2020 m. gegužės 26 d.

 

Žmogaus teisės Lietuvoje dar labiau sutvirtėjo: Žmogaus teisių balsas pristato Žmogaus teisių gidą

16
Paskelbta: 2020-05-13 07:08 Autorius: ekspertai.eu
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiasis specialistas, visuomenininkas Eitvydas Zurba.


Žmogaus teisių gidas yra žmogaus teisių švietimo ir bendradarbiavimo platforma. Projektas prasidėjo 2016 m. Latvijoje. Lietuvoje ir Estijoje projektas pradėjo veikti 2017 m., o Bulgarijoje - 2019 m.

„Projektą pradėjo Latvijos nevyriausybinė organizacija Baltijos žmogaus teisių draugija (angl. Baltic Human Rights Society). Projekto partneriai - Estijos žmogaus teisių centras (angl. Human Rights Centre), Bulgarijos Helsinkio komitetas (angl. Bulgarian Helsinki Committee)“, - skelbiama pranešime visuomenei „Žmogaus teisių gidas – tarptautinis internetinis įrankis žmogaus teisių apsaugai“.

Lietuvoje Gidą įgyvendina ir koordinuoja nevyriausybinė organizacija Žmogaus teisių balsas.Žmogaus teisių gidas (toliau Gidas) yra internetinis informacijos, švietimo ir savipagalbos įrankis. Jis padeda suprasti žmogaus teises įvairiose situacijose.

Gidas yra bendradarbiavimo projektas Europoje, kuriame talpinamas turinys, pritaikytas konkrečiai valstybei: Lietuvai, Latvijai, Estijai ir Bulgarijai.

Gidas prieinamas lietuvių, latvių, estų ir bulgarų kalbomis, kartu su vertimais į anglų ir rusų kalbas, o netrukus Lietuvoje bus pristatytas vertimas ir į lenkų kalbą.

Gidas per konkrečias temas aiškina, kas yra ir kaip veikia žmogaus teisės.

Kiekviena Gido tema turi dalį, kurioje paaiškinami žingsniai, kurių reikėtų imtis, jei manoma, kad teisės buvo pažeistos.

Gidas pateikia nuorodas į reikšmingus Lietuvos ir tarptautinius teisės aktus, teismų praktiką ir papildomus dokumentus, kurie aktualūs atitinkamais žmogaus teisių pažeidimo atvejais. Taip pat reikšmingiausių bylų santraukos bei nuorodos į pilnus sprendimus.

Taigi, Gidas naudingas tiek turintiems teisės žinių (teisininkams ar akademinei bendruomenei), tiek ir kiekvienam, kuris domisi žmogaus teisėmis ar nori apginti savo teises.

„Manome, kad Žmogaus teisių gidas gali būti naudingas akademikams, žiniasklaidos atstovams, politologams, kurie dirba žmogaus teisių srityje, nes čia galima lengvai ir patogiai vienoje vietoje rasti informaciją apie žmogaus teises paprasta kalba, nuolat atnaujinamą remiantis aktualiais teisės aktais“, - pataria Žmogaus teisių balso ekspertai.

Žmogaus teisių balsas – žmogaus teisių tyrimų, švietimo, komunikacijos ir advokacijos organizacija, siekianti komunikuoti, diskutuoti ir analizuoti žmogaus teisių aktualijas Lietuvoje ir pasaulyje. Organizacijoje savo idėjas jungia ir bendrus projektus įgyvendina teisininkai, analitikai, fotografai, komunikacijos ir dizaino ekspertai.

Giedrė Šėmytė, Žmogaus teisių balsas

P. S. Kiek mokesčių mokėtojų pinigų skiriama Žmogaus teisių gidui – nepranešama.

P. P. S. Žmogaus teisių gide taip pat nepavyko rasti ir Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo vertimo į valstybinę lietuvių kalbą dėl slaptojo prezidento Valdp Adamkaus kalėjimo, taip pat Jungtinių Tautų sprendimų Lietuvai ar bet kokių kitų sprendimų, kurių nevykdo Lietuva.

P. P. P. S. Su Žmogaus teisių balsu galima susipažinti ČIA. VšĮ Žmogaus teisių balsas direktorius Eitvydas Zurba. Visuomeninio darbo patirtį vyras įgavo dirbdamas tokiose projektuose kaip:

Baltosios pirštinės,
Lietuvos gėjų lyga,
Teach a man to fish,
Surfrider Foundation Europe,
The Innovations in Politics Institute ir t.t.

Šiuo metu visuomenininkas Eitvydas Zurba visuomeniniuose tinkluose skelbia, kad taip pat darbuojasi vyriausiuoju specialistu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
16. aAlgirdas -Romui
(2020-05-14 09:50:35)
(78.63.201.190) Parašė:

paties teiginys "kad kiekvieno zmogaus teises pasibaigia ten, kur prasideda kito zmogaus teises" skiriamas KAM?15. Romas > 14. V. Ladas
(2020-05-13 16:37:57)
(84.39.112.148) Parašė:

Mazdaug taip ir pagalvojau, todel ir parasiau - linksmas optimistas. :)) Nors istiesu jau uzkniso ta valdzios veidmainyste ir "aktyvistu isplautos smegenys". Kodel nieks nekalba, kad kiekvieno zmogaus teises pasibaigia ten, kur prasideda kito zmogaus teises.14. V. Ladas- 11 Romui
(2020-05-13 15:53:38)
(188.69.207.233) Parašė:

Na, aš tiesiog liūdnai pajuokavau...13. Trigrašis > 3.tatjanai
(2020-05-13 15:52:21)
(178.16.34.170) Parašė:

Sąžiningai pasakykite,nuo ko reikėjo ginti 3,14darus?A.a.Rokas Žilinskas niekada neslėpė,kad jis netradicinės orentacijos vyras.Ir ką?Nei karto negirdėjau,kad jis būtų sakęs,kad už tai,jis yra ignoruojamas,skriaudžiamas.Buvo renkamas į Seimą,ten irgi buvo neeilinis Seimo narys,viskas pagal tai,kiek turi proto.O tuos ištvirkimo propaguotojus,iš tikro reikėtų skriausti,tik kad mes per daug tolerantiški.12. U-2
(2020-05-13 14:58:36)
(46.165.245.154) Parašė:

Nors profesorius Preobrazenkis taip auklejo savo tarnaite bet geresniu zodziu apibudinti Žmogaus teisių balso direktoriaus Eitvydo veiklai nera: - "Suaugus mergaite o elgiesi kaip vaikas, dedi y burna visoky bruda..."11. Romas > 10. V. Ladas
(2020-05-13 13:52:32)
(84.39.112.148) Parašė:

O jus svajotojas, linksmas svajotojas. Kad laiko negaisti, galiu jums pateikti atsakyma. Jeigu jis isvis butu.10. V. Ladas
(2020-05-13 13:45:30)
(188.69.207.233) Parašė:

Štai į ką turėtų kreiptis seneliai Kedžiai, kad gautų tikrą informaciją apie savo anūkę Deimantę, bent nuotoliniu būdu su ja pabendrautų.Juk turi teisę...9. Proletaras
(2020-05-13 13:23:28)
(78.58.185.179) Parašė:

Tokios "žmogaus teisės" ir sovetmečių "turėjome". Bet kažko žmonėms nepatiko.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras