2019 m. gruodžio 7 d.

 

Valstybės politikos gairės viešam svarstymui „Lietuva yra čia“

25
Paskelbta: 2018-06-16 09:53 Autorius: Arvydas Juozaitis
A. Juozaitis. Nuotr. facebook.com
A. Juozaitis. Nuotr. facebook.com

1. Globalios Lietuvos nėra, LIETUVA YRA ČIA. Sparčiai mažėjantis mūsų Tėvynės gyventojų skaičius yra pasiekęs kritinę ribą, kurią artimiausiu metu galime peržengti. Tai nutikus, Lietuva fiziškai nebeatsikurs, o „globali Lietuva“ išnyks bematant. Todėl gyvybiškai būtina keisti dabartinį politinio elito kursą globalizuojantį Lietuvą.   

2. Laisvė, tapatinama su laisvu žmogaus judėjimu, išeinant iš Tėvynės ir negrįžtant gyventi į Tėvynę –  yra laisvės iliuzija. Žmogaus gyvenimas reikalauja ištikimybės žemei, tėvų ir protėvių žemei, tai pabrėžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulė. Neoliberalioji ideologija yra pražūtinga Lietuvos laisvei.

3.  Didžiausia pasaulio globalizacija seniai įvykusi – tai krikščionybė. Nūdienė globalizacija naikina žmogaus veidą ir nualina jo sąžinę. Visaverčio žmogaus reikmė – atsispirti šiai niveliacijai. Tai padaryti galima vadovaujantis ir dešimčia Dievo įsakymų, ir tradicinėmis religijomis, tautos vertybėmis bei papročiais.

4. Išklydusiems iš Tėvynės Lietuvos valstybės piliečiams, atsisakiusiems Lietuvos pilietybės turi būti suteikiama galimybė ne siekti „dvigubos pilietybės“, o gauti Lietuvio pasą. Lietuvio pasas leistų išsižadėjusiems Lietuvos pilietybės, susigrąžinti ją be išlygų. Lietuvio pasas būtų svetur atsidūrusiųjų kilminių Lietuvos žmonių saitų su Tėvyne liudijimas, o taip pat ir reali teisė įgyti Lietuvoje valstybės garantuotą išsilavinimą, socialines paslaugas. Lietuvio pasas neleistų tik vieno – balsuoti Seimo ir Prezidento rinkimuose, referendumuose. Lietuvos žinia pasaulyje pasklidusiems lietuviams turi keistis: Lietuva kurs sąlygas grįžti, o ne išvykti.

5. Socialinė atskirtis Lietuvoje yra pasiekusi milžiniškų aukštumų. Viduriniojo gyventojų sluoksnio naikinimas, kurį metų metus vykdė politinis Lietuvos elitas, neišskiriant nė vienos dominuojančios partijos, turi būti nedelsiant sustabdytas. Pirmiausiai tai reikštų diferencinių mokesčių įvedimą pagal principą: kapitalas moka daugiau.

6. Be gimdančios šeimos – Lietuva be ateities. Šeimos politika turi siekti gyventojų skaičiaus gausėjimo, o tai susiję su finansine pagalba motinystės ir tėvystės pareigoms. Socialinių priemonių reikmės nustatomos pagal šeimos gerovės rodiklius. Gausia skelbiama jau trijų vaikų šeima, jai skiriama ypatinga valstybės parama.

7. Švietimo sistema turi ugdyti ne kosmopolitinį žmogų, o pirmiausiai Tėvynės pilietį, atvirą pasaulio naujovėms. Aukštasis mokslas turi būti kreipiamas tautos ir valstybės gyvybingumui stiprinti, o ne verčiamas rinka. Visų mokymo įstaigų Lietuvoje bendrinė kalba – lietuvių kalba.

8. Tauta per Konstituciją suteikia įgaliojimus valdžiai ir riboja jos galias. Valstybinių ir stambaus masto korupcinių nusikaltimų tyrimams būtina įstatymu įsteigti savarankiško, plačius įgaliojimus turinčio Ypatingojo prokuroro instituciją.

9. Mokslo ir inovacinė Lietuvos bazė negali būti vien tik verslo priedas. Strateginiai tyrimai ir nacionalinės technologijos – vienas iš valstybės tikslų, kaip ir jaunųjų Lietuvos mokslininkų ateities planavimas Lietuvoje. Protas yra universalus, tačiau jo kilmė ir panaudojimo vaisiai – lokalūs.

10. Lietuvos kultūra negali būti paversta vien eksperimentų erdve. Joje kaip aksioma turi būti išsaugotos mūsų tradicijos ir Dainų šventės, tautą per amžius gelbėjusi kūryba. Valstybinė kalba stiprinama, švietimas vykdomas pirmiausia valstybine kalba.

11. Amžiaus grupių atskirtis yra socialinio gyvenimo akligatvis. Valstybė turi rūpintis, kad vyresniojo amžiaus žmonės ne tik neskurstų, bet ir dalyvautų viešajame gyvenime.

12. Visos tarptautinės sąjungos ir tarptautinio bendradarbiavimo instrumentai turi tarnauti Lietuvos ir regioniniam saugumui bei gerovei. Reikia iš esmės ir naujai kurti Lietuvos-Latvijos santykius, Baltiškąją vienybę. Euroatlantiniam bendradarbiavimui, NATO nėra alternatyvos. Lietuva neturi palaikyti Europos Sąjungos federalizavimo, ji eina su saugančiomis savo realų suverenitetą šalimis. Lietuva pasisako už ES kaip tėvynių sąjungą.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
25. jau
(2018-06-18 16:54:03)
(78.58.19.26) Parašė:

turejome viena konservatorijos destitoja, uztenka.



24. vikipedija
(2018-06-18 13:43:35)
(78.58.19.26) Parašė:

1988 m. vienas iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų ir iniciatyvinės grupės narys, Sąjūdžio seimo narys, seimo tarybos narys. Pirmuose laisvuose rinkimuose (1989) į TSRS Liaudies Deputatų suvažiavimą Sąjūdžio iškeltas prieš LKP CK I sekretorių A. Brazauską. Politinės kovos su Maskva sumetimų vardan, likus kelioms savaitėms iki rinkimų savo kandidatūrą nuėmė. 1990 m. vienas iš Lietuvos liberalų sąjungos steigėjų. LIBERALAS. Tai gal cia vietoje MAsiulio kisa Kurlianskis?



23. Saulius Norvaišas
(2018-06-18 11:25:02)
(78.61.234.168) Parašė:

Dėl 3 punkto. „Nūdienė globalizacija naikina žmogaus veidą ir nualina jo sąžinę.“ Tikrai ne! Žmogaus veidą naikina ir nualina sąžinę ne tiek globalizacija, kiek vietinė siaurakaktė ir amorali valdžia, kuri tuščiai eikvoja finansinius išteklius. Nekaltinkim kitų, o veikime! Nekaltinkime gėjų dėl tradicinės šeimos instituto nykimo, bet rodykime pavyzdį, kaip gera gyventi tradicinėje šeimoje. Ir t.t.



22. Saulius Norvaišas
(2018-06-18 11:13:36)
(78.61.234.168) Parašė:

Dėl 2 punkto. Jis man visiškai neaiškus. Ką reiškia „laisvė išeiti iš Tėvynės negrįžtant gyventi į Tėvynę“? Ar galima grįžti į Tėvynę, jei joje vis dar šeimininkauja aferistai, nusikaltėliai arba, geresniu atveju, nemokšos? Ir net nemano leisti išvykusiųjų aktyviai, kad ir per atstumą, dalyvauti, keičiant situaciją šalyje, kad galėtų sugrįžti į normalią aplinką? Kaip atrodytų, jei pabėgęs iš kalėjimo nekaltas žmogus prižiūrėtojų būtų kviečiamas sugrįžti atgal ir nebandyti tiesos ieškoti už kalėjimo ribų?



21. Saulius Norvaišas
(2018-06-18 11:00:27)
(78.61.234.168) Parašė:

Dėl 1 punkto. Reikalas ne tame, globali ar neglobali Lietuva bus ateityje. Estai įsivedė elektroninę pilietybę, rusai sunkai leidžia atsisakyti Rusijos pilietybės įgijusius kitą pilietybę, etc. Visų šalių valdžios siekia turėti kuo didesnį su šalimi susijusių žmonių skaičių, kur jie bebūtų savo fiziniu kūnu. Tokios yra nūdienos realijos ir tendencijos. Tačiau svarbiausia, mano manymu, yra besąlygiškas PASITIKĖJIMAS lietuviu, kur jis bebūtų. Tik pasitikėjimas skatina žmogų būti reikalingu, aktyviai dalyvauti šalies reikalų tvarkyme, net jei jis turi dar ir kitų šalių pilietybes. Pasitikėjimas negali būti dalinis, jis turi būti pilnas. Tai reiškia, kad lietuviai, kur jie bebūtų ir kokias kitas pilietybes beturėtų, turi dalyvauti visų lietuviškų sprendimų (ir politinių) teikime ir sprendimų priėmime, sprendimų, kuriuos privalu įgyvendinti. Tai būtų pirmasis žingsnis, skatinantis sugrįžti išvykusius. Todėl siūlyčiau į situaciją žvelgti ne ribojimų, bet aktyvaus VEIKSMO aspektu, kad kuo daugiau tautiečių įsijungtų į lietuviškumo puoselėjimą ir ypač į politinių (šalies valdymo) sprendimų priėmimą.



20. Darijus
(2018-06-17 21:36:17)
(83.190.224.252) Parašė:

Arvydą gerbiu, bet už jį nebalsuočiau, nes Pikeliškių vaikų namų herojus Aloyzas Sakalas - jam didelis autoritetas, NATO ir EU jam yra gėris beribis, niekur jo samprotavimuose negirdėjau, kad globalus pasaulis - dolerio pasaulis.



19. birkinas
(2018-06-17 19:55:01)
(88.119.194.128) Parašė:

kas toks juozaitis, kam jis dirba labai aiskiai issake ozelyte. neuzkibkit zmones ant kremliaus statymo



18. Senis Šaltis
(2018-06-17 18:15:14)
(88.222.97.16) Parašė:

16. suldu ->pasimete. Pritariu.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras