2020 m. kovo 30 d.

 

Urugvajaus parlamento žemieji rūmai priėmė įstatymą dėl marihuanos legalizavimo

Paskelbta: 2013-08-01 09:36 Autorius: Naujienų redaktorius

Urugvajaus parlamento žemieji rūmai priėmė įstatymą dėl marihuanos legalizavimo. Tai ketvirtadienį pranešė BBC.

Dabar dokumentą turi apsvarstyti Senatas. Jeigu įstatymas bus galutinai priimtas, tai Urugvajuje bus galima legaliai auginti, pardavinėti ir vartoti marihuaną. Kiekvienas šalies pilietis galės per mėnesį nusipirkti iki 40 gramų kvaišalų. Urugvajiečiams taip pat bus leista auginti namuose iki šešių kanapių krūmų.

Tiesa, įstatymas numato ir tam tikrus apribojimus. Marihuaną galės pardavinėti tik valstybinės įstaigos. Pirkti narkotikų bus leidžiama vyresniems kaip 18 metų žmonėms, įsiregistravusiems specialioje duomenų bazėje. Užsieniečiams narkotikas nebus pardavinėjamas.

Įstatymo iniciatorius yra šalies prezidentas Jose Mujica. Jis teigia, kad marihuanos draudimas daro daugiau žalos nei pats narkotikas. Anot valstybės vadovo, nelegalūs prekeiviai dažnai siūlo prastos kokybės ir sveikatai pavojingą prekę. Prezidentas taip pat mano, kad marihuanos legalizavimas sumažins sunkesnių narkotikų vartojimą.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras