2020 m. vasario 19 d.

 

Susitikimas Kultūros ministerijoje (video)

Paskelbta: 2010-12-01 06:05 Autorius: ekspertai.eu
KadrasKultūros ministras Arūnas Gelūnas paskutinę rudens dieną susitiko su EKSPERTAI.EU atstovais. Konstruktyvaus pokalbio metu buvo pasidalinta nuomonėmis ir apie kelis galimos korupcijos atvejus kultūros sferoje.Be kitų temų buvo paliestos ir garsaus projekto "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) detalės. Kaip žinoma iki šios dienos Vyriausybė nėra sulaukus finansinės ataskaitos už 2009 m. VEKS veiklą, nors tai turėjo būti padaryta dar iki kovo 1 dienos. Todėl neramina, ar pati Lietuvos vyriausybė spės atsiskaityti Europos komisijai iki šių metų pabaigos, kaip reikalauja Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas numatantis Bendrijos veiksmus dėl  Europos kultūros sostinės renginių 2005-2019 m. Jei nebūtų spėta to padaryti, Lietuvos vardas eilinį kartą tarptautiniu mastu nuskambėtų neigiamame kontekste ir tai gali turėti nemalonių pasekmių. Nuoširdaus pokalbio metu ypač daug dėmesio buvo skirta neįvykusio istorinio vaidybinio pilnametražio filmo "Žalgiris - Geležies diena" gamybos projektui. Žinia, šio filmo galimai neskaidriose finansinėse peripetijose dalyvavo ir buvęs ilgametis Kultūros ministerijos sekretorius Juozas Širvinskas, kuriam Generalinė prokuratūra yra pareiškusi įtarimus. Iki šiol kol kas tai vienintelis įtariamasis rezonansinėje Tūkstantmečio programos VEKS byloje. Turimi dokumentai rodo, kad prisidengiant istorinio filmo gamyba, pačiu įžūliausiu būdu buvo nugvelbta nei daug nei mažai - pusė milijono mokesčių mokėtojų litų. Susitikimo dalyviai sutarė, kad šio neįvykusio filmo istorijos išsiaiškinimas ir paviešinimas yra Kultūros ministerijos ir visų neabejingų kultūrai žmonių garbės reikalas. Kultūros ministras neatmetė galimybės, jeigu tikrai pasitvirtintų, kad pinigai buvo tiesiog pavogti, jis kreiptųsi į teismą dėl šių finansų sugrąžinimo valstybei iš juos pasisavinusių asmenų. A. Gelūnas ir EKSPERTAI.EU sutarė ateityje dar glaudžiau bendradarbiauti ir keistis informacija, siekiant kultūros sferoje pažaboti ilgus metus vešėjusius korupcijos daigus. P.S. Plačiau apie neįvykusį filmą ir jau greitai paskelbsime EKSPERTAI.EU tinklapyje. O čia kelios ištraukos iš šio UAB "Litnek" ir VšĮ "Studija 2" kurto istorinio filmo "Žalgiris - Geležies diena" (prodiuseris Arūnas Stoškus):  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras