2019 m. gruodžio 6 d.

 

Vytauto Didžiojo jėgerių batalionui sukako 25-eri

1
Paskelbta: 2016-12-02 22:22 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas gruodžio 2 d., oficialios dienos išvakarėse, paminėjo 25-ąsias įkūrimo metines. Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune vykusiame renginyje dalyvavo ir bataliono karius pasveikinimo laikinai  krašto apsaugos viceministro pareigas einantis Marijus Velička, Specialiųjų operacijų pajėgų štabo viršininkas, Lenkijos ir Jungtinių Amerikos valstijų specialiųjų operacijų pajėgų vienetų, kitų Lietuvos karinių vienetų vadai bei kariai, buvę bataliono vadai.

„Labai svarbu atrasti laiko ir galimybių susirinkti ne tik pratybų metu ar vykdant užduotis, bet ir tokių progų metu. Svarbu prisiminti istoriją, kurios metu augome ir iš kurios galime pasisemti stiprybės ir pavyzdžių. Šią dieną turėtų švęsti kiekvienas, kuris prisidėjo prie bataliono kūrimo ar tarnavo jame. Džiaugiamės, kad šiandien mūsų šeimą papildė JAV ir Lenkijos kariai“, – kalbėjo Specialiųjų operacijų pajėgų štabo viršininkas.

Renginio metu Jėgerių bataliono kūrimosi istoriją apžvelgė Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pociūnas, prie Nežinomo kario kapo jėgeriai padėjo gėlių ir tylos minute pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę. Jėgerių bataliono kariams iškilmingos rikiuotės metu buvo įteikti apdovanojimai, pagerbti buvę Jėgerių bataliono vadai.

Bataliono užuomazga – Mokomojo junginio Kauno kuopa, kuri buvo įkurta 1991 m. vasario mėnesį. Vėliau Mokomasis junginys buvo reorganizuotas į Greitąją reagavimo brigadą, o iš Kauno kuopos pavedama suformuoti batalioną. Oficiali bataliono įkūrimo data yra 1991 m. gruodžio 3 diena. 1992 m. sausio 2 d. Greitojo reagavimo brigada pavadinama Lauko kariuomenės brigada, Kauno batalionas – Kauno motodesantiniu batalionu. Tų pačių metų birželio 6 d. brigadai suteikiamas „Geležinio Vilko“ vardas. 1993 m. spalio 22 d. Kauno motodesantinio batalionui suteikiamas Vytauto Didžiojo III pėstininkų pulko vardas ir priimamas pulko šūkis: „Tau, Tėvynė mūsų jėgos ir gyvybė“.

Nespecifinėms krašto apsaugos gynybinėms užduotims vykdyti kritinių situacijų metu 1995 m. kovo 24 d. Kauno Vytauto Didžiojo motorizuotas pėstininkų batalionas atskiriamas nuo Motorizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir 1995 m. balandžio 1 d. reorganizuojamas į Vytauto Didžiojo atskirąjį jėgerių batalioną, tiesiogiai pavaldų Lietuvos kariuomenės vadui. Kariams parengti pradėta taikyti JAV specialiųjų pajėgų programa. Dalinio struktūra atitiko tolimosios žvalgybos bataliono struktūrą. Nuo 2004 m. sausio 1 d. Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas tampa Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų junginio dalimi, o 2008 m. balandžio 3 d. – Specialiųjų operacijų pajėgų dalimi.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. U-2
(2016-12-02 23:07:33)
(89.116.124.39) Parašė:

Buvau ten su tais, kurie buvo pirmi ir nebuvo mums tada didesnes laimes ir garbes uz galimybe tarnauti Lietuvai. Sendien man, kaip ir pries 25 metus, niekas nepasikeite, todel dejau as skersa ant dziaugsmo kury patyre Specialiųjų operacijų pajėgų štabo viršininkas, "kad šiandien mūsų šeimą papildė JAV ir Lenkijos kariai" ir ypac ant neytiketino pasiekimo, jog “Lietuva planuoja atsisakyti jai priklausančios pirminės teisės vykdyti baudžiamąją jurisdikciją amerikiečių kariams"Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras