2020 m. gegužės 30 d.

 

Vengrija perėmė vadovavimą NATO Baltijos oro policijos misijai Šiauliuose

2
Paskelbta: 2019-05-02 21:44 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose gegužės 2 d. vykusios NATO oro policijos misijos Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonijos metu Vengrijos karinių oro pajėgų kariai perėmė vadovavimą misijai iš Lenkijos karinių oro pajėgų karių. Papildomai misiją iš Lietuvos sustiprino Ispanijos karinių oro pajėgų kontingentas, o iš Estijos – Jungtinės Karalystės kontingentas.

„50-oji, simbolinė NATO Baltijos oro policijos misijos pamaina Šiauliuose prasideda sustiprintais pajėgumais, kuriuos skiria Vengrija ir Ispanija. Vertiname NATO sąjungininkių prisidėjimą prie misijos, užtikrinančios tiek Baltijos šalių, tiek Aljanso oro erdvės saugumą ir integralumą“, – sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

Vengrijos karinės oro pajėgos misijai Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuoja keturis naikintuvus JAS-39 „Gripen“. Tai antrasis kartas nuo 2015 m., kai misijai Lietuvoje vadovauti imasi Vengrijos karinių oro pajėgų kontingentas.
 
NATO oro policijos misiją iš Šiaulių Aviacijos bazės sustiprinusi Ispanija siunčia penkis naikintuvus F-18. Tai jau šeštasis kartas, kai Ispanija prisideda prie misijos vykdymo: 2006 ir 2016 m. ispanai vadovavo misijai iš Lietuvos, o 2015, 2017 ir 2018 m. vykdė sustiprinimą iš Estijos.

Pasikeitimo ceremonijoje dalyvavęs viceministras V. Umbrasas padėkojo Lenkijos karinių oro pajėgų kontingentui už nepriekaištingai atliktas užduotis ir patikimą trijų Baltijos valstybių oro erdvės apsaugą. „Lenkija išlieka viena aktyviausių NATO Baltijos oro policijos misijoje dalyvaujančių šalių, ketinanti ir toliau dalyvauti šioje misijoje 2020 metais“, – dėkodamas sakė V. Umbrasas.

Misiją baigę Lenkijos karinių oro pajėgų kontingentas Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“. Misijoje dalyvavo apie 130 karių, tarp kurių  - lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Per savo dislokavimo laiką Šiauliuose Lenkijos kariai glaudžiai bendravo su Šiaulių miesto visuomene, priėmė moksleivių ir studentų ekskursijas bei dalyvavo miesto renginiuose, kartu su Lietuvos kariais dalyvavo Lietuvos narystės NATO 15-mečio renginiuose.
 
Ši NATO Baltijos oro policijos misiją vykdančių kontingentų rotacija yra ypatinga, nes tai jau 50-oji pamaina per Lietuvos 15-os metų narystę Aljanse. NATO oro policijos misija savo naikintuvų neturinčiose Baltijos šalyse nepertraukiamai vykdoma nuo 2004 metų, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo Aljanso narėmis. Nuo to laiko šią oro policijos misiją vykdė jau 17 Aljanso šalių.
 
NATO oro policijos vienetų pasikeitimo ceremonijoje ketvirtadienį Šiauliuose taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Mokymo pajėgų Mokymo ir doktrinų valdybos vadas brg. gen. Gintautas Zenkevičius, užsienio šalių ambasadoriai, Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinių oro pajėgų atstovai, Šiaulių miesto atstovai ir kiti svečiai.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Taigi
(2019-05-03 07:01:02)
(91.187.185.51) Parašė:

Čia yra "garbės eskortas", lydintis rusų lėktuvus, Baltijos regiono neutralioje erdvėje1. Nelaime
(2019-05-02 23:02:22)
(107.77.173.12) Parašė:

Tokios kolonijos reikia paieskoti,kad saugotu izvogtos lietuvos zmoniu turto atvykinetu eu.nato saugoti vagiu izdaviku" turto"!Saugotojai ir viliasi turtu,net prie Lietuvos vartu iskapojo miskus,kad geriau matytusi lobis!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras