2020 m. vasario 25 d.

 

V. Tomaševskis siekia inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl prezidento G. Nausėdos veiklos

34
Paskelbta: 2020-01-24 10:51 Autorius: ekspertai.eu
Prezidentas G. Nausęėda didelis tankų bei kitos karinės technikos megėjas. Nuotr. prezidentas.lt


Valdančiojoje koalicijoje Seime esančios Lenkų rinkimų akcijos lyderis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis teigia, kad jis inicijuos parlamentinį tyrimą, kur būtų aiškinamos aplinkybės dėl prezidentui Gitanui Nausėdai pateiktų duomenų apie įdarbinimus susisiekimo sektoriuje.

Akivaizdu, kad prezidentas Gitanas Nausėda, nurodęs STT surinkti informaciją apie tai, kiek žmonių, susijusių su politine partija Lenkų rinkimų akcija (LRA), buvo priiimta į darbą Susisiekimo ministerijai pavaldžiose įmonėse, sulaužė Konstitucijos 22 straipsnį. Šis straipsnis sako: „Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas.

„Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami“, - informuoja „Laisvas laikraštis“.

Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą. Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą“.

Akivaizdu, kad jokio teismo sprendimo rinkti informacija apie privatų paštininkų gyvenimą - kokios tetos ar puseserės priklauso LRA, Nausėda neturėjo, ir  kad toks Nausėdos pavedimas buvo neteisėtas – tik klausimas, ar Seimas nuspręs, kad reikia apkaltos prezidentui už priesaikos sulaužymą.

STT plušo, kol Nausėdai parengė dokumentą, pavadinimu „Nuo 2019.08.20 Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje ir jai tiesiogiai pavaldžiose įstaigose įdarbintų asmenų sąsajos su LLRA–KŠS nariais“.

Šiame dokumente nurodyta, kad nuo ministro Narkevičiaus darbo pradžios 12 asmenų, turintys ryšių su minėta partija buvo įdarbinti ministerijai pavaldžiose įstaigose, trys partijos nariai patys dirba ministerijoje, joje taip pat yra ir su LLRA-KŠS susijusi politinio pasitikėjimo darbuotoja.

STT nurodė, kad ministerijoje dirbanti ministro patarėja Joana Sokolnik LLRA nepriklauso, bet turi ryšių su partijai priklausančia pusseserės dukra. Dokumente fiksuojama, kad nuo ministro darbo pradžios „Lietuvos pašte“ dirbti pradėjo 6 asmenys, susiję su LLRA–KŠS priklausančiais asmenimis. Tačiau ryšiai neatrodo itin artimi. Pavyzdžiui, laiškininko dirbančio Vilniuje sutuoktinės pusbrolis yra partijos narys, arba skirstytojos dirbančios Vilniaus rajone sutuoktinio motina yra partijos narė. Tačiau ir 6 asmenų skaičius nėra iki galo tikslus – viena darbuotoja iš pareigų buvo atleista dar spalio pabaigoje, o pateiktoje lentelėje įrašytos ir dvi „Lietuvos pašto“ darbuotojos, kurios dirbti pradėjo dar prieš J. Narkevičiaus darbo pradžią.

„Lietuvos geležinkeliuose“ nuo ministro darbo pradžios buvo įdarbinta viena su LLRA–KŠS susijusi turto analitikė. Jos ryšys su partija – per sutuoktinio tetą.

Viešoji įmonė „Lietuvos oro uostai“ įdarbino vieną asmenį, kuris yra susijęs su net septyniais partijos nariais. Ryšiai tokie: antros eilės pusbrolis, anūkas, sutuoktinės pusseserės sūnus, pusseserės sūnus. Šis asmuo yra aerodromo vairuotojas.

Akcinė bendrovė „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ nuo ministro darbo pradžios įdarbino 3 asmenis, kurie susiję su LLRA–KŠS. Ryšiai tokie: partijos narės anūkas, antros eilės senelė, antros eilės teta. Šių darbuotojų atlyginimai svyruoja nuo 700 iki 800 eurų, jie atlieka techninį darbą.

Ši STT pažyma - yra nusikalstama, nes ji prieštarauja jau minėtam Konstitucijos  22 straipsniui : "Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą".

Viešoji įstaiga „Oro navigacija“ nuo J. Narkevičiaus darbo pradžios ministro poste, dirbti pradėjo vienas asmuo, kuris yra susijęs su 4 skirtingais partijai priklausančiais asmenimis. Ryšiai tokie: antros eilės pusbrolis, teta, antros eilės teta, antros eilės senelis. Tačiau viskas tampa daug aiškiau, kai sužinoma, kad tai yra studentas, kuriam yra privaloma atidirbti nustatytą kiekį valandų, treniruočių metų imituojant piloto darbą.

Pasak Tomaševskio, parlamentinis tyrimas gali būti pradėtas išanalizavus už duomenų apsaugą atsakingų institucijų atsakymus Seimo Teisės ir teisėtvarkos pirmininkei „valstietei“ Agnei Širinskienei.

„Mes daugiau naujo sužinosime, kadangi ponia Širinskienė oficialiai kreipėsi į atitinkamas institucijas. Tų kreipimųsi galbūt bus daugiau, o gal bus sukurta ir parlamentinė komisija, kuri išsiaiškins tą situaciją, kadangi čia yra labai rimti Konstitucijos ir teisės aktų pažeidimai“, – BNS ketvirtadienį sakė V. Tomaševskis.

Diskusijos dėl įdarbinimų susisiekimo sektoriuje kilo prezidentui prieš kelias savaites pareiškus, kad ministras Jaroslavas Narkevičius „įdarbino jau turbūt mažiausiai 20 savo partijos bičiulių arba žmonių, susijusių su partijos nariais ministerijoje dispozicijoje esančiose įmonėse“.

Vėliau žiniasklaida paviešino 2019-ųjų rugpjūčio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) raštą, kur nurodyta, kad ministru pradėjus dirbti J. Narkevičiui sektoriuje buvo įdarbinta 12 su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga susijusių asmenų, tačiau sąsajos – daugiausiai per antros eilės giminystę.

V. Tomaševskis pareiškė, kad šie duomenys buvo renkami neteisėtai.

„Skandalas yra ta prasme, kad pagal tautybę buvo atrinkta žmonių dalis, o paskui buvo žiūrima, ar galima rasti kažkokias sąsajas su partija“, - pasakė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis.

„Paaiškėjo, kad visi tie įvardinti žmonės yra tautinių mažumų atstovai, bet partijoje nėra tik vienos tautybės, joje yra įvairių tautybių žmonių, net ir atsakinguose postuose“, - pridūrė jis.

„Informacijos buvo ieškoma tautine prasme, o tai yra draudžiama, tą draudžia mūsų Konstitucija ir Europos Sąjungos (ES) duomenų apsaugos reglamentas“, - kalbėjo V. Tomaševskis.

„Kada poniai Širinskienei bus pateikti atsakymai, bus aišku, kas davė nurodymus ar raštu, ar telefoninė teisė buvo panaudota. Tada mes sužinosime, kas pažeidė įstatymus“, - tvirtino politikas.

Kaip skelbė nepriklausomi portalai delfi.lt ir lrytas.lt, STT analizėje buvo nurodyti tokie įdarbintųjų ryšiai su partijai priklausančiais asmenimis: antros eilės pusbrolis, anūkas, sutuoktinės pusseserės sūnus, pusseserės sūnus, partijos narės anūkas, antros eilės senelė, antros eilės teta.

Prezidentūra teigė, kad rėmėsi ne tik STT pateikta informacija, bet ir kitų šaltinių, taip pat privačių asmenų pateiktais duomenimis.

Susidaro nuomonė, kad prezidentas iki šiol nesupranta, kad prezidentas iki šiol nesupranta, kad ir jam galioja Konstitucija, ir kad jis, prisiekęs jos laikytis ir ginti, ją sulaužė.

Ekspertai.eu primena, kad šalie vadovas išsiskyrė tuo, kad per labai trumpą prezidentavimo laiką, rekordiškai greitai jau kelis kartus buvo užsilipęs ant tanko, ne kartą perspėjo Lietuvos ir pasualio žmones apie Rusijos grėsmes bei žadėjo nuosekliai didinti finansavimą gynybai nuo vis labiau agresyvėjančios Rytų kaimynės. Prieš kelias dienas G. Nausėda pagarsėjo visame pasaulyje, kai ryžtingai atsisakė vykti į Izraelyje vykusius Holokaustų aukų pagerbimo renginius, kur buvo susirinkę daugelio pasaulio šalių lyderiai, Karališkųjų šeimų atstovai ir t.t.Susiję:

Visa V. Putino kalba, kurios išklausymo pavyko išvengti Lietuvos prezidentui G. Nausėdai

V. Pranckietis sutiko vykti į pavojingą kelionę: asmeniškai prisiėmė visą nesusitikimo su V. Putinu riziką

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
34. aurimas drizius
(2020-01-26 13:36:09)
(78.56.242.83) Parašė:

tiems tikriesiems lietuviais patriotams. visada galvojau, kad jūms trūksta vieno šulo, ir kuo toliau, ta nuomonė stiprėja. Lenkai, nors ir nemoka lietuviškai, didesnis lietuviai už patriotus, nes nori išviešinti KGBistus. O tada patriotai ir užgiedoja - negalima mūsų viešinti, lenkai blogi. gaila, kad didžioji tautos dalis vis dar garbina tą seną recidivistą landsbergį33. Lietuvis
(2020-01-26 02:51:29)
(92.2.53.235) Parašė:

Sedi lenku tusti kibirai lietuvos seime ir dar siaystis megina. Karbauskio siuksles! Nauseda gerai daro,kad stato isverstskurius i kampa.32. Tomas
(2020-01-26 02:45:17)
(92.2.53.235) Parašė:

Lauk lenku snipa is seimo. Kalbet nemoka lietuviskai,bet loja super31. kur ziuri saugumas... ?
(2020-01-25 22:06:55)
(82.132.214.45) Parašė:

29. Senukas (2020-01-25 17:49:23) (78.60.7.109) Parašė: rasine neapykanta... ar dabar tai toleruojama?30. reikia pastatyt
(2020-01-25 21:15:44)
(77.111.247.93) Parašė:

sita oziu gaujos ir globalistu statytini i vieta-tiksliau pasakius LAUK !!! PAGARBA TAMASESKIUI29. Senukas
(2020-01-25 17:49:23)
(78.60.7.109) Parašė:

jeigu žiūrėti nuo Adomo ir Ievos laikų,tai visi lenkai yra vienos šeimos nariai.Reikia Narkevičių apkalti kartu su Tomaševskiu ir visais lenkais.Nausėda teisus.28. K
(2020-01-25 13:48:45)
(5.20.244.73) Parašė:

Naujasis šalies vadovas pasižymėjo tuo, kad jis ir jo patarėjai, galimai, visiškai neskaitė LR Konstitucijos ir Įstatymų. Juk piliečiai balsavo ne už jį, o prieš klaną.27. Pagarba
(2020-01-25 10:02:36)
(92.243.166.42) Parašė:

V.Tomaševskiui. Šitas žmogus yra teisingas katalikas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi