2020 m. gegužės 31 d.

 

Už estišką pieną Lietuvos pieno perdirbėjai moka 20–30% daugiau

3
Paskelbta: 2015-07-23 15:57 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos fermeriai grasina, kad blokuos kelius, kuriais pienovežiai grįžta iš Latvijos ir Estijos.

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės perka Estijoje pieną 2030% brangiau nei pas vietinius pieno gamintojus. Smulkieji pieno pardavėjai pasipiktinę mažomis kainomis ir tuo, kad perdirbėjai moka užsienio pardavėjams aukštesnę kainą nei vietos gamintojams. Lietuvos pieno perdirbėjai tvirtina, kad pieno supirkimo kainos užsienyje krenta, be to Lietuvoje yra šešios didelės pieno perdirbimo įmonės, kurios didžiąją dalį savo produkcijos eksportuoja į užsienį, todėl jos negali mokėti už pieną didesnės kainos. Lietuvos pieno perdirbėjai taip pat nerimauja dėl žaliavos trūkumo. Į Lietuvą neperdirbtas pienas gabenamas iš Latvijos ir Estijos.

„Įmonės žadėjo derėtis su mumis dėl žaliavos kainos ir sudaryti ilgalaikes sutartis, tačiau fiksuoti konkrečią pieno supirkimo kainą nenori niekas“, – teigė „Pieno centro“ vadovas Egidijus Simonis.

Situacija toliau kaista, ir pieno gamintojai kreipėsi pagalbos į vyriausybę. Pasak Lietuvos žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, nėra tokios valstybinės struktūros, kuri galėtų nustatyti kainą ir rinkos organizacijos principus. Sprendimą, kuriuo remiantis galima būtų kontroliuoti pieno gamybą, vyriausybė patvirtino, tačiau Lietuvos prezidentė jo nepasirašė.

Pagrindinė priežastis, kodėl Lietuvos pieno perdirbimo įmonės perka žaliavą užsienyje, yra logistika ir kokybė. Pienininkų asociacijos „Epiko“ tarybos pirmininkas ir „Kehtna Mõisa“ vadovas Mertas Risenbergas (Märt Riisenberg) teigia, kad įmonė kiekvieną dieną parduoda lietuviams 100 tonų pieno.

Estijoje daug didesnės galvijų bandos nei Lietuvoje, todėl pieno surinkimas užima daug mažiau laiko, tad Lietuvos pieno gamintojai geriau vyks į Estiją, kur iš vieno pieno gamintojo galima iš karto nupirkti visa pieno cisterną. Be to, Estijoje parduodamas geresnės kokybės pienas.

Liepos mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina Estijoje siekė 250, o Lietuvoje – 210 eurų.

Šaltinis: rus.delfi.ee

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. Vilpišius >> Albinui
(2015-07-23 23:31:05)
(5.20.164.108) Parašė:

Elementaru, Vatsonai - planingai tebevykdoma komanda nuvaryti lietuvius nuo Lietuvos žemės. Nekilnojamo turto prekybos biznis vis prabuksuoja - laikas keisti Mersą Masseračiu, o tie nenaudėliai lietuviai laikosi žemės įsikibę . . . Praitų metų istorija nepasimiršo - kaip buvo sužlugdytas Tautos referendumas?2. Albinas
(2015-07-23 18:21:05)
(85.255.59.152) Parašė:

nesupratau, Lietuvos perdirbejai piena perka brangiau is Latvijos ir Estijos, bet ne is vietiniu gamintoju?????1. Dzūkija
(2015-07-23 17:04:46)
(78.62.212.240) Parašė:

Nežinau...man gal su matematika blogai...bet man galai nesusieina...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras