus. Jei R. Miliūtė turėjo omenyje prezidento Rolando Pakso nuvertimą, tai šį atvejį reikėtų vadinti atvirkščiai – antikonstituciniu perversmu. Be to R. Miliūtė neabejotinai žino, kad Lietuva jau virš ketverių metų niekaip neįvykdo Jungtinių Tautų žmogaus teisių komiteto (JTŽTK) sprendimo dėl nušalinto prezidento. JTŽTK sprendimu, R. Paksui turi būti atstatytos visos politinės teisės nuo 2004 metų balandžio 6 dienos, būtent nuo tada, kada jis buvo nušalintas nuo pareigų. Įvykdyti šiam sprendimui Lietuva, pagal galiojančią tvarką, turėjo 180 dienų – lygiai pusę metų. Tačiau iki šios dienos JTŽTK sprendimas neįvykdytas. O tai nėra gerai, pasaulyje Lietuva atrodo kaip neteisinė valstybė, kuri nevykdo teismų sprendimų. Dėl to žala Lietuvai gali būti labai didelė, apie ką išsamiai yra papasakojęs ir Teisingumo ministerijos Atstovavimo Europos Žmogaus Teisių Teisme skyriaus vedėjas Donatas Murauskas“, - priminė A. Nakas.

Vyriškio teigimu, paskelbta informacija apie Sąjūdžio iždininką – KGB agentą K. Urbą jį sudomino.

„Šiais laikais Lietuvoje būti tituluojamu KGB agentu yra ir tam tikra garbė. Pažiūrėkime, kaip Seime įslaptintus KGB agentus gina, pavyzdžiui, tikrieji Lietuvos patriotai konservatoriai. Tikrai nieko blogo nematau, jei žmogus buvo KGB agentas. Tačiau, jei kas nori būti vadintinas KGB agentu, privalo pateikti neginčyjamus įrodymus, kad jis toks KGB agentas yra. Tikrai neužtenka kažkam pasakyti, kad kažkas buvo KGB agentas, tai dar nesuteikia teisės žmogui vadintis KGB agentu. Tikrai ne. Prisiminkime Donato Banionio, Sauliaus Sondeckio ar Vincento Sladkevičiau atvejus – nors jie valstybinės-komercinės žiniasklaidos skambiai buvo įvardinti KGB agentais, nors apie tai skelbė ir anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas Arvydas Anušauskas bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, tačiau vėliau paaiškėjo, kad minėti Lietuvos šviesuliai visai nebuvo KGB agentais, net jei jie ir būtų labai norėję tokiais būti… Todėl būtinai paprašysiu K. Urbos, kad jis kuo skubiau pateiktų įrodymus, kad būdamas Sąjūdžio iždininku tuo pat metu darbavosi ir KGB agentu. Taip pat pasidomėsiu, ar savo agentinę KGB veiklą tęsia iki šių dienų. Jei tokius įrodymus apie K. Urbą turi R. Miliūtė, reikia ir ją paraginti, kad ji pati tai pateiktų visuomenei“, - R. Miliūtės paskelbtą naujieną komentavo A. Nakas.

Keli susiję:

Pedofilija - gydyti ar bausti?    

Lietuva gali sulaukti labai rimtų pasekmių nevykdydama JTŽTK sprendimo dėl R. Pakso   

Anušauskiniai KGB sąrašai savo tikslą pasiekė tik iš dalies: Liustracijos komisija padėjo tašką   

Faktas: Konstitucinis teismas – politinio banditizmo Lietuvoje garantas

Paskelbta: prieš Lietuvą veikė garsiausi Lietuvos menininkai – Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis     

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
62. senis
(2018-06-28 18:02:06)
(84.15.176.88) Parašė:

Miliute tokia griezta todel, kad nemegsta isverstaskuriu, dirbo, dirbo kgb, tik prasidejo sunkumai, perejo i kapitalistu Imperialistu puse. Miliute saziningai aria toliau. Supranta, tarybinis socializmas gris, medaliai nerudyja. Blogai, kad tv uzgrobe, revoliucijos nedaro, galetu kur i pogrindi Miliute eiti, tv reiketu grazinti zmonems.61. senis
(2018-06-20 18:40:32)
(84.15.178.179) Parašė:

kaip grazu. Ne komunistas Lansbergis vadovauja LKP suskirstytai i frakcijas ir nuo 1940 metu iki dabar valdanciai Lietuva. Ne kgbiste Miliute valdo uzsislaptinusiu kgbistu staba, LRT tv. Kaip tai Lietuvoje visi vagys ne prie ko?60. Senis Šaltis
(2018-06-20 17:06:29)
(88.222.97.16) Parašė:

"Dabar, vėlgi - spustelėjus Lietuvos spec.tarnybas su Naku , grybštelėjo mane" --- o tu aišku jau pridavei pareiškimą už šmeižtą?59.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.58.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.57. 33
(2018-06-20 15:55:39)
(197.101.11.253) Parašė:

O iš kur pas Miliūtę KGB verbavimo žurnalai? Ji dirbo KGB ir juos sudarinėjo?56. Senis Šaltis
(2018-06-20 15:15:07)
(88.222.97.16) Parašė:

55. > 52. kovinis kuziolas > dzukui. Nėra čia urba-Turbo išimti. Į jį pažiūrėjus, ir pritaikius jo formuluotę, tai urba-Turbo labai daug žino. Tiek žmonės neišgyventų į jį pažiūrėjus, geriau jau nežinoti.55. > 52. kovinis kuziolas > dzukui
(2018-06-19 14:23:23)
(78.250.33.53) Parašė:

Čia del teiginio "daug žinosi - greit pasensi buožgalvi. ". Ar galima daryti išvada, kad tamsta priklauso buožgalviniu seimai ? Be to, kaip suprantu, jusu pasakymas jusu pačio atžvilgiu yra išimtis iš taisykles. Aišku nesupratot, draugas stalinieti,- tai apie isminti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras