2020 m. liepos 3 d.

 

Valdžios įrankis „radikalai“ – klasikinė priemonė nukreipti dėmesį nuo tikrųjų problemų

22
Paskelbta: 2015-02-16 20:51 Autorius: ekspertai.eu

Vasario 12 dienos televizijos laidoje „LRT forumas“ į žiūrovo klausimą, ar gali Lietuvą pulti Rusija, kai esame NATO valstybė, nė vienas forumo svečias neatsakė. Tai labai nepatogus ir provokuojantis klausimas, nes pagrindinė praėjusių ir šių metų tema Nr. 1 yra Rusijos agresija bei privalomasis pasiruošimas gynybai nuo jos.

Gynyba turi būti vykdoma keliais frontais. Pirmiausia – mums reikia suvokti, kas yra hibridinis karas, sunaikinti visus tokio karo židinius, ypač informacinėje erdvėje. Dėl šios priežasties netgi sukurta specialioji įskundimo programa. Kitas ne mažiau svarbus reikalas – valdžia norėdama atgaivinti jos pačios numarintą kariuomenę, siekia prisipirkti dažnai nenaujų ginklų bei užtikrinti NATO bazių nuolatinę dislokaciją Lietuvos teritorijoje, nors to daryti neleidžia Lietuvos Konstitucija, todėl ją reikėtų keisti.

Hibridiniame kare Lietuvos valdžiai bei jos žiniasklaidai sekasi ne itin gerai. Iki šiol dar niekas tiksliai neapibrėžė, kaip tas hibridinis reikalas atrodo ir nenustatė, kokiomis priemonėmis reikia kovoti.

Na, o informacinio karo lauke sekasi geriau. Nepaisant to, kad prezidentės patarėja buvo išteisinta dėl valstybinės paslapties nutekinimo, visgi šioks toks dėmesys į tai atkreiptas buvo.

Prieš Vasario 16-ąją visos žiniasklaidos priemonės jau ne pirmą kartą sodriai pareklamavo kelias visiškai nereikšmingas radikalų saujeles. Pasak valstybinio trasliuotojo LRT, „propaganda, kitaip tariant, informacinio karo priemonės, sudaro sąlygas netradicinei okupacijai, kai galima kontroliuoti nugalėtą teritoriją fiziškai joje nesant.“Tiesa, iš visų reportažų per įvairias televizijas, kuriose reklamuojami specifiniai tinklalapiai ir informacinio karo veikėjų veidai, nelabai aišku, ar mes jau esame nugalėta teritorija, ar ne. Kadangi fiziškai joje Rusijos kareivių dar nėra, tačiau jų patikėtiniai – tie kelios dešimtis radikalų – sudaro visą Lietuvai grėsmės esmę.

Bet Lietuva yra NATO narė. Ir klausimas, ar mus gali pulti Rusija, jei mes esame NATO valstybė, taip ir lieka atviras.

Nes kai reikia kalbėti apie saugumo garantijas, visos partijos (labiausiai ultrapatriotiniai konservatorių), pabrėžia NATO svarbą ir reikšmę.

Tačiau bešūkaudami apie tą reikšmę, iki šiol nė viena partija neįgyvendino Lietuvos įsipareigojimo, kuris buvo iškilmingai pasirašytas prieš dešimt metų, skirti 2 proc. BVP. Šiuo metu Lietuva gynybai skiria vos 0.8 proc. BVP, ir pagal šį rodiklį yra priešpaskutinė NATO.

Partijos tik dabar deklaravo, jog mokės 2 proc. BVP ir tik nuo 2020 metų. Tačiau premjeras A. Butkevičius iš karto pareiškė, kad artimuasiu metu negali garantuoti net ir 1 proc.

Eklektika iš Lietuvą valdančiųjų spinduliuoja be perstojo. Štai Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai Žygimantas Pavilionis praėjusių metų pabaigoje pranešė siaubingą žinią – kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą.

Tuo tarpu Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 15 d. TV3 laidoje „Savaitė“ tvirtino, kad niekas nesiruošia užimti Baltijos šalių ir niekas nedrįs mūsų atakuoti.Taigi, Lietuvos pozicija yra tokia: valstybės viduje kovojame vos su keliais, tačiau labai stipriai reklamuojamais radikalais, tarptautiniame lygmenyje aktyviai kurstome karą, vieną iš kaimyninių valstybių nuolat vadindami teroriste, o prisiimtų įsipareigojimų sąmoningai nevykdome ir už savo saugumo garantijas sumokėti lėšų vis „nerandame“.

Maža to, valdžia tarsi „netyčia“ per savo žiniasklaidą laikas nuo laiko skiepija abejonę, ar bus laikomasi Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos penktojo straipsnio, kuriame sakoma, kad  NATO priklausančios valstybės yra įsipareigojusios ginti viena kitą.

Įvertinus visą tai kyla klausimas. Ir ne vienas.

• Kodėl valdantieji specialiai ir gėdingai nesilaiko įsipareigojimų, nuolat diskredituoja mūsų šalį tarptautiniu lygiu, žemina Lietuvą ir daro ją nepatikimu NATO partneriu?

• Kodėl lėšų (o jų, patikėkite, valstybėje yra ir su kaupu) nerandama tuojau pat, bet jų – irgi be garantijų – žadama rasti tik 2020 metais?

• Ar publikuodama ir platindama idiotiškas (nebijokime to žodžio, nors kam nepatinka, sakykime – humoristines) pasiruošimo karui knygas, valdžia mus ruošia karui ir jį provokuoja tyčia?

• Ar tik ne pačiai valdžiai yra labai naudingi „didelę grėsmę valstybei keliantys“ taip vadinami radikalai, kad būtų galima dėmesį nukreipti nuo pačių esminių problemų į visiškai nereikšmingas?P. S. Beje, tie intensyviai valdžiai patarnaujančios žiniasklaidos reklamuojami radikalai taip pat kelia kausimų, jų taip pat būna įvairių:

ar tai tik žmonės su savo įsitikimais ir tiesiog reiškia, kas yra visiškai normalu ir sveikintina demokratinėje visuomenėje, savo nuomonę?

ar tai, kaip teigia LT propaganda, Rusijos inspiruoti ar samdomi niekadėjai?

ar tai Lietuvos saugumo struktūrų tiesiogiai (ar netiesiogiai) reguliuojami sambūriai, kaip teatrinė priemonė reikalinga... Lietuvos valdžiai?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
22. tata ir satana-jedinstvo
(2015-02-18 18:00:05)
(78.60.37.119) Parašė:

rosiejos kgb per savo filiala vytenio gatveje- vietini sauguma, vykdo karo kurstymo provokacijas. Pagrindiniais karo kurstymo vykdytojais pasirinkti projekto 2k desiniojio sparno grupuotes nariai - tatos satanistai (pravarde – konservatoriai). Pradzioje antitautiniai propogandai skleisti tatos satanistams (ts) buvo paskirta vedle – buvusi partines mokyklos ant platformos destytoja, nkvd dukra. Viena pirmuju nepasisekusiu antitautines propogandos operaciju buvo vadinamoji „skiepu“ akcija „rusai puola karaliene“ , laiku pastebeta 2k kairiojo sparno, nesutikusiu tapti atpirkimo oziais. Kadangi tautieciai i karo kurstymo provokacijas nepasiduoda, paskutiniu metu i provokacijas tatos satanistams (ts-lkd) buvo pasitelkta buvusi jedinstvo organizacija su ivano’vu priesakyje. Vilnuje, prie amerikos ambasados, suorganizuotas provokacinis parekavimas pries nato organizacija, ts chunveibinams ir jedinstvininkams apsiskelbiant demokratiniais nacionalistais. Sis parekavimas buvo generaline repeticija provokacijai pries nepriklausomybes atkurimo minejima kaune. Stribo-komunistinis „ju laisves metu“ nepriklausomybes paminejimas vyko Vilnuje. Antitautinis tatos satanistu-jedinstvo zygiavimas ivykdytas Kauni, vasario 15, kaip tik viena diena pries tautinio jaunimo nepriklausomybes atkurimo dienos eitynes vasario 16 diena. I kauna tatos satanistu (ts) chunveibinai neatsiveze jedinstvininko ivano’vo, nes neavyko ir satanistu rinkiminis veidas – spjaudalius, be kurio apspaudymu ivano’vas butu nesaugus ir butu stipriai apkultas vietinio tautinio jaunimo. Labiausiai sias antitautiskas ts chunveibinu-jedinstvo provokacijas reklamavo komsomolkes tv (ypac vasario 15 d.) ir stribinetele 3,...,8 (ypac vasario 16d.). Vilnuje tik tata, kaip ts-lkd (lenku kresu demagogu) tribunas, eilini karta paragino zeligovskininkus ir dzerzinskininkus kovo 1 d. nepamirsti prabalsuoti uz rinkimu akcija.21. Tikiu ir laukiu.
(2015-02-17 21:53:06)
(37.157.194.210) Parašė:

Dėdulės prisiklausęs, aš jau pradėjau tų rusų laukti. Jau tikiu kad ateis... bet kad neateina, kad juos nelabasis, o taip laukiu, kaip pirmos nakties sulaukiu. Gal jau ryt ateis? O gal poryt? Jie jau čia buvo, kauniečiai su gėlėmis sutiko, negi nepatiko? Bet aš vistiek lauksiu. Daugiau kaip ir nėra ko laukti... bent jau ko nors gero. Negi dėdulė apgavo?20. Lansbergos-dėdulės ir Lietuvos Nedalios nuopelnai
(2015-02-17 19:58:16)
(109.154.37.4) Parašė:

Praėjus keliolikai metų po įstojimo į ES Lietuvos realybė tokia: vidutinė gyvenimo trukmė – viena mažiausių ES; socialinė nelygybė – didžiausia ES; vaikų skurdas ir mirtingumas – didžiausias ES; savižudybių rodiklis – didžiausias ES (1000 – per metus!); gyventojų mirtingumas – didžiausias, o gimstamumas – mažiausias ES; pagal emigraciją Lietuva – absoliuti ES lyderė: per 10 metų (2004–2014) iš Lietuvos išvyko 444425 gyventojai (statistikos departamento duomenys); valstybės skola per tą patį laikotarpį išaugo nuo 12,2 mlrd. iki daugiau nei 50 mlrd. litų. Daug kalbama apie ES pinigus...bus dar ką iki 2020 metų vogti. Bet kur jie nueina, mažai kas žino – tik pastebima: gyventojų mažėja, kainos didėja, korupcija nemažėja, o demokratija – merdi.19. Kaip suprasti?
(2015-02-17 15:50:38)
(78.60.225.139) Parašė:

Be sustojimo rėkia "rusai puola", o štai čia pareiškia, kad niekas mūsų visgi nepuola ir nepuls.18. to 17
(2015-02-17 14:44:56)
(78.62.8.18) Parašė:

del tableciukiu.ar pastebejot,kas tik is politiku nuvyksta i JAV,grizta visiskai transformavesi i zombius.17. grudelis
(2015-02-17 14:37:21)
(82.6.255.202) Parašė:

Ponas Linkevicius visai atjunktas nuo mastymo.Naivi jo fraze,nieks nedris musu atakuoti.Rusijai ismest keliolika milijonu juokas.Tai ka padare Ukrainoij amerikieciai,ta pati gali padaryti Rusija buvusios Lietuvos teritorijoje.Karai dabar pradedami is vidaus o ne is isores.As galvoju gal lietuvos vadovams briuselyje kokiu tableciu prideda i maista ar kaip.Juk naturaliai butu sunku taip mastyt.16. Žiniasklaida ...
(2015-02-17 13:55:11)
(193.219.136.83) Parašė:

... naudojasi BAIME, MATOMAI TAIP TIKISI PADIDINTI SAVO RINKOS DALĮ. Baimė - totalinių režimų ir tironiškų valdovų KONTROLĖS ĮRANKIS... Gaila, kad pamirštama, jog jokia ŽEMIŠKA VALDŽIA NETEIKIA JOKIŲ TEISIŲ... Taip norėtusi,kad įvyktų Stebuklas...kam nors "gimtų "noras PASITARNAUTI VISAI ŽMONIJAI ...15. a
(2015-02-17 13:28:48)
(185.26.182.32) Parašė:

anksčiau plovė smegenis bažnyčia, dabar žiniasklaidaParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras