2019 m. lapkričio 13 d.

 

V. Blinkevičiūtė: „Ir nereikia verkti krokodilo ašaromis: bus dar tų balsavimų EP dėl Mobilumo paketo“

15
Paskelbta: 2019-03-27 11:11 Autorius: ekspertai.eu
V. Blinkevičiūtė. Nuotr. lsdp.lt
V. Blinkevičiūtė. Nuotr. lsdp.lt

Paprastų Lietuvos ir Europos žmonių gynėja, socialdemokratė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė parašė atvirą laišką ministrui Rokui Masiuliui.

„Viešai pasipiktinote, kad pirmadienį Europos Parlamente, balsuojant dėl Mobilumo paketo įtraukimo į darbotvarkę, pasigedote Lietuvos europarlamentarų. Mobilumo paketo projektas, numatantis transporto įmonių veiklą ir darbuotojų socialines garantijas ES, buvo įtrauktas į Parlamento darbotvarkę. Jūs apkaltinote dėl to Lietuvos atstovus.

O dabar – stop, ministre. Nebemuškit kartoninių būgnelių, o nuoširdžiai atstovaukit visiems Lietuvos žmonėms, ne tik stambiajam verslui.

Ministre, pamenate, kai buvome susitikę Briuselyje? Tikrai pamenate. Pateikiau Jums tris klausimus dėl Mobilumo paketo, į kuriuos neišgirdau atsakymo.

Pirmas. Kokie atlyginimai mokami vilkikų vairuotojams, dirbantiems Lietuvos įmonėse? Lietuviškas minimalus atlyginimas plius komandiruotpinigiai, dienpinigiai, gal net kokie kiti priedai, nuo kurių mokesčiai nei „Sodrai“, nei biudžetui neskaičiuojami? O tai reiškia, kad vairuotojai socialiai apdrausti labai menkai susirgus, sunegalavus, praradus darbingumą. Pensija laukia taip pat maža. Mobilumo pakete kaip tik ir kalbama, kad vairuotojams būtų mokami bent minimalūs tų šalių, kuriose jie dirba, atlyginimai. Vežioji krovinius, pavyzdžiui, po Prancūziją, mokėk vairuotojui prancūzišką atlyginimą.

Ministre, jei jau taip teatrališkai rūpinatės transporto įmonių pelnais ir nacionaliniu biudžetu (man jis taip pat labai rūpi) – papildomas klausimas: kiek mokesčiai nuo minimalių vairuotojų atlyginimų papildo nacionalinį biudžetą? Padėsiu Jums: minimaliai.

Antras klausimas. Kiek užsieniečių, asmenų iš trečiųjų šalių, dirba Lietuvos transporto įmonėse? Į šį klausimą taip pat neatsakėte. Nepatogus klausimas, nes daugumoje Lietuvos įmonių vairuotojų yra ukrainiečiai, baltarusiai, moldavai. Jie sutinka dirbti už minimalų atlyginimą, be socialinių garantijų. Dauguma Lietuvos vairuotojų jau pabėgo iš Lietuvos ir dirba kitų valstybių įmonėse Vakaruose. Ir uždirba vakarietiškai, ir garantijas turi.

Trečias. Ar Jūs dažnai miegate savo darbo kabinete? Jei miegate, nieko gero. Visi normalūs žmonės, taip pat ir vairuotojai bei ministrai, turi miegoti lovose. Turi pailsėti. Mobilumo pakete siūloma uždrausti vairuotojams miegoti vilkikų kabinose.

Sutinku, Mobilumo paketas kelia daug diskusijų, vertinamas nevienareikšmiškai, ypač neigiamai Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vengrijos ir Bulgarijos vežėjų bei ministrų. Ministre, ar atkreipėte dėmesį, kad rašau ne „lietuvių, latvių, lenkų, vengrų ar bulgarų“ (kaip teigiate Jūs), bet tų šalių „vežėjų bei ministrų“.

Manau, kad reikia atsižvelgti ir į Lietuvos verslo, ir į samdomą darbą dirbančiųjų interesus.

Ir nereikia verkti krokodilo ašaromis: bus dar tų balsavimų Europos Parlamente dėl Mobilumo paketo. Ne vienas ir ne du. Didžiosios kovos tik prasideda. Linkiu jose dalyvauti asmeniškai, o ne iš Vilniaus bokštų.

Ministre, mano balsavimas dėl Mobilumo paketo labai priklausys nuo to, kaip atsakysite į mano tris pateiktus klausimus. Svarbu juk ne tik verslo įmonės, bet ir jose dirbantys žmonės – jų atlyginimai ir socialinės garantijos.

P. S. O aš balsuosiu už Mobilumo paketo atidėjimą todėl, kad šis klausimas nėra iki galo išdiskutuotas ir nėra rastas visoms ES šalims priimtinas sprendimas“, - rašoma sicoaldemokratės laiške.

Ekspertai.eu primena, kad norint sužinoti, ką Europos Parlamente Lietuvos žmonių labui nuveikė ši socialdemokratų moteris, ir suprasti, kaip ši veikėja keičia savo nuomones kaip kojinesm, galima publikacijoje „Apie dar vieną Lietuvos parazitų desanto atstovą Europos Parlamente (Stanislovas Tomas Vlog: Nr. 5 V. Blinkevičiūtė)“.

Keli susiję:

Lietuvos europarlamentarams gali nepavykti apginti turtingųjų interesus, pasisakant prieš Mobilumo paketą   

„Istorinis Vilijos Blinkevičiūtės reikalavimas“

Beprasmiškas lietuvių EP narių gyvenimas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
15. Labai nusivylisu
(2019-03-29 08:37:05)
(78.61.94.59) Parašė:

Blinkevičiūte labai nusivyliau, man atrodė, kad tai tiesus, atviras žmogus ,o čia pasirodo išsisukinėja, maivosi kaip ir kiti14. MobilumoPaketas
(2019-03-27 23:24:24)
(90.131.34.145) Parašė:

LT-EXIT...13. suldu
(2019-03-27 23:00:42)
(82.135.249.117) Parašė:

Ir ka Skvernelis turi bendo su savo darbo vietone nebunacia Blinkeviciute? Puolimas ant skvernelio neatsako i klausima, kur jus valkataujat darbo metu...pilieciai per mazai turi galiu kontroliuoti politikams, labai per mazai.12. Pala Pala
(2019-03-27 20:54:40)
(62.80.252.227) Parašė:

V.Blinkevičiūtė ilgu tekstu atakuodama ministrą lieja krokodilo ašaras už dirbančiuosius Lietuvos įmonėse- tai nuoširdus atstovavimas visiems Lietuvos žmonėms, o atviro laiško ministrui pabaigoje trumpu sakinuku pareiškia: "P. S. O aš balsuosiu už Mobilumo paketo atidėjimą..." (tai yra nepriėmimą) - Tai kam lieti tas ašaras? Nes tai- dviveidiškumas! Ir dar pastebėjimas-citata iš laiško: "Ministre, mano balsavimas dėl Mobilumo paketo labai priklausys nuo to, kaip atsakysite į mano tris pateiktus klausimus." O laiško pabaigoje-jau minėtas sakinukas: "P. S. O aš balsuosiu už Mobilumo paketo atidėjimą..." -Kam reikalingi atsakymai į tris pateiktus klausimus, jei balsuosi už Mobilumo paketo atidėjimą?11. Dzukas
(2019-03-27 18:50:49)
(93.100.87.209) Parašė:

Blinkeviciutes laiskas, asmeniskai man, patiko. Viska teisingai isdeste. Kad nebuvo posedyje, reiskia turejo tam priezasciu. Apie tai atsiskaitys parlamento pirmininkui ir frakcijos vadovui. Is dalies atnese tam tikra zala tik sau - uz kiekviena dalyvavima posedyje, europarlamentaras gauna papildomai virs triju simtu euru uz kiekviena diena. 1 ir 2 komentarui paaiskinsiu - nei Masiulis, nei jus nesate europarlamentaru darbdaviai. Ju darbdavys yra Europarlamentas, o pinigus skiria Europos sajunga is savo biudzeto, todel ir aiskinsis Blinkeviciute su EP Pirminiku ar frakcijos vadovu. As suprantu, kad "super profesorius" pakele visiems adrenalino lygi ir neapykanta, bet gal neverta nusiristi iki marazmo. Tai nereiskia kad Blinkeviciute yra aukstos klases specialiste ir rimta politike, bet gal tada parodysit gerbiamieji, kas yra tie aukstos klases specialistai ir kur jie buvo 30 metu? Europarlamentas, tai bereiksme institucija, bent jau Rytu Europos salims, tai tikrai, kai kur net zalinga. Tai savotiskas "BONUSAS" pakelti isrinktojo gerbuvi. Mano asmenine nuomone - i Europarlamenta turi buti draudziama rinkti du kartus paeiliui ir kandidatais negali buti Seimo nariai ir Vyriausybes instituciju darbuotojai. Gaila, demokratiniai principai neleis tai padaryti.10. Gana tokių lietuviškų europarlamentarų
(2019-03-27 15:34:26)
(84.240.47.123) Parašė:

Pjaukitės tarpusavy, abu labu vienodi, ponia-panele europarlamentare ir ministre. Puolimas geriausia gynyba, ania? O dirba reikia vaikščiot ir dirbt, ponia europarlamentare. Tas pat ir apie vietinius Lietuvos parlamentarus. Eikia dirbt, o ne durnių voliot už didelius pinigus.9. Senis Šaltis
(2019-03-27 13:35:36)
(88.222.97.16) Parašė:

8. Jei. Pradžioj tamsta susirask darbą. Nes rašai temoje, kur apie Blinkevičiūtę, o ne apie Stanislovą.8. Jei
(2019-03-27 13:27:19)
(78.63.179.91) Parašė:

prof.dr. Tomas tvirtai pažadės , jog padarys mum ne tik vokiškas pensijas, bet ir jų atlyginimus, tai aš pasirašysiu .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras