2019 m. balandžio 24 d. 

Vyriausybė ir vėl buria šešėlinį ministrų kabinetą

2
Paskelbta: 2015-06-10 13:53 Autorius: ekspertai.eu

Prasidėjo registracija į jau septintus metus organizuojamą ir didelio populiarumo moksleivių tarpe sulaukusį projektą „Moksleiviai − į Vyriausybę“. Kaip ir kasmet – paskutinę vasaros savaitę, rugpjūčio 24−28 d., trisdešimt dalyvių atliks praktiką Vyriausybės kanceliarijoje arba vienoje iš ministerijų. Kiekvienoje įstaigoje stažuosis po du „šešėlinius ministrus“.

Projekte kviečiami dalyvauti visų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir užsienio šalyse esančių lietuvių bendrojo lavinimo mokyklų baigiamųjų (šiemet baigę 11-12 arba 3-4 gimnazijos klases) klasių moksleiviai. Atrenkant dalyvius vertinama jų motyvacija dalyvauti projekte, mokomųjų dalykų pasiekimai, visuomeninis aktyvumas. Siekiama, kad projekte dalyvautų jaunuoliai iš visos Lietuvos, taip pat užsienio lietuvių mokyklų.

„Džiaugiuosi, jog mūsų jaunimas nestokoja naujų idėjų, domisi valstybės valdymu ir karjeros perspektyvomis viešajame sektoriuje. Būtent jaunajai kartai ateityje teks prisiimti atsakomybę už savo šalies ateitį, tad sveikinu visus, kurie neabejingi tam, kaip mes visi gyvensime rytoj“, – sako projekto iniciatyvą palaikantis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Projektą „Moksleiviai − į Vyriausybę“ organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su partneriais. Projektu siekiama didinti valdžios institucijų atvirumą ir skaidrumą, piliečius labiau įtraukti į jos veiklą bei laužyti stereotipus apie valstybės tarnybą.

Visi norintys atlikti praktiką Vyriausybės kanceliarijoje ir ministerijose paskutinę vasaros savaitę turi užpildyti dalyvio anketą iki liepos 26 d. Daugiau informacijos apie projektą ir dalyvių atranką galima rasti projekto svetainėje ir facebook paskyroje. 

Šešėlinis ministrų kabinetas (šešėlinė vyriausybė) yra dviprasmiškas terminas. Viena vertus, tai daugiausia britams būdinga valdymo forma, kai opozicija pereina į vadinamąjį šešėlį. Tokias šešėlines vyriausybes turi Kanada, Naujoji Zelandija, Jungtinė Karalystė, Australija, Airija, Vokietija, Naujasis Pietų Velsas, Bahamų salos, Ontarijas, Prancūzija (cabinet fantôme), Izraelis, Italija, Japonija, Lietuva, Malaizija, Rumunija, Serbija, Saliamono salos, Pietų Afrikos Respublika, Tailandas, Ukraina, Škotija, Velsas.

Kita vertus, kriptokratijos šalininkai sako, kad pasaulį valdo šešėlis, tiksliau, nematomi valdovai, nerenkdami demokratiniu būdu. Paprastai minima Bilderbergų grupė (arba klubas), kuri yra reali ir turi milžinišką įtaką, taip pat masonai, iliuminatai ar net ateiviai iš kosmoso.

 
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. manau
(2015-06-12 16:21:40)
(89.116.95.151) Parašė:

Šėšėlinė vyriausybė vadovauja šėšėliniam verslui, todėl šėšėlinis verslas ir klesti,kad vis daugiau Lietuvos paskendo tamsumoje. Įlenda į tamsą ir postringauja apie skaidrumą...1. Darijus
(2015-06-11 00:30:46)
(85.10.118.183) Parašė:

Šešėliai dingsta vidurdienį.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
Apklausa
Vykdoma nuo: 2019-04-18 Vykdoma iki: 2019-04-25 Kuris kandidatas yra mažiausia blogybė valstybei, jei būtų išrinktas LR Prezidentu?
Vytenis Povilas Andriukaitis
Arvydas Juozaitis
Valentinas Mazuronis
Gitanas Nausėda
Mindaugas Puidokas
Naglis Puteikis
Saulius Skvernelis
Ingrida Šimonytė
Valdemaras Tomaševskis
Kitos apklausos