2020 m. sausio 28 d.

 

Vincento Sladkevičiaus, Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio šmeižikai nustatyti, tačiau...

12
Paskelbta: 2019-10-20 20:10 Autorius: ekspertai.eu
Anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, istorijos klastotojas, grafomanas, Žmonių partijos atstovas Arvydas Anušauskas.


2019 m. spalio 21 d. įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kardinolo Vincento Sladkevičiaus, Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio šmeižikai nustatyti, tačiau prokuratūra ir Seimo valdyba nenori to matyti ir įvertinti“. Spaudos konferencijoje dalyvauja profesorė Silvija Sondeckienė, režsierius Raimundas Banionis ir buvęs LR Seimo narys Audrius Nakas.

Spalio 2 d. pranešėjai Generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui, Seimo valdybai ir Prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė LR Seimo valdybos pavedimu LR Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos Darbo grupės dokumentus dėl 2018-01-05 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) interneto svetainėje kgbveikla.lt paskelbtų LGGRTC sukurtų dokumentų ištyrimo. 2018-01-05 LGGRTC Duomenyse apie KGB agentą „Alksnį“, 2018-01-05 LGGRTC Duomenyse apie KGB agentą „Bronių“, 2018-01-05 LGGRTC Duomenyse apie KGB agentą „Saliutą“ teigiama, kad mirusieji kardinolas Vincentas Sladkevičius, Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis slapta bendradarbiavo su TSRS KGB.

Generalinio prokuroro buvo prašyta, kad pareiškimą dėl ikiteisminio tyrimo nagrinėtų Generalinė prokuratūra ir neatidėliotinai priimtų pranešėjus, nes prokuratūrai pateikta medžiaga patvirtina pačių LGGRTC darbuotojų prisipažinimus LR Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos Darbo grupei, kad jie tai padarė neteisėtai ir neįvardintų politikų nurodymu ar užsakymu. LR Seimo valdybos prašyta, kad šis nebaigtas tyrimas būtų tęsiamas.

Iš LR Seimo valdybos kol kas atsakymas negautas. Tačiau nustebino Vilniaus apylinkės prokuratūros 3-iojo BPS prokuroro Benedikto Leišio 2019-10-14 nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šių veikų. Pranešėjams nesuprantama, kaip save ir savo profesiją gerbiantis prokuroras gali nenagrinėti tai, dėl ko pranešėjai kreipėsi į prokuratūrą. Prokuroras B. Leišys pasisakė ne dėl LGGRTC sukurtų ir paskelbtų šmeižikiškų dokumentų, bet dėl dėl 2018-01-05 d. LGGRTC-o interneto svetainėje kgbveikla.lt tariamai paskelbto taip vadinamo KGB agentūros archyvinių asmens bylų registracijos žurnalo. Tačiau nei LGGRTC paskelbė šį žurnalą, nei pranešėjai dėl to kreipėsi į prokuratūrą.

Prokuroras B. Leišys nevertino ir pranešėjų pateiktos naujos medžiagos, kuri patvirtina pačių LGGRTC darbuotojų prisipažinimus, kad jie tai darė neteisėtai ir nenurodytų asmenų nurodymu.

Todėl pranešėjai ne tik skundžia teismui prokuroro B. Leišio nutarimą, bet ir kreipiasi į Generalinį prokurorą E. Pašilį, kad šis užtikrintų, jog prokuratūra tirtų tai, dėl ko kreiptasi, bet ne prokuroro Benedikto Leišio įsivaizdavimus. Pranešėjai kreipėsi į prokuratūrą ne dėl taip vadinamo KGB agentūros archyvinių asmens bylų registracijos žurnalo, bet dėl LGGRTC sukurtų ir viešai paskelbtų dokumentų, taip pat šių galimai nusikalstamų veikų užsakovų nustatymo.

Generaliniam prokurorui primenama, kad įstatymas įpareigoja priimti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus be eilės ir neatidėliotinai.

Pranešėjai Generalinio prokuroro prašo nutraukti šią patyčią iš mirusiųjų kardinolo Vincento Sladkevičiaus, Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio, ištirti jų apšmeižino veikas, darančias didžiulę žalą ne tik šių asmenų atminimui ir jų artimiesiems, bet ir Lietuvos valstybei. Šias veikas padarę ir jas užsakę ar nurodę įvykdyti politikai turi būti nustatyti, o jų veikos turi būti įvertintos LR BPK nustatyta tvarka. Pranešėjų nuomone, prokuroro Benedikto Leišio patyčia iš pranešėjų kreipimosi turi būti įvertinta, patikrinant jo akivaizdaus šališkumo ar nenoro vykdyti LR BPK prokurorui nustatytų pareigų priežastis.

Po šio skandalo tarpžinybinė Liustracijos komisija, vienintelė turinti teisę Lietuvoje nustatinėti asmenų bendradarbiavimo su buvusios TSRS specialiosiomis tarnybomis teisinius faktus, ištyrė ir nustatė, kad nėra pagrindo išvadai, kad Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis slapta bendradarbiavo su TSRS KGB. Tačiau ir po šių tarpžinybinės Liustracijos komisijos išvadų ir LR Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos Darbo grupės ataskaitos paskelbimo LGGRTC savo svetainėje kgbveikla.lt tebeviešina šiuos neteisėtus ir tikrovės neatitinkančius LGGRTC sukurtus dokumentus.

Dėl viešai paskelbto kardinolo Vincento Sladkevičiaus bendradarbiavimo su TSRS KGB juridinio fakto patikrinimo Lietuvos Visuomenės Taryba kreipėsi į tarpžinybinę Liustracijos komisiją.

Buvęs LGGRTC darbuotojas Marius Ėmužis, surašęs LGGRTC dokumentus apie mirusiuosius kardinolą Vincentą Sladkevičių, Donatą Banionį ir Saulių Sondeckį, LR Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos Darbo grupei patvirtino, kad nėra jokio pagrindo teigti, kad kardinolas V. Sladkevičius bendradarbiavo su TSRS KGB. Tačiau LGGRTC dokumentą, kad kardinolas V. Sladkevičius tariamai buvo KGB agentas „Alksnis“, Marius Ėmužis surašė ir perdavė šį dokumentą skelbimui. Kažkas, kurio ši Seimo Darbo grupė nenustatinėjo, nutarė šį ir kitus tikrovės neatitinkančius LGGRTC dokumentus paskelbti.

Žodis ATSIPRAŠAU Lietuvoje vis dar pamirštas. Į LR Seimo nario Vytauto Juozapaičio klausimą, ar LGGRTC darbuotojai atsiprašys dėl to, ką pridarė, vis dar neatsakyta.

LR Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos Darbo grupės ataskaitoje nurodyta, kad atsakinga už šią provokaciją yra LGGRTC Generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė. LR Seimas jos vis dar neatleidžia iš šių pareigų.

Spaudos konferenciją galima žiūrėti čia:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
12. Vadakste
(2019-10-23 12:58:58)
(78.62.55.176) Parašė:

Ale Vaisvila salia pasisodino buvusi maidanininka.11. Rastis >> 8. aAlgirdui
(2019-10-22 09:28:13)
(84.240.53.70) Parašė:

Tas akivaizdu (tiems, katrie "pozityviais" akiniais neapsitaisę) - kuravo ne tik "Sąjūdžio" įsisteigimą ir tikrai iškilių ir gerbiamų žmonių į jį įtraukimą, bet ir "Jedinstv'os" atsiradimą (kad "Sąjūdis" turėtų prieš ką kovoti) - juk a'la"tarybinė" nomenklatūra pasekoje nė biškio nenukentėjo, o tikriau priešingai - vadovai tapo valdovais. Štai tokia va "desovietizacija" . . .10. stėrva
(2019-10-21 23:37:31)
(51.83.76.139) Parašė:

.. :D, ar beverta reikalauti išslaptinti KGB sąrašą? Jie patys save ir taip atskleidė ir pasirodė visu gražumu ..9. ceslovas
(2019-10-21 20:04:50)
(78.61.182.241) Parašė:

Ir dar kai kas vadina kad Lietuva teisine valstybe? Absurdas, kai "prokuroras" Leisys atsisako tirti aiksu nusikaltima.8. aAlgirdas
(2019-10-21 17:15:04)
(78.56.79.247) Parašė:

idomu, kodėl tyli tie ,kurie priiminėjo taip vadinamą liustracijos įstatymą. Ar ne todėl, kad daugumas iš jų buvo vienu ar kitu būdu susieti su KGB. Tai nieko nuostabaus, nes pradinę Sąjūdžio stadiją kuravo būtent KGB. Prisiminkime - Sąjūdžio pradžioje vietos neatsirado nė vienam tikram tarybinių laikų disidentui.7. Vytas
(2019-10-21 14:33:40)
(46.249.171.56) Parašė:

Pilnai palaikau 3 komentatorių V.Ladą. Patekti į bendradarbiavusių su KGB sąrašą buvo net paprasčiau, nei išgerti alaus butelį. Buvo verbavimo planai, buvo planų vykdytojai. Todėl net slapyvardis galėjo būti suteikiamas "užverbuotajam" net nežinant, kad jis yra "užverbuotas". Todėl su terminu "bendradarbiavo" reikėtų elgtis itin atsargiai. Bet tokiems konservatorių veikėjams, kaip V.Landsbergis, A.Anušauskas ar R.Juknevičienė, tokie žodžiai kaip sąžiningumas, skrupulingumas ir tikslumas, taip reikalingi sprendžiant (ne)bendradarbiavimo su KGB klausimą iš esmės, o ne paviršutiniškai, vargu ar ką nors reiškia. Čia jiems svarbus tik vienas aspektas - politinis tikslingumas, išaukštinant V.Landsbergio mundirą. O tam tinkama priemonė - žeminti ir dergti kitus , svarbius Lietuvai žmones.6. vykyt nx
(2019-10-21 14:27:11)
(162.247.74.206) Parašė:

tą barzdotą spalvotųjų revoliucijų "specialistą".5. taigi
(2019-10-21 12:07:49)
(88.117.119.22) Parašė:

intrigantas- uzsakovas / KGB stukacius negali susitaikyti su faktu ,kad LTSR buvo tokiu protingu zmoniu kurie nebedraudabiaudami dare pasaulines karjeras, o jis , save laikas paciu protingiausiu - sulauzytas, priverstas dirbti KGB - galejo tik pavydeti jiems !Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras