2020 m. balandžio 9 d.

 

Už jūsų ir mūsų laisvę: Priešas yra vienas – tai yra Rusija

82
Paskelbta: 2016-06-08 07:10 Autorius: ekspertai.euNors Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, nors Baltijos šalių gynybos ekspertai paaiškino, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą, nors puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą, nors Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo, nors Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, nors Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai, nors Lietuva garsiai įvardino Rusiją teroristine valstybe – valstybinis transliuotojas LRT paskelbė, kad „dar kelios savaitės – ir Baltijos šalių bėdos bus visiškai pranykusios iš pasaulio radarų“.

Jau kitą savaitę NATO gynybos ministrai Briuselyje, o po mėnesio – ir valstybių vadovai Varšuvoje baigs dėlionę, kaip sustiprinti priešakinių NATO valstybių gynybą, siunčiant papildomus batalionus, rašoma straipsnyje „Pasimetę „naujajame normalume“.

Tačiau, pasak LRT, „niekas netiki, kad priemonės, dėl kurių bus sutarta, pakankamos“.

„Baigiami rengti sprendimai priešo neatgrasys, o papildomų sprendimų vargu ar galima tikėtis artimiausioje ateityje“, – informuoja valstybinis transliuotojas.

LRT nuogąstauja, kad „trumpalaikės Baltijos šalių saugumo bėdos bus padėtos į lentynėlę su užrašu „išspręsta“.

„Nedaug trūksta, kad prie išspręstų problemų būtų padėti ir santykiai su Rusija“, – liudnai prognozuoja LRT.

Straipsnyje teigiama, kad „Europos Sąjunga, nors tikriausiai dar pratęs savąsias sankcijas, vis garsiau šurmuliuoja, kad laikas pripažinti patą“.

„Minsko susitarimo beviltiškumas akivaizdus – Rusijos ekonomika ir su sankcijomis pamažu atsitiesia, o, dar svarbiau, Ukraina niekaip nepakyla, kad Vakarams atrodytų iš esmės pažangesnė už Rusiją“, – baugiai konstatuoja LRT.

Valstybinis transliuotojas atskleidžia, kad „artimiausiomis savaitėmis tarptautinis arbitražas Hagoje gali nublokšti pasaulį į lėtą, bet neišmatuojamai rimtą Kinijos ir Jungtinių Valstijų konfliktą, kai tikriausiai bus patvirtinta, kad Pietų Kinijos jūros plotus Pekinas savinasi pažeisdamas tarptautinę teisę ir Amerikos sąjungininkų teises“.

„Palyginus su tomis tektoninėmis plokštėmis, kurios susiduria Pietryčių Azijoje, kur ginklavimasis vyksta ne batalionais, bet lėktuvnešių grupėmis, visos Europos bėdos atrodo tik žaidimai smėlio dėžėje“, – nurodo LRT.

Todėl dabar lietuviams reikės „kur kas tvirtesnių ir visapusiškų pastangų likti matomiems“.

„Pasaulis kurį laiką gal ir sukosi aplink Rytų Europą, bet dabar jai pats laikas nustoti ožiuotis, gluminti Vakarus antieuropietiškais žingsniais ir tapti pavyzdingais vakariečiais“, – pataria LRT.

Tačiau kokių konkrečių  priemonių dabar Lietuvai reikia imtis?

Į tai birželio 6 d. laidoje „Teisė žinoti“ LRT atsakė konservatorius Žygimantas Pavilionis.

Pasak politiko, „prieš mus artėja rimta labai grėsmė“, todėl „mes turim tapt Izraeliu, jei norim išgyvent“.

Ž. Pavilionio teigimu, „reikia kad į valdžią ateitų tokie žmonės, kurie turėtų viziją bent 20-čiai metų į priekį“, turėdamas omeny konservatorius sakė konservatorius.

„Palikim tą Rusiją, nes jinai nesikeis, jinai yra agresyvi sisteminė jėga. Aš manau, kas padarytina po Varšuvos samito ar Varšuvos samito metu, nors tai turbūt nebus niekaip fiksuota, mums reikia pereiti iš šito reagavimo būdo į ilgalaikę strategiją, grįžti prie tos Europos, Europe whole and free, reiškia, koncepcijos (...)“, – ragino diplomatas.

Taip pat jis koregavo kitų kalbančiųjų pasisakymus.

„Aš čia manau, mūsų tas senas šūkis „Už jūsų ir mūsų laisvę“ galioja. Priešas yra vienas – tai yra Rusija. Ir mes kartu su rumunais ir kitais, kurie bando tą priešą užkardyt vienam ar kitam regione, turim veikti kartu. Aš manau, politiškai ar diplomatinėj tarptautinėj erdvėj, apskritai mūsų uždavinys būtų laikyti NATO dėmesį pririštą prie Rytų sienų, nes šiaip visas pasaulis kalba apie tolimus Pietus – apie pabėgėlius, apie Viduržemio regioną… Kur mes irgi turime padėt, reiškia, vat ir į Iraką tuos patarėjus siunčiam… Tačiau turim suprasti, kad esminė grėsmė šiuo metu tarptautinei tvarkai, visai Vakarų civilizacijai, yra būtent Rytuose“, – pasakė Ž. Pavilionis.

P. S.

Šūkis „Dievo vardu už jūsų ir mūsų laisvę“, naudotas 1830 metų lapkričio sukilime dėl Lenkijos ir Lietuvos federacijos atstatymo, kovojant prieš carinę Rusiją, priskiriamas lenkui, Vilniaus, Krokuvos ir Briuselio universitetų profesoriui, revoliucionieriui Joachimui Leleveliui.

Visą unikalią valstybinio transliuotojo laidą žiūrėkite čia:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
82. Eugenijus
(2016-12-06 13:29:25)
(78.62.171.172) Parašė:

Girto ežiuko kliedesiai!81. Jie ka vis dar nelaisvi?
(2016-06-20 18:38:18)
(88.216.97.38) Parašė:

Uz musu ir jusu laisve ?:) Pilitika be shizuchos neimanoma.80. Lietuva ,buk laisva !
(2016-06-13 18:36:34)
(78.62.8.18) Parašė:

be nato okupantu.79. Algirdas Stasiukaitis
(2016-06-10 23:56:21)
(86.130.178.131) Parašė:

Kai, nesusitvarko su savo bėdom, tai ieško atpirkimo, ožių - Kalti rusai bet ne jie patys, ir šita politika tesiasi nuo pat XVII a . nes reikia sibiro resursų, ir įšmušti Rusiją nuo dominavimo, todėl Rusija yra po spaudimu-tai gėjų teisės pažeidinėjamos.Iš pradžiu buvo Stalino rėžimas, dabar Putino rėžimas, sankcijos, uždėtos. Ką dar sugalvos? Jau dabar Rusija supama NATO per rytus ir per pabaltį. Jeblakos V kolona. O Lietuva nebeturi, savo diplomatijos, nei įdėjų- viska valdo okupantai už atlanto. Net mūsų likimus valdo, o NATO alijansas tai įrankis palaikyti kontrolę. Kad nekiltų revoliucijų ar maištų, todėl D. Grybauskaitei reikia NATO kaip apsaugos.78. kas per marazmas?
(2016-06-09 18:29:01)
(46.249.162.171) Parašė:

Dabartinis Kijevo meras Klicko .Panaikino pries 1000 metu priimta tuometinio kunigaikscio Aleksandro isakyma perkelti Kijevo rusios sostine is Kijevo I Maskva Debilejam su kiekviena diena Ar cia sveiko proto zmones?77. agora vox
(2016-06-09 16:44:56)
(86.28.143.2) Parašė:

topwar.ru/96483-ucheniya-nato-ne-stoit-lezt-na-medvedya-s-perochinnym-nozhom-agora-vox-franciya.76. Pavilionio
(2016-06-09 15:45:15)
(86.28.143.2) Parašė:

retorika tai JAV neokonu (trockistu )retorika.Klausant ji susidare ispudis kad tai McCeino arba Nuland avataras?!75. jis
(2016-06-09 14:23:56)
(62.80.225.33) Parašė:

visai apgailėtinas ir kartais atrodo, kad nelabai susigaudantisParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras