2020 m. gegužės 29 d.

 

Vokietijos prezidentui Latvija yra vilties simbolis

Paskelbta: 2013-07-09 06:29 Autorius: ekspertai.eu
Vokietijos prezidentas J. Gauckas
Vokietijos prezidentas J. Gauckas

Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas, liepos 7 d. atvykęs valstybinio vizito į Latviją, praneša naujienų agentūra DPA, pavadino „vilties simboliu" 2014 m. sausio 1 d. planuojamą Latvijos prisijungimą prie euro zonos.

„Esame įsitikinę, kad Rytų Europa gali ir turi siųsti impulsus, kurie suteiks viltį", - sakė jis. Tuo pačiu metu tarp Vakarų ES šalių gyventojų auga skepticizmas dėl vieningos Europos projekto, pridūrė jis.

Po susitikimo su Latvijos prezidentu Andriu Bėrziniu Vokietijos Federacinės Respublikos prezidentas gyrė Rygą už priimtas taupymo priemones, reikalingas Baltijos šalims įtraukti į euro zoną. „Aš negaliu įsivaizduoti, kad Vokietijos pareigūnai būtų išgyvenę ribojimus, kuriuos ištveria čia", - sakė J. Gauckas.

Prieš vizitą į Latviją jis lankėsi Suomijoje, kur Europos Sąjungą paragino vykdyti reformas. Jo nuomone, piliečiai turėtų aktyviau dalyvauti politiniame procese. J. Gauckas sakė: „Mes esame solidarūs su šalimis, išgyvenančiomis sunkius laikus." Tačiau tik pačios valstybės gali išspręsti jų aktualias problemas. Po vizito į Latviją Vokietijos prezidentas lankysis Estijoje ir Lietuvoje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras