2024 m. gegužės 2 d.

 

Vyks tarptautinių oro gynybos pratybų „Tobruq Legacy 20“ svečių ir žiniasklaidos diena

1
Paskelbta: 2020-09-23 17:16 Autorius: ekspertai.eu

Rugsėjo 25 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje (Šiauliai, Lakūnų g. 3) planuojama Lietuvoje vykstančių tarptautinės antžeminės oro gynybos pratybų „Tobruq Legacy 20“ („Tobruko palikimas 2020“) svečių ir žiniasklaidos diena.

Lietuvoje vykstančiose antžeminės oro gynybos pratybose „Tobruko Palikimas 2020“ sutelkta apie 900 karių iš Čekijos, Estijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Slovakijos ir Vengrijos.

„Akcentuočiau du svarbius pratybų momentus. Pirma, mes žiūrime į COVID-19 situaciją ne kaip į iššūkį, bet kaip į impulsą, kuris suteikia naujas galimybes. Tai įrodo, kad NATO sąjungininkai gali dirbti ir kovoti įvairiomis, net ir biologinės grėsmės, sąlygomis. Antra, visi žinome, kad į šias pratybas atvyko oro gynybininkai iš 10 šalių su skirtinga įranga ir skirtingomis procedūromis. Dirbdami su tuo, ką turim, sukūrėme bendrą tinklą ir mokomės kovoti petis petyn realiomis sąlygomis. Pagrindinis pratybų objektas – technikos ir procedūrų sąveikumas“, – apie pratybų svarbą kalbėjo Lietuvos karinių oro pajėgų vadas plk. Dainius Guzas.

Tarptautinėse pratybose sąjungininkai treniruojasi didinti tarptautinių antžeminės oro gynybos pajėgumų integralumą, tobulinti oro gynybos valdymo bei taktines NATO antžeminės oro gynybos vienetų procedūras ir tobulinti oro erdvės valdymą ir kontrolę. Pratybomis siekiama kelti tarptautinių antžeminės oro gynybos pajėgumų sąveikumo lygį, taip gerinant pasirengimą galimam kolektyvinės gynybos scenarijui.

„Tokio masto pratybos Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Kiekvieną dieną treniruojamės pagal bendras NATO mūšio valdymo procedūras nuo taikinio aptikimo iki jo sunaikinimo, jei tai būtina, o procese dalyvauja visų lygių valdymo vadovavimo elementai nuo Oro operacijų centro iki ugnies vieneto kovos pozicijoje“, – apie pratybas kalbėjo jų vadovas, Karinių oro pajėgų štabo karininkas plk. ltn. Vitalijus Sadrejevas.

Dviejų savaičių pratybose naudojamos trumpojo, vidutinio bei ilgojo nuotolio oro gynybos sistemos, tokios kaip „Avenger“, „Grom“, „Mistral“, „RBS70“, „Poprad“ „Stinger“, „SAMP/T“ bei „Patriot“. Šias oro gynybos sistemas ir kitą pratybose naudojamą karinę techniką bei radarus galės pamatyti atvykę į svečių ir žiniasklaidos dieną.

Planuojama, kad į svečių ir žiniasklaidos dieną atvyks Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės, NATO ir dalyvaujančių pratybose valstybių atstovai, Lietuvoje reziduojantys užsienio gynybos atašė ir kitų institucijų atstovai. Taip pat renginyje dalyvauti planuoja ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Pirmosios tarptautinės oro gynybos pratybos „Tobruko palikimas“ pratybos buvo surengtos Čekijos Respublikos ir Slovakijos oro gynybininkų 2015 m.

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgų kariai 2015 m. treniravosi vykdyti NATO Oro gynybos operacijas būrio dydžio vienetu (Čekijoje), 2016 m. – baterijos dydžio vienetu (Slovakijoje), o 2017 m. Karinių oro pajėgų kariai treniravosi veikti kartu su sąjungininkais ir vadovauti tarptautiniam antžeminės Oro gynybos bataliono lygmens vienetui.

Lietuvoje vykusiose antžeminės oro gynybos vienetų pratybose „Tobruko palikimas 2017“ treniravosi apie 500 karių ir buvo naudojama apie 30 oro gynybos sistemų iš Lietuvos ir keturių NATO šalių – Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Latvijos ir Lenkijos. Tuo pačiu metu Lietuvoje, Čekijoje ir Rumunijoje vyksiančioms pratyboms vadovavo Rumunijoje įsteigta Jungtinių pajėgų oro komponento vadavietė. Tuomet JAV pirmą kartą Lietuvoje pratybų metu dislokavo ilgojo nuotolio oro gynybos sistemą „Patriot“ – vieną moderniausių sistemų pasaulyje skirtą kovoti su raketomis ir naujausios kartos lėktuvais.
 
Svečių ir žiniasklaidos dienos programa

10.40–11.00 val. svečių atvykimas Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę (Šiauliai, Lakūnų g. 3);

11.00–11.05 val. išvykimas iš Aviacijos bazės į renginio vietą;

11.05–11.30 val. pratybų pristatymas;

11.30–12.00 val. pratybose dalyvaujančių šalių ginkluotės ekspozicija;

12.00–12.20 val. antžeminių oro operacijų centro lankymas;

12.20–12.50 val. susitikimas su žiniasklaidos atstovais. Interviu galimybė;

12.50 val. svečių išvykimas.

Lietuvos kariuomenės informacija.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Darijus
(2020-09-23 19:45:20)
(185.6.233.159) Parašė:

O kada banketas?



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras