2020 m. gegužės 28 d.

 

Sutikti iš tarptautinės operacijos Malyje grįžę Lietuvos kariai

2
Paskelbta: 2019-10-17 10:28 Autorius: ekspertai.eu

Kaune, Kauno piliavietės aikštėje,  spalio 16 d. iškilmingai sutikti Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto penktosios  pamainos (PAV-5) kariai. Jie šešis mėnesius dalyvavo Jungtinių Tautų vadovaujamoje situacijos stabilizavimo operacijoje Malyje MINUSMA, iš kurios grįžo spalio viduryje. Karių sutikimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys, Krašto apsaugos savanorių pajėgų KASP vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas, KASP rinktinių ir Kauno įgulos karinių vienetų vadai, iš tarptautinės operacijos grįžusių karių artimieji, kiti svečiai.

Lietuvos kariuomenės vadas padėkojo  kariams už tarnybą, o  jų artimiesiems už pasiaukojimą ir paramą. „Per 140 Lietuvos kariuomenės karių šiuo metu dalyvauja 11-oje tarptautinių misijų ir operacijų trijuose žemynuose. Mūsų valstybei tai yra labai rimtas įsipareigojimas saugumui pasaulyje užtikrinti. Aš dėkoju Jums, kariai savanoriai, kad Jūs atstovaujate mūsų valstybei ir prisidedate prie tarptautinės bendruomenės pastangų saugumui stiprinti bei semiatės patirties, kuri bus naudinga ir Tėvynės gynybai. Puikiai atlikote pareigą Malyje, sveikinu visus sugrįžusius ir dėkoju Jums už tarnybą“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras V. Rupšys.

PAV-5 pamainą sudarė daugiau nei 30 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių iš KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios ir Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinių.   PAV-5 pamaina į Malį kartu su Vokietijos karių kontingentu išvyko balandžio pradžioje. Spalį tarnybą iš jų perėmė šeštoji pamaina, suformuota iš KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.    

Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA Malio Respublikoje vykdo nuo 2013 metų. Joje šiuo metu tarnauja apie 13 tūkstančių karių 2017 metų spalio 19 d. tarnybą šioje operacijoje pradėjo pirmasis Pajėgų apsaugos vienetas suformuotas iš KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių. Lietuvos kariuomenės kariai Gao provincijoje, Malio rytinėje dalyje veikia kartu su Vokietijos kontingento kariais, kur vykdo stovyklos „Camp Castor“ apsaugą. Operacijoje MINUSMA Lietuvos kariai koviniuose veiksmuose nedalyvauja.

Operacijos MINUSMA metu siekiama stabilizuoti padėtį šalyje, apsaugoti civilius gyventojus, ginti žmogaus teises ir užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautinių lygmenimis. Šia misija Lietuva prisideda prie tarptautinės bendruomenės pastangų remti Malio taikos procesą. Pajėgų apsaugos vienetas suformuotas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo mandatu.

Šiandien Lietuva siunčia karius dalyvauti 11-oje NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir kitose sąjungininkų suburtų koalicijų vykdomų tarptautinių operacijų Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Indijos vandenyne. Tarp jų – ir karinė mokymo operacija Ukrainoje, ES mokymo misija Malyje, Centrinės Afrikos Respublikoje, NATO operacijos Irake, Afganistane, ES operacija Indijos vandenyne, kt.  

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Zenonas
(2019-10-19 09:25:16)
(199.249.230.104) Parašė:

Jie ten kažkodėl buvo laikomi OKUPANTAIS...1. trumpai
(2019-10-17 11:53:27)
(78.57.130.78) Parašė:

Sargai gryžo namo sveiki,geras ženklas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras