T. Bachas: „Rusija ištesėjo viską, ką pažadėjo“

Paskelbta: 2014-02-24 07:05 Autorius: ELTA, ekspertai.eu

Pasak Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidento, „Rusija ištesėjo viską, ką pažadėjo“.

„Tai, kam kitose pasaulio vietose prireikė dešimtmečių, čia buvo pasiekta vos per septynerius metus, – sakė Thomas Bachas. – Norėčiau padėkoti Rusijos Federacijos prezidentui, ponui Vladimirui Putinui, už jo asmeninį įsipareigojimą dėl nepaprastos šių žiemos olimpinių žaidynių sėkmės.“

„Skepticizmo naujosios Rusijos atžvilgiu ledas buvo pralaužtas, – sakė Rusijos premjero pavaduotojas Dmitrijus Kozakas. – Žaidynės padarė šalį, kultūrą ir žmones truputį artimesnius ir suprantamesnius pasauliui.“

•••••••

Sočio žiemos olimpinių žaidynių medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė varžybų šeimininkės Rusijos atstovai. Jie iškovojo 13 aukso, 11 sidabro ir 9 bronzos medalius (iš viso – 33).

Medalių įskaitoje Rusijos sportininkai nugalėjo pirmą kartą nuo 1994 metų Lilehamerio olimpinių žaidynių. Rusai Sočio žaidynėse pirmąją vietą užėmė ir pagal medalių skaičių.

Rusija – ketvirtoji olimpinių žaidynių šeimininkė, kuriai pavyko nugalėti medalių įskaitoje. Iki šiol tai buvo pavykę padaryti JAV (1932 m.), Norvegijai (1952 m.) ir Kanadai (2010 m.).

Antrąją vietą užėmė Norvegijos rinktinė. Jos sportininkai iškovojo 11 aukso, 5 sidabro ir 10 bronzos medalių. Trečioje vietoje – Kanados atletai, jie pelnė po 10 aukso ir sidabro bei 5 bronzos medalius.

Ketvirtąją vietą užėmė JAV, penktąją – Olandijos, o šeštąją – Vokietijos rinktinės.

Po du sidabro ir bronzos medalius iškovoję Latvijos atstovai užėmė 23 vietą.

Apdovanojimus pelnė 26 šalių sportininkai (aukso – 21).

Per 16 varžybų dienų išdalinti 99 aukso, 97 sidabro ir 99 bronzos medaliai.

Moterų kalnų slidinėjimo greitojo leidimosi rungtyje įteikti du aukso (sidabro neįteiktas), o vyrų kalnų slidinėjimo didžiausiojo slalomo rungtyje – du bronzos medaliai.

Medalių lentelė (auksas, sidabras, bronza, iš viso).