2020 m. gegužės 25 d.

 

V. Landsbergis tikisi, kad 2019 m. valdantieji nesiims kruvinų smurtinių veiksmų prieš opoziciją, tačiau garantijos nėra

76
Paskelbta: 2019-01-03 09:11 Autorius: ekspertai.eu

Atsinaujinusios Žmonių partijos patriarchas, profesorius Vytautas Landsbergis atskleidė, ko tikisi ir ko baiminasi prasidėjusiais 2019 metais.

„Aš tikiuosi, kad per tuos metus gal atsiras daugiau proto, o gal daugiau aršumo ir daugiau kraujo“, - interviu nepriklausomam Žmonių partijos portalui delfi.lt įvardyjo V. Landsbergis.

Apie tai sklebiama publikacijoje „Vytauto Landsbergio palinkėjimas Lietuvos valdžiai: mažiau kraujo, daugiau proto“.

Profesorius viliasi, „kad nebus visai blogai, kad pavyks išvengti visiškų griūčių, smurtinių veiksmų kad ir prieš tą pačią opoziciją ar dar prieš ką nors“.

V. Landsbergis nagailėjo aštrių žodžių valdantiems žaliesiems valstiečiams, teigdamas, ka jie linkę „partnerį geriau sunaikinti“.

„Manau, kad karingas neraštingumas pasireiškia pirmiausia per karingumą. O kaip nors elegantiškai sunaikinti jie nemoka ir sunkiai mokosi. Pats sumanymas, pats tikslas yra negeras, nedoras ir valstybės atžvilgiu. Pirmiau sunaikinsime priešą, o po to žiūrėsime. Tačiau tas „priešas“ turi ir protinio pajėgumo, su juo galima dirbti kartu. Bet ne, reikia būtinai sunaikinti, nes mes patys viską žinome. Perspektyvos nelabai šviesios“, - nurodė profesorius.

Patriarchas taip pat visiškai sukritikavo paskutiniojo Europos diktatoriaus, Baltarusiją prezidento Aleksandro Lukašenkos vykdomą politiką. Pasak profesoriaus, liko tik techininiai klausimai ir Baltarusija bus įjungta į Rusiją, o Baltijos šalys bus kitas Vladimiro Putino taikinys.

„Baltarusija buvo matoma kaip eilinė auka Putino karų epochoje. Dabar yra Putino karų epocha. Vis naujas karas randant naują priešą, objektą arba teritoriją, kurią reikia pasiimti ir pasijusti dar didesniais.Dabar gali būti pučiama, kad jau paėmėme ir Minską. Juk iš to paties mąstymo viskas eina. Mes taip pat galvojome – ar nebus Baltijos šalys kitas taikinys, kita auka, nes tai karo mašinai reikia aukų“, - nurodė V. Landsbergis.

Pasak jo, Vakarai išsaugoti Baltarusijos suvereniteto neturi jokių galimybių.

Kalbėdamas apie Ukrainą, V. Landsbergis informavo, kad „jei dideliame name bus nutarta, kad reikia remti Juliją, rems Juliją“.

„Ten tokia mišrainė, kad sunku ir spėlioti“, - Ukrainos situacijos analizę pateikė profesorius.

Dėl įvykusio Rusijos – Ukrainos konflikto Kerčės sąsaiuryje, V. Landsbergis nepagailėjo ir kritikos.

„Senovėje už tai kardavo ant stiebų, o dabar Kijevo valdžia neapkaltino Rusijos piratavimu“, - mėnesį laiko trukusį karinės padėties Ukrainoje įvedimą sukritikavo profesorius.

Tačiau ukrainiečiams Žmonių partijos patriarchas nepagailėjo ir gerų žodžių.

„Vis dėlto ta tauta atsirado. Yra ukrainiečių tauta, kariuomenė, ukrainiečiai kažką gali“, - pagyrė profesorius.

V. Landsbergis į miltus sumalė ir JAV poziciją dėl Sirijos.

„Sirija atiduota. Ir atiduota staigiai Putino ir Bašaro al-Asado valiai, kad šie pribaigtų tuos, kurie dar priešinasi“, - pasakė patriarchas.

V. Landsbergis perspėjo, kad dabar Europos laukia dar viena pabėgėlių krizė.

„O ką daro tie, kuriems Sirija atiduota? Dar milijoną žmonių išvaro į Europą? Manau, kad sąjungininkas Rytuose (Rusija – ekspertai.eu red. pastaba) nieko prieš, kad Europoje būtų dar viena pabėgėlių griūtis“, - pasakė profesorius.

Susiję:

Lietuvos kaimynės Baltarusijos dienos praktiškai suskaičiuotos – gresia anšliusas, inkorporacija, aneksija   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
76. LT
(2019-01-12 19:43:37)
(188.69.193.7) Parašė:

Amžiną šlovę milijonas tautiečių nešioja (realiai) po pasaulį, seneliai pensininkai šlovei aukoja paskutinius centus, vaikų šlovingas klyksmas skamba Naujojoj Zelandijoj, kasdien mokytojai moko amžinos šlovės mūsų augančių ateitį.75. Amžina šlovė
(2019-01-12 19:22:06)
(84.15.186.226) Parašė:

Lietuvių tautai ir dainuojančios revoliucijos vadui Vytautui Landsbergiui!74. Zilagalvis senelis
(2019-01-11 13:55:02)
(92.243.166.42) Parašė:

Teismus pas mus yra pilnai apėmęs polikarpinis grybelis, o prokurorai ir visa teisėsauga vis šoka pagal Daukanto aikštės dūdelę. Teisingumas Lietuvoje vykdomas Grybauskaitės kabinete arba Mockaus MG Baltic ofise. Ar ne todėl tokie aferistai ir vagys, kaip Kubilius, Degutienė, Matuzas, Kreivys, Razma, Adomėnas, Majauskas, Šimonytė, Glaveckas, Getvilas, Steponavičius ar Masiulis vis dar vaikšto atsipūtę73. to 72.
(2019-01-11 13:53:58)
(84.15.185.211) Parašė:

Tai kad Snoro buvęs savininkas jau spėjo prisidirbti ir Rusijoje.72. Žmogus be liemenės
(2019-01-10 22:21:56)
(92.243.166.42) Parašė:

Teisti reikėtų Snoro banko bankroto iniciatorius. A.Kubiliaus, I.Šimonytės ir V.Vasiliausko padaryta Lietuvai ir jos gyventojams žala yra milžiniška. Tačiau jų niekas neketina teisti, jiems nereikia slapstytis. Nes „žmonių“ partija -„neliečiamoji“. Na, o sąžinė ir moralė – ne šio pasaulio dimensijos, kaip sakė prezidentės D.Grybauskaitės klapčiukas V.Vasiliauskas iš Lietuvos banko. Tokia ta mūsų teisėsauga ir teisėtvarka. Tikiuosi, kad daug paaiškės ir pasikeis po patriarcho mirties. O dabar turime savąją Dinastiją. Ir I.Šimonytę stumia į prezidentus apsaugoti Dinastiją, save pačią ir kitus „žmonių partijos“ aferistus.71. Vytukas
(2019-01-08 22:11:43)
(92.243.166.42) Parašė:

Lansbergis ir konservatoriai viską padarė "Dėl tos nepriklausomos demokratinės Lietuvos", kad ne tik jie, bet ir jų Anūkai gyventų tokioje taikioje nepriklausomoje Lietuvoje su nacionaliniu "Maisto banku". Kad to banko "rusai neužpultų" ir kaip "Snorą" neišsidalintų.70. Rinkėjas
(2019-01-08 14:18:05)
(188.69.208.143) Parašė:

Dėdule, geriau paaiškink apie savo Dalia Gžybovská. Kas čia su Jumis darosi, ká papiršai tautai?69. gerulis
(2019-01-05 23:59:16)
(198.211.106.201) Parašė:

O taip norisi gyventi ramiai ir sočiaiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras