2019 m. gegužės 22 d.

 

Vyriausybė patvirtino planą: iki 2030 metų Lietuva vėl turės tapti 3 milijonų šalimi, didės gyventojų gerbūvis

33
Paskelbta: 2018-12-05 14:08 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. lrv.lt
Nuotr. lrv.lt

Vyriausybė posėdyje patvirtino Demografijos, migracijos ir integracijos politikos strategijos įgyvendinimui skirtą veiksmų planą 2019-2021 metams, kuriuo siekiama ambicingo tikslo: iki 2021 metų sustabdyti gyventojų skaičiaus mažėjimą Lietuvoje, o iki 2030 metų - vėl tapti 3 milijonų gyventojų šalimi. Numatoma, kad šios esminės valstybės raidai strategijos įgyvendinimas taptų vienu iš prioritetų skirstant 2020 metų valstybės biudžeto asignavimus.

Apie tai skelbiama Vyriausybės pranešime visuoemenei „Geresnė demografinė situacija, suvaldyti migracijos srautai, ori senatvė – Vyriausybės patvirtinto veiksmų plano tikslas“.

„Plane po viešųjų konsultacijų su visuomenės, viešojo, nevyriausybinio, privataus sektoriaus atstovais, numatomos konkrečios priemonės, padėsiančios įveikti didžiausius Lietuvos demografinius iššūkius: mažą gimstamumą, trumpą vidutinę gyvenimo trukmę, didelę emigraciją bei menką grįžtamąją migraciją“, - pasakė premjeras Saulius Skvernelis.

Iš viso tarpinstituciniame veiklos plane numatyta beveik 100 konkrečių priemonių, nors dalies priemonių finansavimas paaiškės tik kitais metais patvirtinus 2020 metų valstybės biudžetą.

Pirmasis plano tikslas – kurti palankią šeimai aplinką Lietuvoje.

Stipri šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, todėl šeimos instituto stiprinimas – šios Vyriausybės prioritetas.

Gerinant sąlygas šeimoms, vykdomi Vyriausybės įsipareigojimai – nuo 30 iki 50 eurų bus didinama išmoka vaikui („vaiko pinigai“).

Taip pat siūloma dirbančiai mamai ar tėčiui jau pirmaisiais metais po vaiko gimimo palikti 50 proc. vaiko priežiūros išmokos, o gausioms šeimoms ir šeimoms, auginančioms neįgalų asmenį, išduoti šeimos (nuolaidų) kortelę, kuri suteiktų papildomas lengvatas ar nuolaidas aktualiausioms prekėms ir paslaugoms.

Kiekvienam gimusiam naujagimiui numatoma skirti 100 eurų vertės kūdikio kraitelį, o artimiausiu metu bus įvertinta galimybė teikti finansines lengvatas (GPM grąžinimo ar lengvatinio PVM tarifo) būtiniausioms kūdikio auginimui skirtoms prekėms, taip pat nemokamą maitinimą visiems pradinukams.

Antrasis šio plano tikslas – subalansuoti migracijos srautus, pastaraisiais metais lėmusius spartų gyventojų mažėjimą Lietuvoje.

Skatinant Lietuvos piliečius sugrįžti iš užsienio į Lietuvą, bus organizuojamos darbdavių mugės užsienyje, remiamos bendruomeninės iniciatyvos, pritaikomos viešosios paslaugos ir darbo rinkos priemonės grįžtančiųjų poreikiams, ir kita.

Taip pat bus žymiai sustiprintas išvykusių ir sugrįžusių tautiečių informavimas ir konsultavimas aktualiausiais grįžimo bei integracijos klausimais, įtraukiant Lietuvos ambasadas ir savivaldybes. Užtikrinant sėkmingą grįžusių ar atvykusių vaikų integraciją į švietimo sistemą, bus nustatoma pareiga kiekvienoje mokykloje, kurioje mokosi toks mokinys, parengti jam individualų mokymosi planą ir rengti individualias pamokas arba steigti išlyginamąsias klases, arba teikti antrojo (integracijos) mokytojo paslaugas.

Siekiant mažesnės emigracijos, siūloma stiprinti pilietiškumą ir gyventojų, ypač jaunimo, ryšį su šalimi, didinti psichologinės pagalbos prieinamumą, visose savivaldybėse įgyvendinti adaptuotas savižudybių prevencijos programas.

Trečiasis tikslas – suteikti daugiau galimybių vyresnio amžiaus žmonėms išlikti aktyviais visuomenės nariais. Šioje dalyje numatoma nuosekliai didinti socialinio draudimo pensijas (vidutiniškai po 25 eurus kasmet), taip pat visiems nedirbantiems pensinio amžiaus asmenims suteikti 80 proc. nuolaidą važiuoti vietiniu viešuoju transportu.

Skatinant vyresnių žmonių užimtumą, siūloma sukurti verslumo skatinimo fondą „Verslas 54+“, mažinti „Sodros“ įmokas pensinio amžiaus darbuotojams, dirbantiems regionuose, susiduriančiuose su darbo jėgos trūkumu, remti jų integraciją į darbo rinką. Rūpinantis senjorų sveikata, siūloma organizuoti papildomas greitosios medicinos pagalbos brigadas efektyvesniam reagavimui į insulto ir infarkto atvejus, mažinti išlaidas vaistams ir didinti odontologijos paslaugų apimtį.

Vyriausybės patvirtintą Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 metų strategijos įgyvendinimo 2019–2021 metų tarpinstitucinį veiklos planą galite rasti ČIA.

Šaltinis: lrv.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
33. FB
(2018-12-06 17:37:31)
(91.53.105.103) Parašė:

Inga Bilevičienė pasidalinonuoroda grupėje Vieningi tėvai už stiprią ir saugią šeimą Lietuvoje! 16 val. · Aš gal ne visai į temą, bet kažkodėl manau ,kad viskas ,kas vyksta šiuo metu yra kažkaip susiję. Ar nebus viskas specialiai sukurstyta, kad kol mitinguoja tevai ,mokytojai ir t.t.Kol pilieciu mintys uzimtos kaip apsaugoti vaikus, bandoma patyliukais prastumti ,,totalias nesamones,,. Kip kad pvz globali migracija ir kiti velniai .Nuorodoje kuria ikeliu straipsnis suomiu kalba, bet trumpai aprasysiu minti... Danija derasi su Lietuva del kalejimo statybu , i kuri veztu pabegelius nusikaltelius. Ptys danai ruosiasi ikurti toki kaip migrantu centra nedideleje saloje priklausancioje danijai, tai nebutu kalejimas, bet butu viskas grieztai,ir ten jie privaletu sugrizti kasdien, buti nakti ir t.t. zodziu kad ,,neisimaisytu i visuomene ikurdins saloje, o visus nusikaltelius isgabens i lietuva. Patvirtinta kad danai tikrai planuoja toki migrantu kalejima baltijos salyse , ir siuo metu derybos vyksta su lietuva.Negi norima savo debiliskais istatymais atimti vaikus, isdraskyti seimas ir sali paversti pabegeliu kalejimu , nes nu kosmaras, pasirase ta nelemta migracijos pakta, tai jei dar ir kalejima pastatys i kuri is kitu saliu nusikaltelius ves tai jau virsune.32. ar paskelbe
(2018-12-05 21:58:29)
(62.46.134.42) Parašė:

uzsienio ziniasklaidoje perskaiciau,kad Lietuva prisijunge prie SNO migracijos pakto... Kodel Lietuvoje toks svarbus ir rizikingas sprendimas neskelbiamas ? Ar gal as praleidau ?31. Dar Trigrašis
(2018-12-05 21:24:33)
(178.16.34.170) Parašė:

Čia daug teigiančių;atvažuos urkai,babajai ir bus 3 milijonai.Pasikartosiu,- Lietuva tik tarpinė stotelė.O jei iš babajų kas ir pasiliks,tai tikrai ne dėl darbo.30. Trigrašis
(2018-12-05 21:15:21)
(178.16.34.170) Parašė:

Net nesitiki,kad tai kalba protingi žmonės.Iš mūsų šalies net parsivežti imigrantai pabėgo,o jie sapalioja,apie tautiečių susigrąžinimą.Dabar dar pradėjo grobti vaikus,ir galvoja,kad jų kas gimdys daugiau.Žinau viena,kol darbo minimunas nebus nors 1500 eurų,tol Lietuvoje gyventojų pastoviai mažės.29. Utopistų vyriausybė ar “chod koniom”?
(2018-12-05 21:00:40)
(84.240.47.123) Parašė:

Ar čia vyriausybėjau skaičiuoja plūstančius emigrantus, po sutarties Marakeše pasirašymo.?28. Darijus
(2018-12-05 19:48:11)
(212.233.61.87) Parašė:

O koks puikus buvo planas sukurti komunizmą. O didinti čiabuvių skaičių geriausiai sekasi išjungus visieme elektros energiją.27. Nu jo...
(2018-12-05 19:19:16)
(188.69.194.4) Parašė:

Lietuva gerokai anksčiau, nei prognozuojama, taps 3-jų, o gal ir 4-ių ar net 5-ių milijonų šalimi. Tuoj, tik globalios migracijos paktą pasiršys, ir iš Afrikos Lietuvą užplūs natūraliai įdegusių lietuvių lavina.26. Ne nesugriz....nesposik...
(2018-12-05 18:54:01)
(78.58.225.231) Parašė:

Maistas brangs,elektra ,dujos ,malkos brangs.Miskai kertami pilnai,vaikai iš tėvu atiminėjami be jokių priežasčių ,bedarbyste,kas metai evakuojasi virš 157 tūkstančių jaunu . Smulkus verslas likviduotas qubilkos ir ne atstatytas.Didieji krautuvininkai prekiauja LR ,o mokesčiai ten kur registruoti,tas pats su mažiukais.Tauta pasirašė peticija 39000 parašu ,kad atsistatidintu , gudrute riakcija nuline.Visiskas nepasitikėjimas tais kurie valdo mūsų gyvenimus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras