2019 m. rugsėjo 18 d.

 

Užsienio studentai Lietuvoje semsis profesinės patirties

Paskelbta: 2014-06-25 10:36 Autorius: vkt.vdu.lt

Šią savaitę į Kauną atvyksta beveik trys dešimtys studentų iš užsienio, kurie vasaros metu atliks profesinę praktiką, mokysis lietuvių kalbos, susipažins su šiuolaikine Lietuva. Šiemet gerokai prasiplėtė stažuočių programos dalyvių geografija – į Lietuvą atkeliauja jaunuoliai ne tik iš Šiaurės Amerikos, bet ir kitų žemynų.

„Nusprendėme neapsiriboti vien Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programos dalyviais, tad sukūrėme vasaros stažuočių programą „Summer Internship Program“ (sutr. SIP). Joje dalyvauja studentai, nebūtinai kalbantys lietuviškai ar turintys lietuviškų šaknų, tačiau besidomintys mūsų šalimi ir galimybe įdomiai bei naudingai praleisti vasarą“, – apie pasikeitimus pasakojo viena programos koordinatorių Radvilė Lipskytė.

Didžioji dalis studentų – iš JAV, Kanados ir Nyderlandų Karalystės, atvykstantys per Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programą, kuri vykdoma jau šeštus metus, bendradarbiaujant Vytauto Didžiojo universitetui ir JAV lietuvių bendruomenei. Naujosios SIP programos dalyvių šiemet bus šeši, jie atkeliauja iš Brazilijos, JAV, Vokietijos, Rumunijos, Ukrainos, Turkijos.

Abiejų stažuočių programų dalyviai susitiks įvadinės savaitės metu Vytauto Didžiojo universitete. Čia jie klausysis universiteto dėstytojų ir absolventų paskaitų apie šiuolaikinės Lietuvos aktualijas, eis į lietuvių kalbos pamokas ir lankysis jų studijų srityje veikiančiose įmonėse – galimose darbovietėse, kuriose studentams siūloma atlikti praktiką. Šių susitikimų metu jaunieji svečiai susipažins su darbo Lietuvoje ypatybėmis. Dalyviams skirta ir speciali kultūrinė-pažintinė programa, kurios metu jie susipažins su Kaunu, Vilniumi ir Trakais, keliaus laivu Nemuno upe, mokysis gaminti cepelinus, dalyvaus kitose ekskursijose ir užsiėmimuose.

Rugpjūčio 6 d. Vytauto Didžiojo universitete stažuočių programų dalyviams bus įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai atliktą praktiką ir įskaitytus akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti studentams po vasaros grįžus į savo šalies universitetus.

Studentų stažuočių programos – didesnio socialinio VDU projekto, vadinamo Pasaulio lietuvių universitetu (PLU), dalis. PLU tikslas – skatinti Lietuvos ir kitų pasaulio kraštų mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą ir kūrybinius mainus, burti lietuvių išeiviją bei pritraukti visus, besidominčius šiuolaikine Lietuva, jos gyvenimu, tradicijomis ir kultūra.

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras