2018 m. spalio 23 d.

 

Vilniuje kartu su švedais vyks neformalus saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimas“

3
Paskelbta: 2018-01-10 12:07 Autorius: ekspertai.eu
Švedijos gynybos ministerijos nuotr.
Švedijos gynybos ministerijos nuotr.

Sausio 11 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančiu Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultkvistu (Peter Hultqvist). Ministrai aptars saugumo situaciją regione, Lietuvos ir Švedijos dvišalį bendradarbiavimą bei pastangas stiprinti nacionalinius pajėgumus. Susitikimuose su Švedijos ministru dalyvaus ir krašto apsaugos viceministrai Vytautas Umbrasas ir Edvinas Kerza, bus pristatoma Lietuvos kibernetinio saugumo situacija ir pajėgumų konsolidacija.

Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai susitikimo metu didelį dėmesį skirs Europos Sąjungos ir NATO iniciatyvoms, pasidalins artimiausiais planais ir siekiais. Abi šalys dalyvauja ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) formate, skirtame  sustiprinti Europos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje.

Švedijos gynybos ministerijos delegacija ketvirtadienį taip pat lankysis Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe, kur susitiks su NATO Pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje atstovais.

Vizito Lietuvoje metu, Švedijos ministras P. Hultqvistas planuoja dalyvauti sausio 11-12 d. vyksiančiame neformaliame saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikime“ („Snow Meeting“).

Apie Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą gynybos srityje:

Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje intensyvus nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Iki Lietuvos narystės NATO Švedija Lietuvos kariuomenei teikė įvairiapusę paramą - vykdyti ginkluotės ir įrangos perdavimo, medicininės paramos, jūros ir pakrančių stebėjimo sistemos, oro gynybos bataliono, oro bazės įrengimo ir kiti projektai, o Lietuvos karininkai tobulinosi Švedijos karo mokyklose.

Lietuva ir Švedija bendradarbiauja dalyvaudamos įvairiuose tarptautiniuose saugumo ir gynybos formatuose, tokiuose kaip Europos Sąjungos Bendroje gynybos ir saugumo politika, Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) iniciatyva, Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) formate ir kitose srityse.

Šiuo metu Lietuvos ir Švedijos kariuomenių bendradarbiavimas plėtojamas tarp atskirų dalinių, artimiausius ryšius palaiko karinės oro ir jūrų pajėgos, karo medicinos tarnybos. Abiejų šalių kariai reguliariai dalyvauja tarptautinėse pratybose ir mokymuose Baltijos regione. Praktinį šalių bendradarbiavimą siekiama tęsti ir ateityje.

11.35-11.45 val. vyks oficiali Švedijos gynybos ministro sutikimo ceremonija prie Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25).

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. Lietuva
(2018-01-10 21:38:32)
(83.181.22.224) Parašė:

varge varge kur ritasi2. visi dundukai
(2018-01-10 14:16:57)
(199.249.224.40) Parašė:

į Sacharą, ten iškrito sniegas.1. Gertruda
(2018-01-10 12:25:54)
(85.166.17.115) Parašė:

Geltono sniego susitikimasParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras