2020 m. vasario 20 d.

 

Vaikų sveikatai – ypatingas ministerijos dėmesys

Paskelbta: 2014-01-13 18:49 Autorius: Naujienų redaktorius

Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio įsakymu sudaryta darbo grupė motinos ir vaiko probleminiams klausimams nagrinėti posėdyje aptarė asmens sveikatos paslaugų, ankstyvosios reabilitacijos vaikams teikimo aktualijas, specialistų pateiktą informaciją apie vaikų vegetarizmą, lėtinių vaikų ligų valdymo ir kitus aktualius klausimus.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) specialistai, akademinės medikų bendruomenės, visuomeninių organizacijų atstovai, vyriausieji respublikos ir kraštų specialistai aptarė konkrečius veiksmus, kurie esą padės apsaugoti mažųjų Lietuvos gyventojų sveikatą.

„Vaikai sudaro truputį daugiau nei 18 proc. – beveik penktadalį visos Lietuvos populiacijos. (...) Kaip apsaugoti nuo ligų, įskiepyti sveiko gyvenimo nuostatas? Vaikai nusipelnė sveikos, saugios ir laimingos ateities. Todėl esame pasiryžę ne deklaruoti darbų, o dirbti, „surėmę pečius“ su profesūra, specialistais, ekspertais“, – tikino darbo grupės pirmininkė sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė.

Pasak J. Zinkevičiūtės, nerimą kelia ir vaikų skaičiaus mažėjimas. 19-oje iš 60 šalies savivaldybių praėjusiais metais negimė nė vienas vaikas.

Darbo grupės nariai išklausė pranešimus apie problemines vaikų sveikatos sritis, kurioms dabar siūloma skirti didžiausią vaidmenį. Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas profesorius Liutauras Labanauskas pristatė pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų vaikams teikimą reglamentuojančių teisės aktų keitimo siūlymus. Pagal Jungtinių Tautų (JT) Vaiko teisių konvenciją, valstybė privalo užtikrinti vaiko teisę naudotis tobuliausiomis sveikatos sistemos paslaugomis ir ligų gydymo bei sveikatos atstatymo priemonėmis. Siūloma peržiūrėti šeimos medicinos apibrėžimą, didinti vaikų ligų gydytojo kompetencijas ir vaidmenį sveikatos sistemoje, tobulinti apmokėjimo už darbą principus.

L. Labanauskas pristatė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkų nuomonę apie šiuo metu populiarėjantį vaikų vegetarizmą. Akcentuota, kad tėvai turi teisę pasirinkti savo mitybos įpročius, tačiau vaikų mityba turi būti subalansuota, atitikti vaiko amžių. Iki 18 metų vaikai negali gauti tik vienos rūšies maisto, todėl veganiška dieta ar vegetarinis maitinimas jiems esą nerekomenduojami.

Taip pat specialistai diskutavo apie vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų plėtrą. Nutarta koreguoti šių paslaugų apmokėjimo tvarką. Svarstymui pateiktas SAM kuriamas integruotos vaikų sveikatos modelio projektas.

sam.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras