2020 m. vasario 27 d.

 

Sumušimas už „Euromaidaną“

10
Paskelbta: 2013-12-26 17:22 Autorius: Vladimiras Ivachnenka | svoboda.org

Gruodžio 25 dieną Kijeve prie vidaus reikalų ministerijos piketavo šimtai demonstrantų, reikalavusių surasti ir nubausti nusikaltėlius, žiauriai sumušusius „Ukrainskaja pravda“ žurnalistę Tatjaną Čornovil. Ukrainos VRM trečiadienio vakarą pareiškė, kad du iš jų jau sulaikyti.

T. Čornovil būklė yra sunki, ji gydoma vienoje Kijevo ligoninių. Moteriai sutrenktos smegenys, sulaužyta nosis, ant veido kraujosruvos. Išvakarėse žurnalistė fotografavo Ukrainos generaliniam prokurorui Viktorui Pšonkai ir vidaus reikalų ministrui Vitalijui Zacharčenkai priklausančius namus užmiestyje. Pusiaunaktį, kai žurnalistė važiavo iš Nepriklausomybės aikštės pas tėvus, gyvenančius netoli Kijevo esančio Goro kaimo rajone, trys nežinomi vyrai juodu visureigiu prispaudė jos automobilį prie kelkraščio. T. Čornovil sustojo, vyriškiai išmušė langą, ištraukė ją iš automobilio ir žiauriai sumušė. Dėl užpuolimo milicija iškėlė baudžiamąją bylą, o Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius paragino VRM ir generalinę prokuratūrą kaip galima greičiau ją ištirti.

Gruodžio 25-ąją nuo ankstaus ryto keli šimtai pasipiktinusių demonstrantų piketavo prie VRM pastato, skambant kriminalinio pasaulio melodijai „Murka“.

Po kelių valandų pas piketuotojus išėjo Ukrainos VRM ryšių su visuomene skyriaus vadovas Sergejus Burlakovas. Jo žodžius, kad žurnalistę galėjo sumušti jos kolegos, norėdami surengti provokaciją prieš valdžią, piketuotojai pasitiko skanduote „Gėda!“.

S. Burlakovas pasiskundė, kad tyrimui trukdoma:

Kai įvykio vietoje dirbo operatyvinė tyrėjų grupė, įsikišo kai kurie parlamento opozicijos deputatai. Jie, deja, pasiėmė nukentėjusiosios automobilyje buvusį vaizdo registratorių, kas trukdo objektyviai ištirti šį incidentą. Tiriamos kelios versijos, tarp jų ir provokacijos galimybė.

Ukrainos opozicija atlieka savo tyrimą. Ji iš tikrųjų turi vaizdo registratoriaus iš T. Čornovil automobilio įrašą, pagal kurį nustatytas trijų užpuolikų automobilio numeris ir modelis. Šį įrašą opozicionieriai perdavė Ukrainos generalinei prokuratūrai.

Kijevo Masinės informacijos instituto vadovė Oksana Romaniuk sako, kad T. Čornovil užpuolimas yra akivaizdžiai susijęs su jos žurnalistine veikla ir pilietine pozicija:

Kaip tik prieš tai, kai ją sumušė, ji vakare fotografavo V. Zacharčenkos ir V. Pšonkos namus. Po to ją ėmė persekioti. Ją žiauriai sumušė, ir vėliau ji buvo rasta griovyje šalia automobilio. Ypač ciniška pareikšti, kad jos užpuolimą organizavo „savi", – kaip teigia valdančioji Regionų partija. T. Čornovil niekada neslėpė savo ryškios pilietinės pozicijos. Ji visada tyrė šios valdžios machinacijas. Manau, kad dabar Ukrainos masinės informavimo priemonės turi priminti jos garsias publikacijas, mobilizuotis ir parodyti savo solidarumą.

T. Čornovil išspausdino nemažai publikacijų apie korupciją aukščiausiuose Ukrainos valdžios sluoksniuose. Savo straipsniuose ji aprašė ir prašmatnius pirmųjų valstybės asmenų kotedžus, tarp jų ministro pirmininko Nikolajaus Azarovo ir prezidento V. Janukovyčiaus.

Tai priminė Ukrainos nepriklausomų žurnalistų profsąjungos vadovas Jurijus Lukanovas:

Galima nagrinėti du variantus: arba V. Janukovyčius ir vidaus reikalų ministras V. Zacharčenka nekontroliuoja savo pavaldinių ir apskritai situacijos Ukrainoje, arba jie sąmoningai rengia tokius incidentus. Manau, kad ir pirmuoju, ir antruoju atveju jiems būtų geriau atsistatydinti, nes jie – šalies gėda.

T. Čornovil aktyviai dalyvavo protesto akcijose prieš dabartinę valdžią. Pastarosiomis dienomis vis dažniau iš visos Ukrainos pranešama apie „Euromaidano“ aktyvistų užpuolimus.

Anot O. Romaniuk, tai, kas šiandien vyksta Ukrainoje, panašu į kriminalinį siautėjimą:

Toks įspūdis, kad valdžia atrišo sau rankas. Spaudimas daromas būtent „Euromaidano“ aktyvistams. Mes gauname informaciją apie protesto dalyvių automobilių padegimus, apie problemas, platinant opozicijos laikraščius.

Gruodžio 22 dieną Kijeve buvo šauta į Vladimirą Maralovą, „Kelių kontrolės“ aktyvistą ir protestų sostinės centre dalyvį, o gruodžio 24 dieną Charkove peiliu subadytas vietos „Euromaidano” organizatorius Dmitrijus Pilipecas.

Vertė Alicija Žukauskaitė

Šaltinis: http://www.svoboda.org/content/article/25212358.html

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
10. taigi
(2013-12-29 01:27:48)
(193.111.141.48) Parašė:

Būtų teisingas portalas, jei nekištų propagandinio šlamšto.9. aba
(2013-12-27 23:54:09)
(212.52.42.81) Parašė:

Jaučiasi komuniagų smarvė.8. jauciasi
(2013-12-27 12:48:42)
(86.22.177.163) Parašė:

jankiu smarve...7. ekspertas
(2013-12-27 12:45:36)
(78.62.29.19) Parašė:

Paaiškinimas labai paprastas. Kai nusiperki elektronikos prietaisą, reikia susivesti savo laiką, kitaip laikas yra skaičiuojamas nuo prietaiso išleidimo datos. Panašu kad šiuo atveju taip ir yra, o tą galėtų patvirtinti valandos: 9 val ryto o už lango kaip reikiant tamsu6. Pilietė S.
(2013-12-27 12:01:09)
(195.12.164.250) Parašė:

Labai įdomus vaizdo įrašas apie persekiojamą automobilį, tik įrašo data 2010-01-02 kažkaip nesiderina su šių dienų įvykiais Ukrainoje. Kažin kodėl?5. Labai taikliai
(2013-12-27 12:00:27)
(96.24.119.223) Parašė:

Pritariu n.24. Senis
(2013-12-27 08:33:53)
(85.206.7.240) Parašė:

O Lietuvoje niekas nieko nepersekioja, tik jie patys kažkaip iš lango iškrenta, lapukais užspringsta, balutėse prigeria...3. ALGIMONTĖ
(2013-12-27 08:10:59)
(89.117.243.51) Parašė:

AŠ irgi manau kaip ,,maanau" mano. Ir Garliavoje Venskų Kedžių šalininkai persirengę policijos smogikų ekipiruote mušė savus. Policininkai , teisėjai , žurnalistai - visi ne tikri. Tikras tik Žalimas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras