2019 m. sausio 21 d.
 

 

Ukrainoje vyks NATO savaitė

3
Paskelbta: 2018-04-23 08:34 Autorius: ekspertai.eu
Ukraina nori stoti į NATO.
Ukraina nori stoti į NATO.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis balandžio 23 d. lankysis Kijeve, kur dalyvaus NATO savaitės Ukrainoje atidarymo renginiuose.

„Ukrainos saugumas ir stabilumas, pajėgumas atsakyti į kylančias grėsmes daro didelę įtaką viso regiono saugumo situacijai, todėl bendradarbiavimas su Ukraina ilgą laiką yra vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų,“ – sako krašto apsaugos ministras R. Karoblis. Jis pabrėžia, kad Lietuva palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, rėmė ir toliau rems Ukrainos europinės bei euroatlantinės integracijos siekius.
 
Ministras R. Karoblis Nacionaliniame gynybos universitete sakys renginio atidarymo kalbą. Vėliau Kijeve taip pat suplanuotas ir ministro R. Karoblio susitikimas su Ukrainos gynybos ministru armijos gen. Stepanu Poltoraku ir Ukrainos kariuomenės Generalinio štabo viršininku armijos gen. Viktoru Muženka. Susitikimuose planuojama aptarti Ukrainos gynybos reformų eigą ir pasiekimus, įgyvendinamų projektų ir dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas, kitus aktualius klausimus.

NATO savaitė yra pažintinis-informacinis renginys apie NATO, renginyje aukšto rango Ukrainos karininkai ir civiliai tarnautojai supažindinami su NATO. Ukrainos sostinėje NATO savaitė rengiama 18-ą kartą. Ją organizuoja NATO gynybos koledžas, Lietuvos ambasada Ukrainoje, kuri jau ketvirtus metus iš eilės atlieka NATO kontaktinės ambasados funkcijas Ukrainoje, ir NATO atstovybė Kijeve.
 
Lietuva remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. Lietuva Ukrainai yra perdavusi ginkluotės elementų, nebenaudojamos amunicijos. Lietuvos civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose ir karių reabilitacijos centre Druskininkuose priimami gydytis sužeisti ukrainiečiai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje.
 
Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja su Ukrainos kariuomene karinio rengimo ir mokymo srityje. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže. Lietuva kartu su Lenkija ir Ukraina yra įsteigusios trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. stasys
(2018-04-23 12:37:02)
(90.140.144.130) Parašė:

trumpui .. o ka ten pasakytum nuvykęs ? Tam kad paėsti nereikia tiek tolį vykti. Vienas iš būdu 'prisimazinti' prie kokiu svetimu laidotuvių.. juodu humoru .2. trumpai
(2018-04-23 09:50:35)
(78.57.130.78) Parašė:

Aš irgi sudalyvauciau juk mokėti iš savo kišenės nereikia,ir egzotikos pamatai ir paėdi.1. Blogejant NATO
(2018-04-23 08:54:27)
(78.56.75.110) Parašė:

santykiams su Turkija, Ukrainos karinio NATO placdarmo verte kyla. Juolab ukrainieciai nebeuzilgo, su dideliu noru perduos kam nors "pavairuoti" skylancia gabalais sali .. O JAV ir UK gales pries RF atsigriebti uz Sirijos deliones suardyma.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras