2020 m. gegužės 27 d.

 

Teismų sistemoje įvyko esminis lūžis: iš uždaro klano teisėjai tapo atvira ir skaidria bendruomene

50
Paskelbta: 2016-11-14 07:10 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo kartą per ketverius metus vykstančiame Visuotiniame teisėjų susirinkime, kuris yra aukščiausia teismų savivaldos institucija. Kreipdamasi į šalies teisėjus prezidentė pabrėžė, kad teismų sistemoje įvyko esminis lūžis – tą rodo ir augantis visuomenės pasitikėjimas teisingumu, ir reikšmingi pokyčiai teismuose.

„Permainos teismų sistemoje įvyko tik patiems teisėjams supratus, kad be principingo požiūrio į savo veiklą neįmanoma susigrąžinti žmonių pasitikėjimo. Iš uždaro klano teisėjai tapo atvira ir skaidria bendruomene, į kurią lygiuojasi ir teisėsaugos institucijos. Teisėjų bendruomenė tampa nepakanti korupcijai, aplaidžiam kolegų darbui, teisėjo vardo žeminimui. Teisingumo užtikrinimui svarbu ne tik įstatymo raidė, bet ir aukšta teisėjų moralė, etika, žmogiškumas“, - pasakė prezidentė.

Teismų sistemos skaidrumas ir veiklos tobulinimas nuo pirmosios kadencijos pradžios yra vienas svarbiausių prezidentės prioritetų. Per šį laiką teismų sistema atsinaujino, tapo atviresnė ir skaidresnė, buvo padidinti teisėjų reputacijos ir kompetencijos reikalavimai, teismai dirba efektyviau.

Taip pat buvo gerokai pakelta teisėjų reputacijos kartelė.

Pati prezidentė yra inicijavusi daug įstatymų pakeitimų, kurie reikšmingai prisidėjo prie teismų sistemos tobulinimo, atvirumo, kokybiškesnio ir spartesnio teisingumo vykdymo.

Svarbus žingsnis efektyvesniam teisingumo vykdymui buvo žengtas 2013 metais prasidėjus teismų reformai.

Taip pat teismai tapo modernesni – įvestas elektroninis bylų skirstymas, privalomais tapę teismo posėdžių garso įrašai įpareigojo teisėjus elgtis pagarbiai ir etiškai teismo posėdžių metu.

Paspartėjo ir bylų nagrinėjimas – pavyzdžiui, pagal civilinių bylų nagrinėjimo terminus ir atvirumą visuomenei Lietuvos teismai yra vieni pirmaujančių Europos Sąjungoje.

Griežti profesionalumo reikalavimai, efektyvesnis teisingumo vykdymas davė savo rezultatų-pagal visuomenės apklausas pirmą kartą po daug metų pasitikinčių teismais žmonių yra daugiau nei nepasitikinčių.

Prezidentė pabrėžia, kad apsivaliusi ir atsinaujinusi teismų sistema turi toliau tęsti reformas, užtikrinti garbingą ir profesionalų teisingumo vykdymą, kelti aukščiausios reputacijos reikalavimus.

Šaltinis: prezidentas.lt

Susiję
:

Europos teisėjai mokosi iš Lietuvos teismo   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
50. aAlgirdas
(2019-01-17 06:57:00)
(78.56.79.247) Parašė:

kažkaip ne visai supratau minties:"Teisingumo užtikrinimui svarbu ne tik įstatymo raidė, bet ir aukšta teisėjų moralė, etika, žmogiškumas“," --- ko gero tai kažkas nauja TEISĖJE, kai įstatymo raidė NĖRA PAGRINDŲ PAGRINDAS o ta teise galima manipuliuoti pagal kiekvienam pagal save suprantančiam MORALĘ,ETIKĄ ir ŽMOGIŠKUMĄ.49. Proklas
(2017-09-12 21:09:58)
(62.80.225.20) Parašė:

Lietuva - banditų valdoma teritorija.48. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2016-11-16 04:58:43)
(98.212.66.159) Parašė:

"Teismų sistemoje įvyko esminis lūžis: iš uždaro klano teisėjai tapo atvira ir skaidria bendruomene". Nu stebūklų stebūklas įvyko? Žymiai greičiau, kad tai eilinis ponios JE Prezidentės Dalios Grybauskaitės melas, nesusigaudymas, propaganda.47. vladas lukosevicius
(2016-11-15 14:32:36)
(90.140.116.106) Parašė:

Kas tai pranešė , šita KGB šliuxa Dalia Grybauskaitė ? Tai gal ir pedofilų ir jų bendrininkų neliko tarp teisėjų ? TAI tegul pakomentuoja KGB prostitutė kaip tapo teismo pirmininku S. Juocevičius už sunkių nusikaltimų dangstymą prieš kūdykius . ATSAKYS ŠITA KGB PROSTITUTĖ UŽ NUŽUDYMŲ IR NUSIKALTIMŲ PRIEŠ VAIKUS DANGSTYMĄ .46. esminis luzis
(2016-11-15 13:43:03)
(78.62.8.18) Parašė:

tai kada pasodins grybauskaite,kubiliu ,landsbergi ir austreviciu uz nusikaltimus Lietuvai?45. yra tokia pasakėčia:
(2016-11-15 12:59:28)
(78.62.3.48) Parašė:

nuėjo kvailelis į zoologijos sodą. Klausiamas ką matė pasakoja: skruzdėlytes, museles .... - O DRAMBLĮ ar matei? - O DRAMBLIO tai ir nepastebėjau. Tai kad Aukščiausiajame Teisme teisėjų atrankos kolegijos nepraleidžia kasacinių skundų Restitucijos bylose be jokių argumentų, dviem sakiniais "Mums taip atrodo", "nutartis galutinė ir neskundžiama", apie tai TYLA - nes juk tai MILŽINIŠKAS SKANDALAS, pažeidžiama ŽMOGAUS TEISĖ Į KASACIJĄ", žmogui viskas prasmenga skradžiai žemės - tai DRAMBLYS. O štai pakalbėti apie skruzdėlytes (ginti Vartotojų teisės negerai suremontavus balkono spintelę ir pan.) LAT'o teisėjų atrankos kolegijų priimamos ir garsinamos visais varpais, o apie DRAMBLIUS? TYLA šioje "TEISINĖJE VALSTYBĖJE".44. aAlgirdas
(2016-11-15 07:50:21)
(78.56.79.247) Parašė:

" Teisingumo užtikrinimui svarbu ne tik įstatymo raidė, bet ir aukšta ......... moralė, etika, žmogiškumas“, nuostabiai teisingi žodžiai, belieka parodyti asmeninį pavyzdį43. Klausimas
(2016-11-15 07:29:04)
(91.187.185.51) Parašė:

Kaip ta blondinė neužspringo taip meluodama?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras