2020 m. birželio 3 d.

 

Vienos dokumentas teroristinės Rusijos inspektoriams leido gauti slaptą informaciją apie Lietuvos kariuomenę

5
Paskelbta: 2019-04-27 16:22 Autorius: ekspertai.eu
Sputniknews nuotr.
Sputniknews nuotr.

Balandžio 24 d. Rusijos Federacijos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 m. parengto Vienos dokumento reikalavimus Lietuvoje pradėjo vertinamąjį vizitą Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Žemaitija“.

Trečiadienį Rusijos inspektoriai lankėsi Klaipėdos mieste dislokuotoje brigadoje „Žemaitija“. Rusijos atstovai vertinamojo vizito metu turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat bus galima apžiūrėti jų pavyzdžius.

Apsilankymo brigados padaliniuose metu, Rusijos inspektoriams bus sudarytos sąlygos susipažinti karių tarnybos kasdiene veikla.

Pagal inspekcijos metu gautą informaciją Rusijos ginklų kontrolės inspektorių grupė, vadovaudamasi 2011 m. Vienos dokumento nuostatomis, parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitas su išvadomis, kaip Lietuva vykdo tarptautinių sutarčių reikalavimus ginkluotės kontrolės srityje.

Tai pirmoji šiais metais užsienio šalių ginkluotės kontrolės priemonė Lietuvoje pagal 2011 m. Vienos dokumentą. Lietuvos atstovai šiais metais jau du kartus inspektavo Rusijos ir po vieną kartą Sakartvelo ir Ukrainos karinius dalinius.

2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.
 
Remiantis 2011 m. Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo stambaus masto karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Trigrašis
(2019-04-28 15:52:48)
(178.16.34.170) Parašė:

Iš straipsnio supratau,kad atvykę inspektoriai,kad ir rusų,gauna visą informaciją apie ginkluotę,karių skaičių ir net ką ruošiamasi veikti,kokia bus atliekama karinė veikla.Tai ką tada veikė Lietuvoje tie sugauti šnipai?Skaičiavo ir raportavo Maskvai,kiek kartų pirstelėjo Magnolija?4. Romas
(2019-04-28 13:09:04)
(82.145.222.118) Parašė:

Jeigu kalbeti rimtai, Lietuva neturi kariuomenes, todel ir visiskai kvaila situacija su kariniu biudzetu. Juokinga ir kvaila, kai vienos, nepilnos divizijos islaikymui skiriamas vienas milijardas is biudzeto. Lietuvoje yra savigynos burys, kuris visiskai neprofesionaliai administruojamas. Paslapciu, rusams, cia jokiu nera ir buti negali. XXI amzius, bet ESBO protokolas privalo buti islaikomas, tokia tvarka.3. U-2
(2019-04-28 11:54:00)
(89.116.124.39) Parašė:

Labai abejoju, kad rusus nustebins Karoblio louboutinai. Pasislyksteti - gali, bet kad nustebins...2. stėrva
(2019-04-27 20:09:10)
(185.220.102.4) Parašė:

.. na va, paėmė "žali žmogeliukai" ir įsibrovė į LT... net tos Juodkrantės nereikėjo, kur buvo "išsilaipinę"... o ką LT čekistų valdžia? Net nesureagavo... landsbergio verti tie čekistai...1. Nelaime
(2019-04-27 18:08:00)
(107.77.173.7) Parašė:

Lietuvos karines pajegos,palaikyti vyriskumo mokyklai,o Rusijos uzdengia visa baltija ir ta pacia eu.vag.isdavikai supirkineja visa slamsta kuris mums milij.metu "reikalingas"!Darosi piniga ir pries Lietuva uzsiima neregeto masto genocidu!Valstybe gali egzistuoti turinti 10.milj.gyv.Lt.tvirta pagrinda zmoniu,kazi ar esantis milijonas!Eu.lietuvos egzistencijos pabaiga!Tik su Rusiciais,Rusiciu islikimas,mes per mazi,kad isliktume Eu.tik ir laukia momento,kaip pasiusti treciu saliu mase zmogenu,cia dar ne viskas!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras