2020 m. balandžio 3 d.

 

V. Pugačiauskas: „Skaičiai įspūdingi – vien Ukrainos pajamos iš lengvesnio eksporto gali padidėti milijardu eurų per metus“

48
Paskelbta: 2014-06-28 13:04 Autorius: ekspertai.eu

LRT užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas birželio 27 d. laidoje „Panorama“ pakomentavo (kalba netaisyta) Europos Sąjungos pasirašytą asociacijos sutartį su Ukraina, Moldova ir Gruzija.

LRT užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas


– Europos Sąjunga (ES) nėra pasirašiusi tokio mąsto, tokio gylio susitarimų, tam 1200 puslapių yra begalybė techninių detalių, bet svarbiausi dalykai du.

Pirmas dalykas, panaikinami beveik visi muitai įvežant Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos prekes į ES, išskyrus Ukrainos vištieną ir Moldovos česnakus.

Ir antras dalykas – Ukraina, Moldova, Gruzija įsipareigoja ilgainiui perimti ES standartus, bet ES savo žingsnius žengia pirmiau. Pinigų skirs nelabai daug, tiesiog techninei pagalbai prisitaikyti.

Bet skaičiai įspūdingi – vien Ukrainos pajamos iš lengvesnio eksporto gali padidėti milijardu eurų per metus (Ukrainoje 45,5 milijono gyventojų - red. pastaba), muitai gali sumažėti pusę milijardo, prie augimo gali prisidėti vienas procentas.

Pati didžioji nauda, tas pusės milijardo gyventojų rinkos atsivėrimas, ateis labai negreitai, o skaudžių reformų imtis reikia dabar, kad pramonė būtų pritaikyta.

Ir toks jautriausias dalykas, kad būtent labiausiais teks perorientuoti pramonę kuri būtent rytiniuose regionuose, t.y. tą pramonę kuri yra labiausiai susijusi su Rusijos rinka ir ir ketvirtadalis eksporto apskritai vis dar eina į Rusiją.

Janukovičius atsisakydamas, prisiminkime, gąsdino, kad Rusija gali nubausti (Ukrainą - red. pastaba) penkiais šimtais milijardų dolerių. Vien standartų perėmimas Ukrainai kainuos šimtą milijardų dolerių, nežinau.

– Kas laukia toliau?

– Tai tik parašas. Matom, kad ir Lietuvoje – jau dešimt metų esam ES nariais ir vis dar galvojam ar tikrai tai ką pasirašėm turim vykdyt, gal reikia keisti.

Du dalykai svarbu – ratifikavimas, per kiek laiko bus sutartis ratifikuota. Lietuva daug nuveikė, kad sutartis įsigaliotų nelaukiant visų ES narių ratifikavimo, pakaks Ukrainos ir ES parlamento ratifikavimo didžiajai daliai nuostatų įsigalioti (bet ir ratifikavimas gali būt didysis žaidimas).

Ir antras dalykas – vykdymas. Ukraina du kartus pasirašė sutartį su tarptautiniu valiutos fondu įsipareigojo reformuotis ir nevykdė.

Todėl dabar kausimas ar pavyks vykdyti įsipareigojimus. Juo labiau, paskatų iš ES pusės nėra labai daug, kol nematom narystės perspektyvos priešaky, ES nepasirengusi nusileisti nė milimetru, vyriausybės (Ukrainos, Moldovos, Gruzijos - red. pastaba) nebūtinai norės elgtis taip kaip, tarkim, Baltijos šalys ir reformuotis.

•••••••

Visą Vykinto Pugačiausko komentarą žiūrėkite čia:

Be komentarų. Tik akreipiame dėmesį, kad šis komentaras, šie minties srautai ne kokio nors gatvėje sutikto atsitiktinio žmogaus, o centrinio šalies televizijos kanalo LRT užsienio naujienų redaktoriaus.


 
Komentarai

 
48. klaipeda
(2014-07-08 02:17:46)
(85.232.145.81) Parašė:

kas milijardas Ukrainai? Uzdibs viena papildomai, praras simtus? Vemt vercia kai politzurnalistai desto ekonomines prognozes.47. stai ka gaus Ukrajina
(2014-07-02 00:35:56)
(82.5.22.93) Parašė:

Большая еврейская разводка. Paguglinkit!46. aha
(2014-07-01 23:48:02)
(78.56.234.180) Parašė:

su kalba negerai, net sunku suprasti.... Ekspertai.eu taikliai pastebėjo... matyt, ankstyva demencija?45. betai
(2014-06-29 23:45:10)
(82.5.22.93) Parašė:

Лет пять назад на израильском сайте статью прочитал, которая меня очень впечатлила и сейчас вспомнилась. Там речь шла о том, как узники концлагерей встречались с местными школьниками и рассказывали о Холокосте. Ну, как у нас ветераны встречаются. В общем рассказали, потом учитель школьников поднимает и спрашивает, какие они выводы сделали. Те грамотно так отвечают, что, мол, надо уважать людей, которые такие испытания пережили, ценить мир на земле и все такое. Седенькая старушка, пережившая то ли Освенцим то ли Майданек, вежливо кивала головой, а потом с горечью улыбнулась и сказала, что это все правильно конечно, но главный вывод должен быть совсем другой. «Запомните навсегда, — сказала она, — что если кто-нибудь где-нибудь обещает вас убить — поверьте им. Не рассуждайте, как мы тогда, перед Холокостом, что это у них политика такая, а сами они хорошие и милые люди, что они это просто так говорят. Когда они перейдут от слов к делу, станет поздно. Верьте тем, кто обещает вас убить. И, если у вас есть силы, берите в руки оружие и убейте их первыми, чтобы защитить себя и свои семьи. Если нет — хватайте детей, все, что можете взять, и бегите оттуда». Ну вы поняли.44. Raigerdas 43-iam numeriniam
(2014-06-29 23:33:36)
(93.203.10.88) Parašė:

Pasirodo, kad ne tik koncervatorių partijoje yra problema su paranoikais, bet ir tarp Rusijos agentėlių pilna paranoikų. Štai vienas iš jų jau pradeda gąsdinti žmones: "Čia siaučia du puspročiai: raigerdas ir beta". Atsakyti reikės už savo žodžius, mažiuk. Nuo savęs niekur nepabėgsi. Čia tau tiesos lašelis apie Rusijos nusikaltimus Čečenijoje: "Анна Политковская о преступлении Путина". Na, tai liūdna jums ten be tėvynės Maskvoje. Esant ikinkyti kenkti savo tėvynei? Na, ir niekšiškas darbas. Pagal nuopelnus gavote.43. pastaba
(2014-06-29 22:36:10)
(86.100.220.236) Parašė:

Čia siaučia du puspročiai: raigerdas ir beta.42. nujo
(2014-06-29 21:26:44)
(77.90.124.239) Parašė:

du personazai man patinka ,tai RAIPIRDAS IR UZPAKALIO 5.kazka bendro turi tos dvi personos...41. stasys
(2014-06-29 19:42:48)
(78.63.181.51) Parašė:

Beta :)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras