2019 m. lapkričio 13 d.

 

Sugėdintas pasaulis sulaikęs kvapą klausėsi Lietuvos prezidentės D. Grybauskaitės istorinio tiesos žodžio

132
Paskelbta: 2017-09-19 21:59 Autorius: ekspertai.eu
Apibendrintos biografijos NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, kolaborantė, Lietuvos Nepriklausomybės priešininkė, komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygė, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, fotosesijų su vaikučiais, sportininkais ir karine technika fanė, Konstitucijos garantas, daugelio tautinių ir tremtinių renginių dalyvė bei gerųjų iniciatyvų iniciatorė LR prezidentė D. Grybauskaitė (dešinėje). Nuotr. prezidentas.lt
Apibendrintos biografijos NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, kolaborantė, Lietuvos Nepriklausomybės priešininkė, komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygė, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, fotosesijų su vaikučiais, sportininkais ir karine technika fanė, Konstitucijos garantas, daugelio tautinių ir tremtinių renginių dalyvė bei gerųjų iniciatyvų iniciatorė LR prezidentė D. Grybauskaitė (dešinėje). Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sakydama metinę kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, Niujorke, atkreipė pasaulio dėmesį į Rusijos karinių pratybų „Zapad 2017“ keliamas grėsmes.

JT Generalinėje Asamblėjoje dalyvauja beveik 200 pasaulio valstybių vadovai, tarp jų ir su tiesiogine pratybų „Zapad 2017“ grėsme susiduriančių Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentai.

Šalies vadovės teigimu, pasaulio dėmesys dabar sutelktas į Šiaurės Korėją, tačiau Ukrainoje ir greta NATO rytinės sienos Rusija taiko tuos pačius šantažo ir agresijos metodus.

„Net vykstant šiai diskusijai maždaug šimtas tūkstančių Rusijos karių dalyvauja agresyviose karinėse pratybose „Zapad 2017“ prie Baltijos valstybių ir Lenkijos sienų, ir netgi Arktyje. Kremlius repetuoja agresyvius scenarijus prieš kaimynines valstybes, mokydamas savo kariuomenę pulti Vakarus. Šios pratybos taip pat yra informacinio karo, kuriuo siekiama skleisti netikrumą ir baimę, dalis“, - informavo Lietuvos vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad Rusijos, kaip nuolatinės JT Saugumo Tarybos narės, ypatinga pareiga ginti taiką visame pasaulyje, tačiau nepaisydama to ji užpuolė Gruziją, neteisėtai aneksavo Krymą ir tiesiogiai dalyvauja kare rytų Ukrainoje, taip pažeisdama JT Chartiją.

„Kremliaus arsenalas neapsiriboja vien įprastine ginkluote. Rusija ir toliau kišasi į kitų valstybių rinkimus, rengia kibernetines atakas ir per savo sputnikus skleidžia melagingas žinias bei agresyvią, destabilizuojančią propagandą. O energetinis šantažas jau seniai tapo Rusijos itin mėgstamu ginklu. Baltarusijoje, vos už 40 km nuo Lietuvos sostinės, ji stato nesaugią Astravo AE, kuri tampa geopolitiniu ginklu, neatitinkančiu pagrindinių tarptautinių branduolinės energetikos standartų“, - pasaulį informavo D. Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, įvairių pasaulio režimų vykdomi svarbiausių tarptautinės teisės normų pažeidimai nėra pavieniai ar tarpusavyje nesusiję atvejai. Tai yra ir mūsų visų negebėjimo juos pasmerkti bei deramai į juos reaguoti rezultatas.

Pasak šalies vadovės, tarptautinei bendruomenei pristinga ryžto ir drąsos užtikrinti, kad taisyklių, kurias pati sukūrė, būtų laikomasi.

„Mes patys nubrėžiame raudonąsias linijas, o tada apsimetame, kad jos neegzistuoja. Tokia padėtis turi pasikeisti. Smurtautojai yra agresyvūs būtent dėl to, kad jaučiasi silpni ir nevisaverčiai bei nesulaukia tinkamo atsako“, - demokratinio pasaulio bendruomenę sugėdino prezidentė.

Todėl, pasak D. Grybaukaitės, reikia liautis būti pasyviais stebėtojais ir pradėti vadinti daiktus tikraisiais vardais.

„Agresija nepavers stipresniu ir nepelnys nė lašo pagarbos. Vieninteliai dalykai, kuriuos atneša agresija, – tai panieka, gėda ir pasmerkimas. Tarptautinė bendruomenė turi prisiimti savo atsakomybės dalį. Negalime leisti, kad baimė nugalėtų, užsimerkdami prieš smurtininkus, nes tai tik dar labiau padrąsins juos eiti toliau. Žmogaus teisių pažeidimai, nacionalistinė retorika ir laisvo žodžio slopinimas ilgainiui pratrūks smurtu, jeigu į juos nebus kreipiama dėmesio“, – sakė šalies vadovė.

Pasak prezidentės, būtina pakeisti Jungtines Tautas.

„Ši unikali visuotinė organizacija buvo sukurta tam, kad saugotų pasaulį nuo karų. Kol kas ji nesugebėjo šio pažado įvykdyti. Todėl reikia pasirinkti: arba leisime šiai organizacijai pakilti į kovą su piktnaudžiavimu, arba paversime ją nereikšminga“, - primindama neįvykdytus organizacijos pažadus pasaulį perspėjo D. Grybauskaitė.

Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje kalbą pasakė ir JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump).

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
132. yel“l“ow submarine to 131. Marcijons
(2017-09-22 15:38:48)
(78.63.212.238) Parašė:

tamstos niekas niekada neinstruktavo, kuriame pakirkšnyje montuotas tamstos jumoro jausmo įjungimo tumbleris ? - ekpertai.eu negalima skaityti išjungus smegenis, kaip tą įprasta daryti turint reikalų su visa neaprėpiama litchuanijos pornosklaida ! :))))))))))131. Marcijons
(2017-09-22 06:20:49)
(104.246.5.250) Parašė:

"sugėdintas pasaulis".... Kokis durnius antraštę sugalvojo ?130. ANTI-CORRUPTON TV
(2017-09-21 17:38:57)
(84.15.181.16) Parašė:

Stop. ANTI-CORRUPTION TV. ieiti per YOU TUBE-Justinas Burba ZEMAITIJOS PREZIDENTAS ziurekite ne tik 2000 video filmus bet ir apie rengiama Pasaulio lietuviu 72 val. Nacionalini streika del POLITINES IR TEISINES KORUPCIJOS LIKVIDAVIMO.Ofcialus mitingai pravesti prie Seimo ir Generalines prokuraturos 06 22d. Bet prostitucine ziniasklaida blokavo. Ziurekite ir teikite savo pasiulymus, Justinas Burba ANTIKORUPCINES KONSTITUCINES PARTIJOS PIRMININKAS Zemaitijos prezidentas, VIENYKIMES129. Nu jo... stasiukasui
(2017-09-21 14:56:56)
(188.69.214.16) Parašė:

Gerbiu už savikritiką. Retas ožio tamponas gali taip atvirauti apie save...128. Nu jo... 127-am
(2017-09-21 13:50:11)
(188.69.214.16) Parašė:

Atsiliepė gi debilas su patirtimi... :D:D:D127. ;;;;;;
(2017-09-21 13:48:12)
(78.62.179.118) Parašė:

na ir kacapiski ,isdavykiski, politisakai neisprusiusiu, "gariuniskai" mastanciu zmoniu komentarai.126. Papandopala
(2017-09-21 12:58:09)
(78.57.223.84) Parašė:

Priklausytu visiem pasakyti - bukite pasveikinti ir tegu Visu sirdyse isiliepsnoja meile ir taika visam esamam pasauliui. Karus kelti didelio proto nereikia, a vot taika islaikyti- problematiskiiau. Juk didzioji mafija yra pasirengusi eiti per visu galvas, kad tik jiem daugiau turtu patektu. Keiciasi Visata,o tuo paciu ir zemes energijos ir kuo toliau, tuo bus idomiau, o su karais tamstoms biski reiks palaukti.Tik tiek, vietoje sautuvu isigykite meiles, gerumo ir pakantumo ir atjautos savo artimui, kad kartais nereiktu po to gailetis. Viskas dar priesakyje ir bus labai idomiai ir tos idomybes priklausys nuo visos zmonijos. Bukite laiminti.125. Skeptikas
(2017-09-21 12:40:25)
(78.62.75.149) Parašė:

Susidarė įspūdis, kad blondinė važiuoja prieš eismą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras