2019 m. rugsėjo 23 d.

 

Valstybės įmonė „Infostruktūra“ bus pertvarkoma į biudžetinę įstaigą „Kertinis valstybės telekomunikacijų centras“

3
Paskelbta: 2019-04-04 06:31 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. kam.lt
Nuotr. kam.lt

Valstybės įmonė „Infostruktūra“ bus pertvarkoma į biudžetinę įstaigą „Kertinis valstybės telekomunikacijų centras“ – tokiam Krašto apsaugos ministerijos siūlymui balandžio 3 d. pritarta Vyriausybės posėdžio metu.

Planuojama, kad pertvarkyta biudžetinė įstaiga „Kertinis valstybės telekomunikacijų centras“ nuo 2019 m. liepos 1 d. užtikrins jai priskirtos naujos ir gyvybiškai svarbios valstybės funkcijos vykdymą – rūpinsis Saugiojo valstybinio duomenų perdavimo tinklo (saugiojo tinklo) tvarkymu.

Saugųjį tinklą numatoma kurti pertvarkytos biudžetinės įstaigos „Kertinio valstybės telekomunikacijų centro“ valdomos infrastruktūros pagrindu. Toks saugusis tinklas būtų nepriklausomas nuo viešųjų ryšių tinklų ir galės veikti krizės ar karo sąlygomis. Jis apjungtų tik svarbiausias Lietuvos institucijas, kurios turi pavestas funkcijas ekstremalių situacijų, stichinių nelaimių, mobilizacijos, karo ir kitų kritinių atvejų metu.

Po pertvarkymo veiksiančiai biudžetinei įstaigai „Kertinis valstybės telekomunikacijų centras“ papildomų lėšų nereikės – jos veiklai planuojama naudoti 2019 m. valstybės biudžeto patvirtintus asignavimus. Dalį anksčiau valstybės įmonės „Infostruktūra“ buvusių funkcijų planuojama perduoti kitoms Lietuvos institucijoms.

Apie Saugųjį valstybės duomenų perdavimo tinklą:

Saugusis valstybės duomenų perdavimo tinklas (saugusis tinklas) yra vienas esminių Lietuvos nacionalinio saugumo užtikrinimo kibernetinėje erdvėje elementų. Įgyvendinus šį projektą, būtų sustiprintas Lietuvos kibernetinis saugumas ir gynyba tiek taikos, tiek krizės metu.

Valstybės valdomas ir nepriklausomas nuo viešųjų ryšių tinklų saugusis tinklas galėtų veikti krizės ar karo sąlygomis. Saugiojo tinklo modelis būtų kuriamas išnaudojant jau esamą valstybės valdomų tinklų infrastruktūrą, nes šiuo metu svarbiausi valstybės įstaigų serveriai, registrai ir duomenys išskirstyti beveik 100 duomenų centrų.

Saugus tinklas apjungs tik tas svarbiausias Lietuvos institucijas, kurios turi pavestas funkcijas ekstremalių situacijų, stichinių nelaimių, mobilizacijos, karo ir kitų kritinių atvejų metu, ir kurių veiklos užtikrinimas ir duomenų sauga yra svarbūs valstybės funkcionavimui krizių atveju.

Tinklu privalomai naudotis turės aiškiai pagal Vyriausybės kriterijus apibrėžtas saugomų institucijų ratas. Tuo tarpu mokyklos, darželiai, parkų direkcijos, urėdijos ar kitos panašios įstaigos galėtų pirkti paslaugas tiesiogiai iš rinkos.

Lietuvos valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymas taip pat numato, kad saugų valstybinį duomenų perdavimo tinklą administruotų valstybės biudžetinė įstaiga, kuri ir vykdytų tinklo tvarkymo funkcijas.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. Vytas
(2019-04-04 18:22:27)
(46.249.171.21) Parašė:

Keista, kad toks , saugus ryšių tinklas, neegzistavo. Sunku patikėti. Negi vyriausybė, parlamentas ir prezidentas iki šiol naudojosi bendru, nesaugių tinklu. Žinant, kaip Lietuvos valdžia elgiasi su mūsų pinigais (Mažeikių nafta, SGD terminalas ir t.t.), kyla įtarimas, kad tai tik eilinis, nors ir palyginti nedidelis, pinigų "įsisavinimas".2. trumpai
(2019-04-04 15:06:33)
(78.57.130.78) Parašė:

>1 ne nepasitiki o paprašciausiai dauguma nežino apie toki nes didžioji dalis nėra nei macius nei girdėjus apie ji ir jo darbus antra tie kurie turi ekspertus galimybe paskaityti dar yra užciukinti rėžimo ir bijo.1. Socialistas
(2019-04-04 11:14:48)
(188.69.207.156) Parašė:

ekspertai nekartokita dėdulės klaidu. Nestumkit aferisto stanislovi kaip senelis anuko. Zmones nepasitiki jui. Tokia jusu stratgeija (kvaila) — suvis sau i koja.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras