2020 m. birželio 3 d.

 

Žalioji valstietė R. Miliūtė: šioje rezoliucijoje išreiškiamas susirūpinimas „Nord Stream 2“ ir „Turkstream“ projektais

4
Paskelbta: 2019-07-09 08:36 Autorius: ekspertai.eu
L. Kasčiūnas, R. Miliūtė, V. Bakas. Nuotr. facebook.com
L. Kasčiūnas, R. Miliūtė, V. Bakas. Nuotr. facebook.com

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos metinės sesijos Liuksemburge metu priimta Lietuvos delegacijos paruošta rezoliucija apie energetinį saugumą ESBO šalių regione. 90 parlamentarų balsavo už, 1 – prieš, 9 susilaikė.

Apie tai skelbiama pranešime visuomenei W„ESBO PA metinė sesija: Lietuvos iniciatyva išreikštas nepritarimas „Nord Stream 2“ projektui“.

„Energetika jau seniai yra ne tik ekonominio augimo, bet ir nacionalinio saugumo klausimas. Šioje rezoliucijoje išreiškiamas susirūpinimas „Nord Stream 2“ ir „Turkstream“ projektais, kurie potencialiai gali būti išnaudojami darant politinį ir ekonominį spaudimą nuo pasiūlos priklausomoms šalims. Kitas svarbus akcentas – ESBO dalyvaujančios valstybės raginamos užtikrinti, kad branduolinės energetikos projektų įgyvendinimas griežtai atitiktų visus tarptautinius dokumentus, o jų pažeidimas nebūtų pateisinimas jokiais būdais“, - pasakė rezoliucijos iniciatorė, Seimo delegacijos vadovė Rūta Miliūtė.

Pasisakyta už sąžiningą konkurenciją energetikos rinkose, kuri įmanoma tik tada, kai visiems tiekėjams taikomi vienodi standartai ir aplinkosauginiai reikalavimai. Atkreiptas dėmesys, kad tarptautines konvencijas pažeidžiantys ir visuotinai priimtų reikalavimų nesilaikantys tiekėjai įgytų nesąžiningą pranašumą, jeigu nepaisant pažeidimų jiems būtų sukuriama laisva prieiga prie energetikos rinkų. Todėl tik aukščiausius visuomenės saugumo ir aplinkosaugos standartus atitinkančių tiekėjų dalyvavimas rinkose padeda užtikrinti sąžiningą konkurenciją ir saugumą.

Delegacijos nario, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako teigimu „rezoliucija siekiama įspėti ESBO šalis apie grėsmes, kurias kelia kai kurios energetiniais ištekliais prekiaujančios valstybinės energetikos monopolijos“.

„Kalbama apie tokias grėsmes kaip spaudimas nuo tiekimo priklausomoms šalims, kišimasis į energijos išteklius perkančių valstybių vidaus reikalus, neskaidrių korupcinių schemų kūrimas, per kurias veikiami  politikai“, - atskleidė V. Bakas.

Seimo delegacijos ESBO PA pirmininkės pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos pastangomis „Nord Stream“ projekto keliami iššūkiai, saugumo problemos ir toliau lieka darbotvarkėje, valstybės svarsto didesnės konkurencijos ir diversifikacijos galimybes.

ESBO Parlamentinė Asamblėja yra Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos parlamentinė dimensija, kurią sudaro 323 parlamentarai iš 57 šalių narių, geografiškai išsidėsčiusių nuo Vankuverio iki Vladivostoko.

Šaltinis: lrs.lt

Susiję
:

Grįžusi iš JAV žalioji valstietė kuria ateities scenarijus 

Kai kurie Seimo nariai skelbdami savo darbotvarkes rinkėjus laiko idiotais  

Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitečio pirmininkės R. Miliūtės esveikata NEDOMINA

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. stėrva
(2019-07-09 21:50:04)
(162.247.74.74) Parašė:

.. :D, durnių sąjungoje ypač madinga būti durniumi, nes būtinai busi išgirstas ..3. Kodel kvaili Ekspertai
(2019-07-09 21:46:17)
(5.20.89.63) Parašė:

Išmeta komentarus2. Nu jo...
(2019-07-09 13:41:57)
(188.69.196.0) Parašė:

Šunes loja, karavanas aina. Antra dujotiekio atšaka ir toliau tiesiama, nepriklausomai, nuo lojikų pastangų. Jaučiu, kad ypatingai nusipelnę choro lojikai, turės dujas pirkti jau ne iš rusų, o iš Europos kurio nors tarpininko. Prieš tai suskystinus "vokiškas" dujas. Arba nuo vokiško hub'o tiesti naują dujų vamzdyną. Savo sąskaita.1. Egidijus Baltusis
(2019-07-09 09:03:25)
(82.132.212.254) Parašė:

Nekenciu durnu bobu kurio mano, kad skiedzia protingai. Miliut, tu sakai pasamoneje teikdama, kad Rusijos dujos turi but neprileistos prie rinku, gluse, kartoju 1000 aji karta, rinkose dominuoja rusiskos dujos ne del savo kainos, o del to, kad kitu nera, dujos ne rusiskos jos globalios, nesvarbu, kad isgautos Rusijoje, noreciau kad sita durna vista tai pakartotu Gazpromo ir Novotec akcininkams is JAV ir Britanijos, sita durna boba tada turetu sleptis Marse....Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras