2020 m. birželio 5 d.

 

Svarstant Konstitucijos pataisas, savo žiniomis apie Jungtines Tautas driokstelėjo anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas

25
Paskelbta: 2018-10-25 14:50 Autorius: ekspertai.eu
Konservatorių istorikas A. Anušauskas.
Konservatorių istorikas A. Anušauskas.

Spalio 25 d. Seimas po pirmo balsavimo nepritarė Konstitucijos 74 straipsnio valdančiųjų inicijuotoms pataisoms, kuriomis buvo siūloma esą įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą byloje Paksas prieš Lietuvą ir Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių Komiteto sprendimą.

„Už siūlomas Konstitucijos pataisas pirmo balsavimo metu buvo 78, prieš – 15, susilaikė 4 Seimo nariai. Seimo statuto 171 straipsnio 3 dalyje įtvirtinta, kad Konstitucijos keitimo įstatymo projektas laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių“, - skelbiama Seimo pranešime visuomenei.

Nepriimtas Konstitucijos keitimo įstatymo projektas Seimui iš naujo svarstyti gali būti teikiamas ne anksčiau kaip po vienų metų.

Lietuvos nepriklausoma žiniasklaida taip pat skelbia, kad „Seime dar kartą žlugo bandymas įgyvendinant Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui atverti kelią į rinkimus“.

Ekspertai.eu primena, kad tam, jog būtų atstatytos visos R. Pakso politinės teisės, nereikia jokių Konstitucijos pataisų. Tiesiog savo ankstesnius nutarimus privalo persvarstyti Lietuvos Konstitucinis teismas, tam kad būtų įgyvendintas tiek EŽTT sprendimas, tiek ir (kas yra dar svarbiau) 2014 m. balandžio 29 d. Jungtinių Tautų žmogaus teisių komiteto (JTŽTK) sprendimas mūsų valstybei.

Kaip žinoma, JTŽTK sprendimu, R. Paksui turi būti atstatytos visos politinės teisės nuo 2004 metų balandžio 6 dienos, būtent nuo tada, kada jis buvo nušalintas nuo pareigų. Įvykdyti šiam sprendimui Lietuva, pagal galiojančią tvarką, turėjo 180 dienų – lygiai pusę metų.

Nuo JTŽTK sprendimo jau praėjo ne 180 dienų, o penkeri metai, tačiau sprendimo Lietuva net per tiek laiko neįvykdė.

Kaip jau minėta, tiesioginė atsakomybė dėl neįvykdyto JTŽTK sprendimo tenka LR Konstituciniam teismui (apie tai skelbta ir publikacijoje „Nuo liepos 26 d. jau prabėgo du mėnesiai, tačiau Konstitucinis teismas savo prievolės vis dar nevykdo“).

Ką galėtų ir privalėtų padaryti Seimas – tai dar kartą kreiptis į Konstitucinį teismą ir paraginti kuo skubiau persvarstyti savo ankstesnius sprendimus dėl R. Pakso, kad tie sprendimai atitiktų EŽTT ir JTŽTK privalomus nutarimus Lietuvai.Svarstant minėtas pataisas, sužibėjo anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, konservatorius Arvydas Anušauskas.

Pirmiausia politikas Europos Parlamento narį R. Paksą pavadino klaidžiojančia šmėkla po Europos Parlamentą.Tačiau dar labiau A. Anušauskas driokstelėjo, pademonstravęs savo žinias ir supratimą apie Jungtines Tautas ir šios organizacijos institucijas, tame tarpe ir JTŽTK.

Pasak konservatoriaus, reikia pasižiūrėti, kas dedasi Jungtinėse Tautose.

„Jūs pasižiūrėkit, Jungtinėse tautose kas dedasi. Vis dėlto dalis stiprių demokratinių valstybių palieka tuos įvairius komitetus, kurie ištikrųjų priima kartais ir kontraversiškus sprendimus“, - JTŽTK sukritikavo konservatorius.

Pasak A. Anušausko, „demokratinės valstybės skirtingai vertina Jungtinių Tautų sukurtas institucijas“.

„Tame tarpe ir minėtą komitetą (JTŽTK - red. pastaba)“, - savo žinias pademonstravo konservatorius.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
25. mano nuomone
(2018-10-26 20:25:11)
(87.247.68.19) Parašė:

na,apie klaidziojancias smeklas tai jis kaip ir teisybe pasake,tik adresus supainiojo.Tokie anusauskai,kubiliai,juknevicienes,landsbegiai tai tikrai klaidziojancios smeklos po seima,kurios niekaip neranda isejimo.O,kad tas dedule nusisneka,tai nieko naujo,jam jau i krauja matyt isigere visazinio bacila,nors is tikro net is popieriuko nesugeba sklandziai perskaityti teksto.24. Mirtinai pavojingas
(2018-10-26 17:58:52)
(78.58.225.231) Parašė:

Leis Prezidenta kandidatuoti tik tuomet kaip jiems vietiniams bus pridėtas saunikas prie smegenų,nes per daug makliu.......Puikiai supranta kad Tauta ji atstatys į pareigybe ,o tuomet kurie ji neteisėtai nuskriaudė gali tekti pasėdėti ne cipeje ,o grina me ore ant aukšto ...taip praktikavo mūsų kunigaikščiai. Dvieju ES teises institucijų sprendimai tai ne vaikų smelio dėže,sprendimą privalės vykdyti.23. stėrva
(2018-10-26 15:27:44)
(46.165.254.166) Parašė:

nulietas birkinas..22. Tadas
(2018-10-26 12:29:58)
(5.20.52.103) Parašė:

Ne Lietuva .o lansbrazų šaika padariusi šį nusikaltimą turi atsakyti! Bet kokioje, aišku ne "gaidinėje" apklausoje, piliečiai visus tuos metus balsavo už Paksą ,kas ir siutino lansbrazinę ,jokių žmogaus teisių nepaisančią ,šutvę...Manau, kad anksčiau ar vėliau bus Tautos tribunolas ir įvertins juos...21. Supraskit
(2018-10-26 11:33:08)
(83.189.3.181) Parašė:

Kad jiems jau viskas taip giliai po....j.kad jokie įstatymai tai tik jiems patiems reikalingas vėzdas manipuliacijom. Kaip jiems patinka ir kada jiems naudinga. Visa sistema jau eina VA-BANK. Apsvaigę nuo valdžios,atsakomybės nebuvimo ir nebaudžiamumo iliuzijos. Jiems ir trauktis nėra kur. prisidirbę tiek,kad kol kas dar ,,tempia" tik dėl to kad dar kažkaip viską slepia. Aš juos pilnai suprantu. Jie realiai bijo rusijos. Nes pilnai suvokia kad visų darbelių ką pridarę,jiems neatleis. Ir realiai bijo vidaus būsenos. Nes jai paviešint viską,manau net užkietėjus tvartumenė kažin ar nepakrauptų.20. Andrius.A.
(2018-10-26 09:43:15)
(88.222.106.102) Parašė:

Konstitucijos priežiūra ir pataisos yra vienas iš svarbiausių ir atsakingiausių seimo narių darbų. Visi, prisiekę tarnauti tautai, seimo nariai žinojo, kad ketvirtadieni bus balsuojama dėl konstitucijos pataisos.Kaip vertinti tą faktą, kad balsavime dėl konstitucijos pataisos dalyvavo tik 97 seimo nariai iš 141??? Mano galva,tie 44 seimūnai, nedalyvavę balsavime dėl konstitucijos "pataisos", sulaužė savo priesaiką ir verti apkaltos.19. Lietuvoje konservatoriu nera
(2018-10-26 09:13:35)
(213.205.240.198) Parašė:

Tai trockio pakraipos vargsai,permanentiniu revoliuciju,perversmu ir balagano megejai pagal savo biografijas,darbus ir darbu rezultatus18. Pastaba
(2018-10-26 06:25:24)
(91.187.185.51) Parašė:

Anušauskas yra ligonis. Diagnozė-konservatoriusParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras