2024 m. balandžio 26 d.

 

Už baltų užuolaidų: SANAA laimėjo Taičungo kultūros centro konkursą

Paskelbta: 2013-09-18 08:38 Autorius: pilotas.lt

Taivano Taičungo miestas įsitikinęs, kad kultūra ir menas pajėgūs išjudinti ekonomiką ir net sukurti naują miesto tapatumą. Ką tik surengtą šio miesto naujojo kultūros centro architektūros idėjų konkursą laimėjo žinomas japonų architektūros kūrybinis duetas Kazuyo Sejima ir Ryue Nishizawa (SANAA), taivaniečiams pasiūlęs originalią šiuolaikišką architektūros koncepciją.

Pasirinko meną ir kultūrą

Taičungas – trečiasis Taivano salos miestas, turintis daugiau 1 mln. gyventojų. Savo plėtros pagrindu šis miestas nusprendė pasirinkti meną ir kultūrą, o šios strategijos svarbaus akcento vaidmenį – patikėti naujam kultūros centrui, kuris turėtų tapti svarbiu vietos architektūros vietoženkliu. Tikimasi, kad šis kultūros objektas bei suplanuotas naujas kultūros parkas padės miestui pakelti savo prestižą ir tapti patraukliam tiek vietos gyventojams, tiek turistams.

Taičungo kultūros centro architektūros idėjų konkursas vyko dviem etapais. Kartu su vietos studijos „Ricky Liu & Associates Architects + Planners“ architektais finalinį konkurso etapą laimėjęs SANAA kolektyvas nurungė 4 architektų komandas iš įvairių pasaulio šalių. Antrąją vietą čia laimėjo prancūzų architektas Jean-loup Baldacci, o trečią – žinomo dekonstruktyvizmo architektūros teoretiko ir praktiko Petrio Eisenmano grupė iš JAV. Taip pat dalyvavo architektūros kompanijos „Architekten AG / Mathis Tinner“ (Šveicarija) ir „MASS STUDIES / Minsuk Cho“ (Korėja). 

Be įprastų sienų

Taičungo miesto centre planuojamą naująjį kultūros centrą sudarys viešosios bibliotekos ir dailiųjų menų muziejaus junginys. Statinyje numatytos nuolatinių parodų erdvės, biurai, parodų erdvė specialiai kolekcijai, multimedijos įrenginiai, skaitymo zonos, stogo terasos, lavinti skirtos patalpos.

Konkurso nugalėtojai pasiūlė Taičungo kultūros centrą suformuoti iš baltų kubiškų tūrių, kurie neturėtų įprastų tvirtų sienų ar fasadų. Gana originalų pastatą išorėje formuotų persiliejančios tinklinės užuolaidos, jos dėl savo peržvelgiamo pobūdžio atvertų vaizdus iš vidaus ir nedengtų interjero gyvenimo iš lauko. Šios „draperijos“ taip pat pridengtų praėjimus, kurie čia būtų ir kaip apžvalgos platformos bei sujungtų atskiras kultūros centro dalis. Lankytojus viduje pasitiktų atriumas, jis taip pat veiktų ir kaip viešoji erdvė, iš kurios būtų galima „perskaityti“ pastato vidinę struktūrą viršuje.

Beje, rugsėjo 27 dieną architektas R. Nishizawa viešės Kauno architektūros festivalyje KAFe, kuriame turėtų apie šį projektą papasakoti daugiau.

Parengta pagal konkurso organizatorių informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras