2020 m. liepos 6 d.

 

Ukraina dar nesumokėjo už kovą Rusijos tiektas dujas

Paskelbta: 2014-04-08 14:43 Autorius: Naujienų redaktorius

Ukrainos naftos tiekimo bendrovė „Naftogaz Ukraina“ už kovo mėnesį Rusijos dujas dar nepervedė lėšų. Už praėjusį mėnesį tiektus 1,8 mlrd. kub. metrų kuro Ukraina turėjo susimokėti apie 500 mln. JAV dolerių. Tokią informaciją, remdamasi „Gazprom“ pranešimu, pateikia „RIA Novosti“.

„Gazprom“ valdybos pirmininko Aleksejaus Milerio prognozės teigia, kad iki šių metų pabaigos Ukrainos skola bendrovei išaugs dar 5,6 mlrd. JAV dolerių. Balandžio 7 d. įsiskolinimai siekė 2,2 mlrd. JAV dolerių. Taip pat nurodoma, kad anksčiau laiku būdavo sumokama bent po 50 proc. skolos, dabar laiku sumokamų įmokų dydžiai siekia vos 20 proc.

2013 m. lapkritį Ukrainos ir Rusijos prezidentai susitarė dėl pirmąjį šių metų ketvirtį taikomos nuolaidos, kuri kiekvienam tūkstančiui kubinių metrų dujų siekdavo 100 JAV dolerių, todėl kiekvieno kiekio kaina atitinkamai buvo smukusi iki 268,5 JAV dolerio.

Nuo balandžio „Gazprom“ atšaukė nuolaidą į Ukrainą tiekiamoms dujoms, galiojusią pirmąjį ketvirtį. Tuomet kaina už tūkstantį kubinių metrų dujų šoktelėjo iki 385 dolerių.

Iš viso Ukraina ketino 2014 m. iš Rusijos įsigyti 2730 mlrd. kub. metrų dujų. Tiesa, kovo 26 d. Ukrainos energetinė bendrovė DTEK pranešė, kad šaliai ekonomiškai labiau apsimokės dujų įsigyti iš Europos.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras