2019 m. balandžio 24 d. 

Sveikatos apsaugos ministrė pasitarusi su STT vadovu nutarė nevarginti teisėsaugos, o pati vykdys tyrimą dėl aferos

16
Paskelbta: 2015-08-12 00:01 Autorius: ekspertai.eu
Sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė (kairėje) ir STT vadovas pasitarė ir priėmė savitą sprendimą.
Sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė (kairėje) ir STT vadovas pasitarė ir priėmė savitą sprendimą.

Į ortopedų specialios avalynės gamintojų ir korumpuotų valdininkų kišenes kasmet neteisėtai byrėjo milijonai eurų. Žmonėms specialiai buvo brukama ne specialiai pagaminta ortopedinė avalynė, o paprasta, kainuojanti vos 20 eurų.

Tai yra kai kurie ortopedai ir suaugusiems ir vaikams vietoje jiems specialiai jiems pritaikytos avalynės skirdavo paprastus, masiškai gaminamus batus, kokius galima nusipirkti Gariūnų turguje ar paprasčiausiame prekybos centre.

Kadangi valstybė specialių ortopedinių batų gamybą kompensuoja, už ją, kaip už gydomąją, mokėdavo apie 300 eurų.

Su šia afera susiję Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkai bei Ligonių kasos atstovai. Į šių veikėjų kišenes per metus nubyrėdavo po kelis milijonus eurų per metus.

Maža to, kad kai kurie medikai yra ir ortopedinę techniką gaminančių įmonių bendrasavininkai ir patys nukreipinėjo ligonius į savo įmones. O šios įmonės vėliau gaudavo didžiules kompensacijas už neva pacientams pritaikytus batus.

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė laikosi santūresnės pozicijos ir finansavimas minėtoms aferoms skiriamas ir toliau.

Ministrė informavo, kad iškilus skandalui šį klausimą ji yra aptarusi su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovu Sauliumi Urbanavičiumi ir jie kartu nusprendė, kad ministerija kol kas susitvarkys pati, be teisėsaugininkų pagalbos.
 
„Priėmėm sprendimą, kad čia reikalingi specialistai, kurių turi Sveikatos apsaugos ministerija, mes turime didesnes galimybes pajungti kitus specialistus“, - LNK žinioms atskleidė ministrė.

Kitaip tariant, kadangi STT reikiamų specialistų neturi, o Sveikatos ministerija turi, pirminėje stadijoje, pasak ministrės, tyrimą atliks R. Šalaševičiūtės vadovaujama ministerija.

Ir jei ministerija atlikusi savęs patikrinimą nustatys kokius nors pažeidimus, tik tada kreipsis į teisėsaugą.

„Nustačius pažeidimus, piktnaudžiavimą ir neskaidrumą skirstant ortopedines priemones mes informuosime STT“, - pranešė ministrė.

Šia istorija jau susidomėjo ir Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius. Tačiau, ekspertai.eu žiniomis, dėl šios aferos jis gali kreiptis į prokuratūrą nelaukdamas Sveikatos apsaugos ministrės organizuoto tyrimo pabaigos.Be aukščiau minėtų problemų ministrė R. Šalaševičiūtė jų turi kur kas daugiau, primename vieną iš jų.

Š. m. birželio 25 d. Seimo narys Audrius Nakas ministrei Seimo plenarinio posėdžio metu vykusioje Vyriausybės valandoje uždavė tokį klausimą: „Sau­sio 29 d. kar­tu su Pre­zi­den­te lan­kė­tės Vai­ko rai­dos cen­tre. Pre­zi­den­tei tai pa­li­ko di­de­lį įspū­dį, ji nu­ro­dė, kad šis cen­tras tu­ri bū­ti iš­kel­tas į tin­ka­mas tam pa­tal­pas iki rug­sė­jo mė­ne­sio. Ma­no klau­si­mas bū­tų toks: kur kon­k­re­čiai bus iškel­tas iki rug­sė­jo mė­ne­sio Vai­ko rai­dos cen­tras, kiek tai kai­nuos ir ar jūs ramiai ir gar­bin­gai at­si­sta­ty­din­si­te, jei­gu ši ope­ra­ci­ja ne­pa­vyk­tų?“

Ministrė atsakė savo stiliumi: „Ačiū už klau­si­mą. Prieš po­rą sa­vai­čių prezidentūro­je bu­vo su­si­ti­ki­mas dėl šio klau­si­mo. Yra pri­im­ti ki­ti spren­di­mai, ne­gu iki tol bu­vo ma­no­ma, kad tiks­lin­ga iš­kel­ti į „Pu­šy­no ke­lią“ Vai­ko reabilitaci­jos cen­trą at­ku­riant du kor­pu­sus ir pa­sta­tant nau­ją. Pri­im­tas sprendimas yra ki­toks. Yra pa­siū­ly­ta Vai­ko rai­dos cen­trui, kai bus iš pe­diat­ri­jos li­go­ni­nės, esan­čios San­ta­riš­kė­se, iš­kel­tas gy­dy­mas į nau­jai sta­to­mą vai­kų ligoninę, ant­ras, tre­čias, o gal­būt net ir ket­vir­tas aukš­tai bus ati­duo­ti Vai­ko raidos cen­trui.  Ši­tas spren­di­mas, aiš­ku, ne­bus įvyk­dy­tas iki rug­sė­jo 1 d., tačiau iš pen­kių pa­siū­ly­tų al­ter­na­ty­vų tai yra ir pi­giau­sias, ir pa­to­giau­sias pačiam Vai­ko rai­dos cen­trui va­rian­tas. Mes esa­me re­zer­va­vę jau šių me­tų pradžio­je 3,5 mln. eu­rų, nes ti­kė­jo­mės, kad da­li­mis iš­kel­si­me į „Pu­šy­no ke­lią“, bet tam ka­te­go­riš­kai pa­prieš­ta­ra­vo pats Vai­ko rai­dos cen­tras. Vyk­dant šį mū­sų su­si­ta­ri­mą, ma­tyt, ki­tą sa­vai­tę bus pa­si­ra­šy­tas tri­ša­lis – mi­nis­te­ri­jos, Santariškių kli­ni­kų ir Vai­ko rai­dos cen­tro va­do­vy­bės su­si­ta­ri­mas. Taip pat yra siū­ly­mas, kad tai bū­tų įtei­sin­ta ir Vy­riau­sy­bės nu­ta­ri­mu su­teik­tos vi­sos garantijos Vai­ko rai­dos cen­trui, kad jie bus per­kel­ti į at­lais­vin­tas pa­tal­pas.“

Ekspertai.eu žiniomis, reikalai dėl Vaiko raidos centro iki šios dienos visiškai nepajudėjo ir problema nebus išspręsta ne tik iki rugsėjo pirmos ar trisdešimt pirmos dienos, bet ir dar daug vėliau.

Todėl reikia tikėtis, kad ministrė bent šį kartą pasielgs garbingai ir atsistatydins pati, negaišinusi nei savo, nei Seimo narių laiko bereikalingomis interpeliacijos procedūromis.

Keli tekstai, susiję su ministre R. Šalaševičiūte:

Vaiko raidos centras bus perkeliamas į Santariškes

Po prezidentės įspėjimo ministrė R. Šalaševičiūtė nusprendė atlikti „kosmetinį perstumdymą“

R. Šalaševičiūtė apie vaikų reabilitacijai skirtas lėšas: „Vaikam nėra atsakoma, yra atsakoma tėvam“

Ministrę-melagę derėtų kuo skubiau nušalinti nuo užimamų pareigų

Niekingas ministrės R. Šalaševičiūtės kėsinimasis sunaikinti vaikų reabilitacijos skyrių sutelkė piliečius

Ministrė R. Šalaševičiūtė sulaukė nemalonių klausimų iš Seimo narių

Ministrė R. Šalaševičiūtė ir toliau siekia sunaikinti vienintelį vaikų reabilitacijos centrą Vilniuje (PASIRAŠYKITE PETICIJĄ)

Vaiko raidos centro detektyvas: pasipelnyti ciniškai skriaudžiant vaikus galima labai padoriai

Po prezidentės įspėjimo ministrė R. Šalaševičiūtė nusprendė atlikti „kosmetinį perstumdymą“

R. Šalaševičiūtė tikrųjų pedofilų ir homoseksualų pavardžių nepateiks, nes tai būtų neteisėta ir neetiška

Po tikrųjų pedofilų ir homoseksualų sužlugdymo politikė rado jėgų atsitiesti

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
16. Davinčio
(2015-08-13 17:14:16)
(87.247.73.87) Parašė:

Genialu.15. trumpai
(2015-08-13 09:41:57)
(78.61.53.31) Parašė:

Na ponai manau kad be reikalo putojamės kad pati tirs,pamatysim ka ištirs ir jei sažiningai ištirs visa medžiaga perduos prokuraturai,tad nieko nematau gėdingo jei pati sistema nori išsiaiskinti ir atiduoti kaltus teisingumui.14. q
(2015-08-12 23:52:49)
(78.61.153.76) Parašė:

Kiek truks tų pabaisų ir jų partijų savivalė Lietuvoje?13. Saunu
(2015-08-12 15:48:24)
(78.58.190.95) Parašė:

Cia tai Lietuvos pasididziavimas ,tokia ministre . Pedofilu ie ortopedu neisduos nes neetiska butu tai pati tirs ir nutirs . Slyksciau ir buti negali ,kada ta slyksti boba bus teisiama ir kas ja paskyre i toki atsakinga posta ar tik ne iskrypeliai.12. tai
(2015-08-12 14:27:38)
(84.144.229.132) Parašė:

kad kiek suprantu ir ministeriją reikia tikrinti ir kuo skubiau....11. a,
(2015-08-12 11:44:38)
(78.62.175.113) Parašė:

geriau skaitykit "Mohatma Gandis, jo širdies draugas ir vazelinas. Lietuva ketina tapti idiotiškiausių paminklų šalimi?"10. aAlgirdas
(2015-08-12 11:32:54)
(84.15.190.76) Parašė:

skirtingai ,kol kas, nuo daugumos komentatorių mininčių Šalaševičiūtę aš palaikau tik Bruniaus komentarą -taikliai ir iš esmės.9. Arvydas Brunius
(2015-08-12 11:00:46)
(94.244.74.18) Parašė:

dainuoju taip: Kokia susikta valstybe jei po 70 metu suzinosime teisybe!Ar tokios susisktos mes norejom Lietuvos!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
Apklausa
Vykdoma nuo: 2019-04-18 Vykdoma iki: 2019-04-25 Kuris kandidatas yra mažiausia blogybė valstybei, jei būtų išrinktas LR Prezidentu?
Vytenis Povilas Andriukaitis
Arvydas Juozaitis
Valentinas Mazuronis
Gitanas Nausėda
Mindaugas Puidokas
Naglis Puteikis
Saulius Skvernelis
Ingrida Šimonytė
Valdemaras Tomaševskis
Kitos apklausos