2020 m. vasario 21 d.

 

V. Tomaševskis meluoja, o VRK leido prorusiškoms jėgoms dalyvauti rinkimuose lengvatinėmis sąlygomis

29
Paskelbta: 2012-11-05 13:48 Autorius: ekspertai.eu

Reportaže, parodytame per LRT laidą “Savaitė”, žurnalistė Joana Lapėnienė atskleidė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderio Valdemaro Tomaševskio sąsajas su oficialiomis Rusijos institucijomis.

Laidoje priminta, kad Seimo rinkimuose su LLRA sąrašu dalyvavo dviejų Maskvai draugiškų partijų - Kazimiros Prunskienės Liaudies partijos ir Rusų aljanso – bei uostamiesčio draugijos „Otečestvo“, Slavų gailestingumo fondo ir net Pirmojo Baltijos kanalo atstovai.

Prorusiškų jėgų telkimu Baltijos šalyse, kaip nurodyta reportaže, užsiima Rusijos administracijos Tarpregioninių ir kultūrinių ryšių su užsienio valstybėmis valdyba. Jai vadovauja KGB žvalgybos pulkininkas Vladimiras Černovas, o iki rugsėjo šias pareigas ėjęs Sergėjus Vinokurovas neseniai tapo Rusijos žvalgybos tarnybos SVR direktoriaus pavaduotoju.

Neoficialiais „Savaitės“ duomenimis, šioje valdyboje lankėsi kelių Lietuvos rusų ir lenkų politinių organizacijų atstovai, svarstytas klausimas dėl jų bendradarbiavimo su K. Prunskienės Liaudies partija, kurios steigiamajame suvažiavime dalyvavo įtakingi svečiai iš Maskvos. LLRA netrukus pareiškė, kad Seimo rinkimuose dalyvaus su Liaudies partija ir Rusų aljansu.

V. Tomaševskis interviu J. Lapėnienei neigė, kad jo partija veda į Seimą prorusiškas jėgas mainais už finansinę Kremliaus paramą.

„Ar lenkų rinkimų akcijos žmonės važiavo į Maskvą?“ – klausė žurnalistė. – „Nesuprantu jūsų klausimo“. „Jūs pats asmeniškai bendradarbiaujate su oficialiomis Rusijos institucijomis, pavyzdžiui, užsienio reikalų ministerija?“, – patikslino klausimą J. Lapėnienė. „Aišku, kad mes nebendradarbiaujam su užsienio institucijomis. Tik vykdant savo Seimo nario pareigas kartais būnam priėmimuose“, – sakė V. Tomaševskis.

Reportaže patikslinta, kad V. Tomaševskis dalyvauja Rusijos ambasados organizuojamuose renginiuose, kuriuose aptariamos vadinamųjų Rusijos “tėvynainių” bėdos. Netrukus po Rusijos karo su Gruzija Vilniaus lenkų namuose Rusijos ambasada surengė ir parodą, skirtą Rusijos okupuotai Osetijai. Ja siekta parodyti Gruzijos žiaurumą.

J. Lapėnienė nurodė ir LLRA lyderio sąsajas su Rusijos vyriausybės finansuojamu žurnalu “Baltijskij Mir”. Šis Estijos, Latvijos ir Lietuvos rusakalbiams skirtas leidinys sistemingai užsiima Baltijos šalių istorijos perrašymu, plėtoja nacizmo mūsų valstybėse temą, ypač akcentuoja rusakalbių ir lenkų protesto akcijas, propaguoja integraciją į vadinamąją Eurazijos sąjungą.

Žurnalo redaktorius - iniciatyvos Tarptautinė Rusija koordinatorius Dmitrijus Kondrašovas, dirbęs Kremliui artimoje „Regnum agentūroje“.

Interviu J. Lapėnienei V. Tomaševskis neigė bet kokias sąsajas ir su “Baltijskij Mir”.

„Aš apskritai nedalyvauju jokių žurnalų leidyboje, nei vieno. O šio tuo labiau. Mano gimtoji kalba lenkų. Čia provokacija, ką čia kalbėt“, – aiškino LLRA lyderis.

Šaltinis LRT

Papildome šią informaciją trimis dalykais.

Pirma - pateikiame "Baltijskij Mir" metriką, iš kurios akivaizdu, kad V. Tomaševskis apsimelavo: jo pavardė įrašyta tarp visuomeninės tarybos narių:

Antra - atkreipiame dėmesį, kad LLRA rinkiminis sąrašas, kuriame dalyvavo trijų partijų - LLRA, K. Prunskienės Liaudies partijos ir Rusų aljanso - atstovai, sudarytas apeinant Seimo rinkimų įstatymą.

Tai akivaizdu, palyginus sąlygas, kuriomis rinkimuose dalyvavo susivienijimas “Už Lietuvą Lietuvoje” ir LLRA. Keturios partijos, susibūrusios į “Už Lietuvą Lietuvoje”, sudarė koaliciją, todėl joms, norint patekti į Seimą, reikėjo peržengti didesnį - 7 procentų – barjerą, nei atskirai rinkimuose dalyvaujančioms partijoms, kurios turi surinkti tik 5 procentus balsų. Trys partijos, dalyvavusios LLRA sąraše, koalicijos nesudarė ir dalyvavo rinkimuose taip, tarsi būtų viena partija.

Žiniasklaidoje šis darinys pristatinėtas kaip “neformali koalicija”. Tačiau Seimo rinkimų įstatymas jokių “neformalių” koalicijų nenumato. Todėl kyla klausimas, kodėl Zenono Vaigausko vadovaujama VRK leido trims po LLRA vėliava sutelktoms partijoms dalyvauti rinkimuose lengvatinėmis sąlygomis ir nereikalavo, kad jos įregistruotų koaliciją.

Trečia - apgailestaujame, kad LRT pateikė šią informaciją tik po rinkimų, o VSD draugiškai miega kartu su VRK.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
29. MOxTUVsPdrJdHbbgE
(2013-06-10 19:36:38)
(46.165.225.214) Parašė:

Im obliged for the post.Much thanks again. Will read on...28. arvydas damijonaitis
(2013-02-14 20:09:21)
(213.164.102.119) Parašė:

Gerbiamieji, Tarptautinė teisė tautines grupes,turinčiais išorinę valstybę( pvz.lenkai -Lenkiją), nevadina "mažumomis". Todėl Letuvoje yra lenkų tautinė bendruomenė,ne "mažuma",t.y. Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos. Lietuvoje yra karaimų, totorių tautinės mažumos,rusų,žydų,lenkų tautinės bendrijos. Jeigu Lietuvoje būtų lenkų tautinė mažuma,Kremlius būtų įkūręs" Šalčininkų respubliką",kurią Rusija okupuotų ( Abchazijos pavyzdys Gruzijoje). Gerbiamieji,naiviai vartodamas terminą "tautinė mažuma",darote meškos paslaugą Lietuvai....Kada lietuviai bus atsargesni? Gineso rekordas – lenkų bendruomenė Lietuvoje turi 120 lenkiškų mokyklų, išlaikomų iš valstybės biudžeto27. 20 milijonų labai maža
(2012-11-09 22:46:03)
(78.157.91.107) Parašė:

suma, kai kalbama apie valstybės valdymą, apie Seimą. Tad nereikia taip bukagalviškai verkšlenti dėl tokios sumos, jei supranti, apie ką kalbame. Per VEKS, visokias subezdėtas statybas pavogta šimtai šimtai milijonų Lt ir niekas net netiria to. O tu kvailas žmogau verkšleni, kad rinkimams pinigų išleista. Bukas vergas, mankurtas ir tiek. Tokie kaip tu visą savo varganą gyvenimą rinks tas pačias tris partijas.26. komentatoriams
(2012-11-07 21:05:48)
(90.207.99.239) Parašė:

panaikinti rinkimu rezultatus aplamai, tai yra absurdas, milijonu paleidimas vejais. O tai, kad Tomasevskininkai pralindo i kandidatus yra kitas reikalas. Anuliuoti sio politinio darinio rezultatus ir viskas. O Vaigausko apsizioplinimas man regis brangiai kainavo, nes po rinkimu zadejo palikti posta, tad reikejo nusigriebti, paskutinis gi kartas...25. MANAU
(2012-11-07 00:19:26)
(88.216.114.123) Parašė:

, KAD VISTIEK TOMASEVSKININKAI BUS PRIIMTI I VALDANCIAJA KOALICIJA """vardan tos Lietuvos......" D A R B U O T I S24. Jau
(2012-11-06 20:41:47)
(89.117.107.241) Parašė:

nekalbant apie tai, kad buvo grubiai pažeistas rinkimų įstatymas, _ kaoalicijai de fakto VRK neužkirto kelio dalyvauti kaip vienai partijai, lenkai dar papildomai išdūrė rusus gaudami rusakalbių balsus ir eliminuodami rusus iš sąrašo23. iki
(2012-11-06 20:00:05)
(46.36.65.153) Parašė:

Nusibodo. Prorusiška, parduos, išduos, Rusija, rusija, rusija... Yra prokuratūra, VSD ir t.t. ir pan. Tegu teisia jeigu kalti. Taškas. Viskas vemti verčia, jeigu tik rinkimų nelaimi konservai.22. Vilnietė
(2012-11-06 16:58:28)
(78.56.155.179) Parašė:

Vaigauskas privalo išsamiai atsakyti į šį klausimą - kodėl daromos išimtys? Ar įstatymai galioja tik kai kam, o ne Vaigauskui? O gal KT atsakys į šį klausimą? Negalima taip palikti, būtina reikalauti atsakymo/Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras