2020 m. birželio 4 d.

 

Žalieji valstiečiai didina apsukas, kovodami su Rusijos propaganda ir siekdami Lietuvos žmonių gerovės

47
Paskelbta: 2017-06-28 15:30 Autorius: ekspertai.eu
Žalijų valstiečių sunkioji artilerija kovojant su Rusijos propaganda: NSGK pirmininkas V. Bakas, Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonnson, Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.


Nors neseniai atlikta gyventojų apklausa ir mokslininkų tyrimas nustatė, kad titaniškos Lietuvos valdžios ir jos žiniasklaidos kasdienės pastangos propaguojant Rusijos karinę invaziją ir kitas hyperhibridoturbulencines grėsmes neduoda reikiamų rezultatų, žalieji valstiečiai nenuleidžia rankų.

Seime įvyko bendras net trijų komitetų posėdis. Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK), Kultūros bei Švietimo ir mokslo komitetų nariai aptarinėjo priešiškos propagandos nacionaliniam saugumui keliamas grėsmes, galimas kovos su propaganda priemones.

„Susitikime taip pat dalyvavo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, kitų ministerijų, vyriausybės bei akademinio pasaulio atstovai“, - visuomenei pranešė NSGK pirmininkas Vytautas Bakas.

Žaliasis valstietis informuoja, kad „posėdyje buvo akcentuojamos trys svarbiausios priešiškos propagandos įveikimo kryptys: visuomenės atsparumo informacinėms grėsmėms stiprinimas; objektyvaus turinio sklaida ir prieinamumas, pozityvaus naratyvo apie Lietuvą kūrimas bei sklaida Lietuvoje ir pasaulyje; valstybės institucijų strateginės komunikacijos gebėjimų stiprinimas ir veiklos koordinavimas“.

V. Bako teigimu, „informacinio saugumo, propagandos tema užima itin svarbią vietą ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos bei NATO darbotvarkėse“, todėl „šiai sričiai tiesiog privaloma skirti ypatingą dėmesį“.

„Priešiška propaganda yra didelė problema, kurią sprendžiame ne tik mes, bet ir Europos Sąjunga, NATO. Šiai sričiai privalome skirti ypatingą dėmesį, būtent todėl surengėme šį posėdį, kvietėme ekspertus. Turėjome puikią galimybę kartu pasvarstyti kokiomis priemonėmis galėtume gerokai padidinti visuomenės atsparumą propagandai“, - pasakė V. Bakas.

NSGK vadovas pažymėjo, kad norint apsisaugoti nuo propagandos reikia imtis kompleksinių priemonių: „Turime žiūrėti iš skirtingų perspektyvų ir visi kartu ieškoti sprendimų. Turime pasiekti, kad mūsų visuomenė gebėtų kritiškai vertinti informaciją, būti atspari melagingoms žinutėms dar jauname amžiuje“.

V. Bakas pabrėžė, kad propaganda siekiama skaldyti valstybę, o dažnu atveju taikiniais tampa bene jautriausios socialinės grupės.

„Informacinėmis atakomis, kai diskredituojami mūsų sąjungininkai, bandoma skaldyti šalį, priversti gyventojus nepasitikėti valdžia, tačiau tai toli gražu ne viskas. Propaganda dažnai yra nusitaikiusi į jautrias socialines grupes – bandoma paveikti skurstančius, siekiama didinti socialinę atskirtį, paveikti tautines mažumas“, - atskleidė Lietuvos saugumo politiką formuojantis Seimo narys.

V. Bakas priminė, kad „užsienio žiniasklaida Baltijos šalių kovą su propaganda ne sykį nurodė kaip pavyzdinę“ ir „tai įrodymas, kad einame teisingu keliu, tačiau visuomet pravartu imtis papildomų priemonių“.

„Judame teisinga kryptimi. Tiek žmonės, tiek žiniasklaida dažniausiai nepakimba ant priešiškai nusiteikusių valstybių kabliukų, ant melagingų žinučių. Visgi, turime būti pasiruošę imtis papildomų priemonių, turime dar labiau šviesti visuomenę, kad propagandos skleidėjams niekaip nepavyktų įgyvendinti savo tikslų“, – mintimis dalijosi V. Bakas.

Šaltinis: lrs.lt

Keli susiję:

Propaguojama Rusijos karinė grėsmė bei kitos Rusijos karinės grėsmės neduoda reikiamų rezultatų, atskleidė tyrimas

Karinės psichozės tikslas – kuo švariau išvalyti Lietuvą nuo jos piliečių   

Faktai patvirtina, kad Rusija aktyviai ruošiasi pulti NATO ir Europos Sąjungą   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
47. alius
(2017-06-29 15:28:42)
(78.62.46.166) Parašė:

Na man jau pradeda atrodyti,kad palyginus su šia kompanija,ankstesni valdantieji, buvo šventi avinėliai.46. xxxx
(2017-06-29 12:26:20)
(88.119.21.95) Parašė:

nauja pinigų plovimo schema - Rusijos grėsmė („rusai puola").45. LIETUVISKA DEMOKRATIJA
(2017-06-29 09:58:56)
(46.249.162.171) Parašė:

Zmones balsavo rinkimuose pries lanzbergo rusofobija.Gavo valstieciu pavidale 60 lanzdbergu44. gal nereikia?
(2017-06-29 09:31:48)
(86.100.102.76) Parašė:

Pasak Bako rusai skaldo lietuvių tautos vienybę,neva neigiamai veikia šalies skurstančius ,o pasak Briuselio Lietuvoje didžiausia ES-oje korupcija,socialinė atskirtis,daugiausia savižudybių ir kalti tik valdantieji. Tai gal sumažinkite pagaliau tą skurdą ir jokie priešai neįtakos daugiausia valdžių nustekentų tarkim,pensininkų? Valstiečiai indeksuoja pensijas taip,kad dar daugiau didėja praraja tarp pensijų ir vėl kalti rusai? Gal nereikia?43. >E
(2017-06-29 06:22:04)
(86.28.143.2) Parašė:

seimas ne miega ir ne miegojo o state ir stato tvora,minu lauka...tarp saves ir tautos.42. yel“l“ow submarine to 39.Arvydas Damijonaitis
(2017-06-29 01:28:50)
(78.63.212.238) Parašė:

tamsta pretenduoji į E-debiliuko statusą su tokiais rusofobinių srutų kaišiojimais į kiekvieną skylę ? :))41. E
(2017-06-29 00:08:55)
(8.37.225.98) Parašė:

Jeigu Seimas nemiegotų, tvora su ruSSija jau būtų pastatyta, o tada minų laukas ir prieštankiniai griovai. Manerheimo linija ruSSkiams atrodys kaip lengvas pasivaikščiojimas gamtoje.40. Dzukas > 39. Nusikaltimai žmoniškumui
(2017-06-29 00:08:33)
(93.100.87.209) Parašė:

Solzenycinas... likimas tragiskas, gyvenimas veidmainiskas, kaip pas visus stukacius. Perdeta gigantomanija.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras